Kasulikud nõuanded

5 sisekujundusideed elutuppa: Skandinaavia stiil

09.03.2020

Skandinaavia interjöörid, mis on ennekõike populaarsed Põhja-Euroopas, on nüüdseks hakanud levima erinevates maailma riikides. Võrreldes moodsa klassikaga võimaldab see stiil välja töötada väga lihtsa, kuid samas hubase ja elegantse kodukeskkonna, kuhu on alati hea naaseda. Kui oled otsustanud, et Skandinaavia disain sobib Sinu koju, tutvu selle stiili põhiprintsiipidega ja proovi mõnda hõlpsasti rakendatavat ideed. Skandinaavia sisekujundus põhineb järgmistel aspektidel:

Minimalism ja avarus

Selle stiili põhiolemuseks on arendada armas ja mugav keskkond hõlpsasti rakendatavate lahendustega. Sel eesmärgil on Skandinaavia stiilis mööbel tavaliselt selgete joontega, mis tagab ka jätkusuutlikkuse ja pika kasutusea.

minimalistlik sisekujundus detailidesminimalistlik elutoa kujundussisekujunduslik minimalism

Igal esemel on sellises interjööris selge koht ja eesmärk: see võtab arvesse ruumi suurust ja kasutab ainult kõige vajalikumaid seadmeid ja mööblit, luues mulje avarusest, puhtusest ja korrast.

Funktsionaalsus ja praktilisus

Mugava keskkonna arendamiseks kasutatakse sageli mitmekülgset mööblit ja seadmeid, et ruumi maksimaalselt ära kasutada. Funktsionaalsus on aga stiiliga tihedalt seotud, luues hubase atmosfääri.

praktilisus, funktsionaalsus interjöörsfunktsionaalsed kujundusideedpraktiline sisekujundus

Skandinaavia sisekujundus põhineb praktilisusel ja mitmekülgsusel, muutes nii mööbli kui ka väikeste esemete ühendamise lihtsaks, et peaksid tulevastele muudatustele palju vähem mõtlema.

Neutraalne värvipalett

Eelnimetatud mitmekülgsus ilmneb ka hõlpsasti kohandatavates toonides, mida kasutatakse Skandinaavia stiilis kodude kaunistamiseks. Helesinine, helehall, valge ja kreemikas on mõned kõige populaarsemad toonid, mida tavaliselt sellise interjööri kujundamisel kasutatakse.

neutraalsed värvitoonid ruumi kujundamisekshalli sinaka varjundiga kujundusruumide kujundamisel neutraalsed värvid

Tõsi, kasvava sooviga tuua koju veelgi rohkem elujõudu ja erksust ühendatakse ka kerged, hubased toonid rikkalike värvidega, kuid need ei muutu peaaegu kunagi domineerivaks.

Looduse motiivid

Nii praktilisus kui ka hubasus on selles interjööris rikkalikud looduslähedaste detailide poolest. See hõlmab sageli looduslike materjalide ning taimede ja looduslikult esinevate varjundite kasutamist.Naturaalne puit ja selle imitatsioonid on väga populaarsed.

looduslikud detailid kujundamisellooduslikud detailid ja elutoa sisekujunduslooduslikud suurejooneliste taimed sisekujunduses

Mööblimaterjalide osas on levinud ka klaas, teras ja isegi tekstiilid, pakkudes elegantset ja sooja keskkonda.

Rohkem valgust

Kuna Skandinaavia stiil sündis karmima kliimaga riikides, mitte just päikeselises keskkonnas, hinnatakse looduslikku valgust kõrgelt. Ruumi koormamata luuakse koheselt avar ja kerge mulje, akende katmiseks ja kus iganes võimalik, kasutatakse võimalusel alati maast laeni sisustuselemente.

kergem sisustussuured aknad kodu kujundamiseksmaja elutoa kerge ja õhuline kujundus

Korteris elavatel inimestel on seda lahendust keerulisem rakendada: sel juhul tuleks tagada võimalikult loomulik valgustus.

Nende näpunäidete kasutamine võimaldab luua stiilse, praktilise ja mugava kujunduse, mis rõhutab täiuslikult Skandinaavia stiili olulisust. Pea meeles, et selle interjööri kujundamisel tähendab vähem rohkem, seega keskendu pigem kvaliteedile kui kvantiteedile!

Kuidas hindate seda postitust?