Kasulikud nõuanded

Kõige populaarsemad lauamängud talveõhtuteks

05.11.2018

Külma ilmaga veedame rohkem aega kodus, kuid see ei tähenda, et see peaks olema igav. Vastupidi, saad kogu perega väga lõbusalt talveõhtutel aega veeta. See nõuab vaid head tuju, õiget suhtumist ja vähemalt ühte lauamängu ─ soovitame tutvuda kõige populaarsematega ja ise neid järele proovida.

Monopol. Monopoli ei ole vaja enamus inimestele isegi tutvustada: see on armastatud lauamäng mitte ainult Eestis ning leiad selle ka teistest populaarsete mängude loenditest. Nii et kui Sa ei ole seda mängu veel proovinud, peaksid muretsema! Osta, müü, liisi, ehita, arenda strateegiaid – tegevusi jätkub rohkem kui üheks talveõhtuks ning lihtsaid reegleid mõistavad nii väikesed kui suured.

Katani asutajad. Peresõbralik lauamäng aitab paremini aru saada erinevatest arenguprotsessidest. Kogunenud vahenditest saad ehitada uusi linnasid, teesid ja liikuda võitja tiitli suunas ─ see lisab natukene põnevust ja kergelt konkurentsi, kuid muudab mängu veelgi huvitavamaks!

Kabe ja male. Sellel talvel võivad klassikalised ja kõigile hästi tuntud mängud uuesti ellu ärgata: korralda ise turniire ja vali kõige tugevamad! Esimeses võitluses ja väikeste pereliikmete jaoks möödub kabe ilmselt kiiremini ning kui soovid rohkem väljakutseid, oleks kasulik mängida malelaual.

Alias. See naljakas mäng võimaldab Sul oma jõudu proovida spekuleerides ja kirjeldades erinevate valdkondade sõnu või kuulsusi. Ole ettevaatlik: teiste mängijate kogemus näitab, et pingelises võitlustes ei ole võimalik meeskonda põgeneda! Aga kui võtad seda mängu kui lõbusat vaba aja veetmise võimalust, siis lisaks lõbusale õhtule saad ka oma sõnavara laiendada.

ClueDo. Jõuluaeg peidab endas palju saladusi ja kui soovid, et neid oleks veelgi rohkem, proovi peatada tõsised mõrvad! See detektiivimäng paneb Sind hästi mõtlema, kuid samal ajal rikastab õhtut uute ootamatute emotsioonidega – Sa isegi ei märka, kui kiiresti aeg möödub.

Speak Out. See hiljutine kiireloomuline mäng õpetab üksteisega rääkima – asetades suhu spetsiaalse eseme, pead sõnu hääldama nii, et Sinu meeskonnakaaslased mõistaksid. Seda seikluslikku ja lõbusat mängu naudivad isegi kõige tõsisemad pereliikmed – kui Sa ei soovi pühade ajal headest emotsioonidest ilma jääda, siis on see mäng just Sulle!  

Merelahing. Kas mängid vana head laevade pommitamist ikka veel paberil? Unusta need ajad, sest nüüd on sellele mängule loodud spetsiaalne laud ja välja töötatud veelgi mugavamad vaenlase laeva kaaperdamise strateegiad! Ei ole kahtlust, et selline tegevus meeldib kõigile pereliikmetele.

Kui otsustad kõiki neid lauamänge proovida, jätkub lõbusat tegevust terveks aastaks. Kuid mitte ainult pühade ajal ei tasu kodus suhteid soojendada: need mängud võivad saada suurepäraseks nädalavahetuse traditsiooniks!

Kuidas hindate seda postitust?