Kasulikud nõuanded

Praktilised sisekujunduselemendid, mis ei võta palju ruumi

25.02.2020

Oma kodu sisustamisel soovime alati luua oma kodus kõige hubasemat interjööri, mis võimalik on. Praktilisus, avarus ning kena ja omavahel sobiv väljanägemine on peamised omadused, millele me sihime. Keerulisem aga on leida sisustuselemendid, mis kõike seda teeks ja neid omakorda koju sobitada. Millised sisustuselemendid siis koju valida?

Kellad

Kuigi enamasti on tänapäeval kõigil kella vaatamiseks alati olemas käepärast telefon või nutikell, siis siiski ei kao seinalt seinakell. Seinakell võimaldab täita seinal olevat tühja ruumi üsnagi kergesti. Samuti ka lauale käivad kellad, mis sobivad ka hästi täiustamaks tühja ruumi kapil elutoas või öökapil magamistoas. Tegu on üsnagi praktiliste elementidega, kui vaja on kiiresti saada ülevaade ajast, kuid käepärast pole telefoni ega käekella. Kellade valimisel tasuks kindlasti lähtuda olemasolevast interjöörist - kellade disaine on võimalik valida nii vintage, modernse ja antiikse disainiga.

Pildid ja maalid

See, mis muudab kodu Sinu koduks, on lähedaste pildid kapil või seinal. Selleks sobivad hästi värvikad või tagasihoidlikud pildiraamid, mis aitavad mälestusi raamida, et neid taas rõõmsalt meelde tuletada. Kui aga eelistad mälestusi hoida pigem fotoalbumi kaante vahel, siis tühja seina täidavad hästi ka muud pildid, seinakleebised ja maalid. Näiteks mõni värvikas abstraktne maal võib ühevärvilist seina üsna palju täiustada või vastupidiselt lihtne ühevärviline maal mustrilist seina. Kindlasti soovitame piltide ja maalidega mitte üleliia minna - vastasel juhul võib jääda ruumist üsnagi kitsas mulje. 

Küünlad ja küünlajalad

Küünlad on alati olnud ühed sisustuselemendid, mis aitavad süütamisega luua mõnusa interjööri hämaratel aegadel. Oma suuruse poolest on nad üsnagi väikesed, kuid annavad Sinu kodu atmosfäärile palju juurde. Eriti praktilised on lõhnaküünlad, mis tekitavad tuppa mõnusa aroomi. Küünla sulamise ja püsti seismise jaoks tasub kindlasti soetada ka küünlajalad - lisaks praktilisusele on nad ka ideaalselt interjööri täiendused. 

Vaasid

Igasse ruumi oleks alati hea variant leida lilled - lisaks hapniku tootmisele toovad nad Sinu koju rohelisust või hoopis muid värve. Kui aga nende eest hoolitsemine on Sinu jaoks liiga tülikas, siis võid seda teha ka kunstlilledega, mis sarnanevad reaalsete taimedega. Ainult lilledest aga ei piisa - stiilne vaas aitab tagada lilledele asemele nii lauale kui ka kapile ilma, et need ümber kukuks.

Muud sisustuselemendid

Praktilised kujunduselemendid on ka veel rahakassad ja väikesed karbid, kuhu väiksemad esemed mahutada, et neid oleks hiljem kergem leida. Veel aitavad hubast väljanägemist luua erinevad kujukesed, dekoratiivnõud, rippuvad kaunistused ja palju muudki. 

Mida veel sisekujunduse puhul silmas pidada?

Kasuta praktilisi sisustuselemente

Nii mööbli kui ka kujundusega tuleb alati kaaluda, kas neid esemeid on tõesti tarvis. Näiteks äkki on võimalik osad esemed asetada mujale? Või ära kasutada juba olemasolevaid sisustuselemente? Nii ei kogune Sinu koju asju, mida ei kasutata ning nii hoiad kokku ka ruumi. Lisaks tasub kindlasti mõelda esemete praktilisusele - nii ei ole nad lihtsalt sisustuselemendid vaid elemendid, mis on kasulikud.

Kujunda minimalistlikult

Selleks, et luua kodus avarat muljet, tuleb ka kujundada vastavalt. Eelista väiksemas suuruses esemeid, ära kasuta liiga palju kujunduselemente, vali pigem praktilisi esemeid. Kui koju on kogunenud üleliia asju, siis tasub need panna hoiukastidesse ning need ära peita. Kindlasti ära sisusta kõike suurtes suurustes elementidega - kasuta suuremat suurust vaid mõnede elementide puhul. Näiteks suur maal sobib hästi seinale, sest seinal on niigi palju ruumi, küll aga ei ole mõistlik koguda kapile üleliia dekoratsioone.

Kasuta heledaid värve

Heledad värvid jätavad alati ruumist avarama mulje. Soovituslik on kasutada heledaid värve suurematel pindadel ning kirevaid väiksematel. Näiteks valget värvi seinad tekitavad toas avarama mulje ning lisaks annab suurepärase võimaluse erinevate värvidega mängida - näiteks maalide puhul. Hästi sobivad ka teised heledad värvid nagu hall, beež jne. 

Võta arvesse ülejäänud interjööri

Kui Sul on näiteks kirevat värvi seinad, siis peaksid ülejäänud sisustuselementidega seda vältima ja vastupidi. Üldiselt saab ka juba toale peale vaadates aru, mis koht tundub tühjem ja mis üle kujundatud. Kehasta ennast külalise rolli, kes astub esimest korda tuppa ning vaata ringi - mis detailid on puudu või liigsed? 

Lähtu oma maitsest

Kõige tähtsam on, et Sa ise tunneksid oma kodus hästi. Kuna veedad oma enamus aega kodus, siis kodu interjöörist oleneb ka Sinu enesetunne. Näiteks segamini või üleliigselt möbleeritud tuba võib ka Sinus tekitada segaduses oleva tunde, kuid samas puhas, avar ja lihtne tuba tekitab ka Sinus parema tunde.

Kodu sisekujunduse loomisel on oluline, et Sul oleks kodus hea ja hubane olla. Üldiselt seda liigne sisustamine ei taha - seetõttu peaksid leida praktilised sisustuselemendid, mis ei oleks lihtsalt kaunistamise eesmärgiga. Ilusat sisustamist!

Kuidas hindate seda postitust?