Kasulikud nõuanded

Triikraud - millist valida?

4/5
26.09.2018

Triikraua erinevad mudelid määravad, kuidas seda tõhusalt ja mugavalt kasutada. Tald võib olla valmistatud erinevatest materjalidest ja igaüks neist on erineva kvaliteediga. Selles juhendis vastame järgmistele küsimustele: millist triikrauda valida, milline tald on parim ja millele tasub tähelepanu pöörata.

Millist triikrauda valida?

 • Aurutriikraud- seda seadet saab kasutada kuivana, niiskena ja auruga. Pärast veega täitmist saad määrata sobiva programmi ning pihustada kangale veeauru triikimise hõlbustamiseks või lihtsalt kasutada vett ainult nendes kohtades, kus riie on rohkem kortsus. Selline triikimisseade on paksude ja tugevalt kortsus kangaste triikimiseks hädavajalik. Eriti sobib see voodipesu ja puuvillaste riiete triikimiseks. Mõnel seadmel on olemas isepuhastav funktsioon, teiste puhul tuleb veepaaki puhastada spetsiaalse vahendiga. Selle raua peamine eelis on see, et see on üsna kerge ja riidel lihtsasti libisev. Aurutriikraud toodab 20-50 grammi auru minutis.

Kõige populaarsemad kaup24.ee triikrauad

 • Triikimissüsteemiga triikrauad - see on seade, mis võimaldab ühekordselt tõesti suurt hulka esemeid triikida. See on eriti väärtuslik ost, kui Sul on suur pere või soovid seda professionaalseks kasutamiseks restoranides, hotellides või õmbluskodades. See koosneb kahest elemendist: rauast ja välimisest aurugeneraatorist, mille konteiner on mitu korda suurem kui tavalisel triikraual. Aurugeneraatoris toodetud aur liigub vooliku abil rauda ja üks täidetud mahuti tagab 2 tundi pidevat triikimist. Sellised triikrauad eristuvad peamiselt kasutusmugavusest ja võimest töödelda tõesti paksu ja kõva materjali. Sellised triikrauad toodavad 70-80 grammi auru minutis.
 • Reisitriikraud on väike kaasaskantav raud, ilma milleta on raske oma reisi ette kujutada. See raud on väiksema suuruse ja võimsusega, kuid võid selle osta kokkupandaval kujul ning nii võtab see veelgi vähem ruumi. Selle triikrauaga triikimine võtab kauem aega, kuna see on väikese võimsusega ja soojeneb aeglaselt, kuid kriitilistes olukordades on see asendamatu.

Erinevad taldade tüübid

 • Safiirist tald- see on väga kriimustuskindel, võimaldades ohutult triikida nööpide või metallist lukkudega riideid. See on praegu turul kõige vastupidavam ka kvaliteetsem tald.
 • Keraamiline tald- see tald on hästi libisev ja piisavalt vastupidav. Tõsi, seda on raskem puhastada, kuid suureks eeliseks on see, et erinevad lukud ja nööbid ei ohusta selle kahjustamist.
 • Terasest / alumiiniumist tald- see ei ole kuigi kriimustuskindel. Väga kriimustatud tald võib isegi õhukest riidematerjali kahjustada. Selle talla oluline eelis on see, et see soojeneb väga kiiresti ja on peaaegu koheselt kasutusvalmis. Terastalda on raske puhastada ja alumiiniumil on kalduvus materjali külge võtta.
 • Tänu teflontallale on triikimine hämmastavalt lihtne, kuna tald libiseb kangal hõlpsasti. Teflon ei haaku riidele külge ega kahjusta seda. Kahjuks on selle talla tohutu puudus see, et kriimustusi on väga lihtne tekitada. Sellist rauda tuleks kasutada äärmise ettevaatusega ja hoida sobivates tingimustes.

Milline tald on parim?

Triikraua tald peaks olema kriimustuskindel. Ainult nii jääb see puhtaks ega määri samal ajal kangast.  Kui kiiresti erinevaid materjale võrrelda ja detailidele mitte tähelepanu pöörata, siis suurema koguse raskete kangaste triikimiseks on kindlasti parim valik keraamiline või safiirist tald.  Metallist tald tasub osta vaid siis, kui otsid kõige odavamat varianti.

Kuidas valida triikrauda? Põhilised ja kasulikud funktsioonid

 • Aurukoguse reguleerimine- tänu sellele funktsioonile saad reguleerida auru kogust vastavalt materjalile. Õhukesest ja pehmest materjalist esemete jaoks sobib seade, mis toodab 30 grammi auru minutis, kuid paksemad materjalid vajavad kuni 80 grammi auru minutis. Seega on reguleerimise funktsioon väga kasulik. Kasulik on ka lisaveeauru võimalus, sel juhul võib seade toota kuni 170 grammi auru minutis.
 • Vertikaalne auruväljalaskeava- see funktsioon võimaldab triikida näiteks riidepuul olevaid esemeid või kardinaid.
 • Seadme võimsus- mida rohkem riideid on vaja triikida ja mida lühemat tööaega soovid, seda võimsam peaks triikraud olema. Väikese koguse triikimiseks sobib edukalt raud, mille võimsus on umbes 1500-2000 W, kuid suurema koguse jaoks oleks mõistlik valida 2200-2400 W võimsusega seade.
 • Temperatuuri kontroll- Enamikel triikraudadel on kolmeastmeline temperatuuri reguleerimissüsteem, mis ei sõltu raua võimsusest. Kui seade on võimas, ei tähenda see, et see kuumeneks kõrgemal temperatuuril rohkem, kui teised triikrauad. Tüüpiliselt määravad temperatuuri märgistused kolm vahemikku, millest esimene vastab temperatuurile 110 kraadi, teine 150 ja kolmas 200 kraadi. Mõned seadmed võimaldavad temperatuuri määrata elektrooniliselt.  
 • Kasulik on valida triikraud, mis ei lase veel horisontaalses asendis välja lekkida.  
 • Libisemiskindel pind- tänu sellele saad rauda hõlpsalt käes hoida. Libisemiskindlad triikrauad on stabiilsemad ja mugavamad kui tavalised triikrauad.
 • Automaatne väljalülitamine- see funktsioon lülitab triikraua välja, kui seda mõnda aega ei liigutata. See tähendab, et isegi horisontaalasendisse jäetud raud ei põleta materjali ega tekita tuleohtu.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad