Kasulikud nõuanded

PlayStation 5 vs Xbox Series X - mida me seni teame?

18.03.2020

Sel aastal ootab mänguhuvilisi ees muutuste aeg - 2020. aastal tuleb lõpuks turule kaks uue põlvkonna konsooli. Nagu arvata võis, toodavad neid kaks suurimat ja konkureerivat ettevõtet – „Sony“ ja „Microsoft“. Ehkki uute PlayStation 5 ja Xbox Series X mängukonsoolide väljaandmine on kavandatud vaid aasta ilusamatele pühadele, on nende seadmete kohta lekitatud juba palju teavet. Mis on seni teada?

Spetsifikatsioonid

Järgmise põlvkonna hüpe tähendab täiesti uut jõudu, mille annab mõlemale konsoolile kasutatud AMD kiip. See lubab eeskujulikku mängu jõudlust ja uusi funktsioone. Kuigi need on siiski lekked ja alles mõned esialgsed spetsifikatsioonid. Eeldatakse, et nii PlayStation 5 kui ka Xbox Series X mängukonsoolid põhinevad kahetuumalisel “Zen 2” arhitektuuril ja “Navi” graafikal. Mõlemad ettevõtted on lubanud toetada kiirendatud kiirguse jälgimist, seega peaks SSD-mälu saama alates sellest aastast mänguarvutite standardiks. Mõlemad konsoolid peaksid toetama ka mitte ainult 4K, vaid ka 8K tehnoloogiat. Kuid reaalselt ütlevad nad, et pakuvad ideaalset 4K pilti kiirusega 60 kaadrit sekundis.

Usutakse, et Xbox Series X omab 3,6 GHz „Zen 2“ protsessorit. Sellised võimalused peaksid isegi mitu korda ületama Xbox One X konsooli. Graafikakaardil on kuni 12 teraflopi. Sellel konsoolil on ka 16 GB GDDR6 RAM kogus – 13 GB mõeldud mängude jaoks ja ülejäänud 3 GB mõeldud operatsioonisüsteemile. Laadimisaeg ja lugemiskiirus peaksid samuti tõusma kuni 2 GB/s. Vahepeal pakub PlayStation 5 9,2 teraflopi graafikakaarti ja 448 GB/s GDDR6 mälu, kuid selle maht pole veel teada.

Maht

Meil on hea meel, et “Sony” eemaldub lõpuks kõvaketastest ja hakkab kasutama SSD-mälu. Ehkki võimsust pole veel avalikustatud, on teada, et kasutatakse palju suuremat läbilaskevõimet – see tähendab, et mängud laetakse palju kiiremini. See töötab ka selleks, et anda teile valik, kuidas sisu installida ja annab pealehel hõlpsa juurdepääsu asjakohastele režiimidele. Näiteks võite hakata kohe sõbraga mängima, ilma et peaksite menüüd kerima.

Xbox Series X kasutab ka SSD-ketast – kuigi suurust ei ole kinnitatud, rõhutas ettevõte, et laadimisaeg väheneb drastiliselt. Arvestades, et Xbox One X-l on 1TB ketas, oodake vähemalt sama palju või isegi natuke rohkem mahtu.

Pult

Uus PlayStation 5 pult saab tõenäoliselt nime “DualShock 5” – tootjad on selle kohta paljusid üksikasju paljastanud. Üks selle peamisi parandusi – adaptiivsed nupud, mis kohanevad mängu ajal erinevate takistustega, nagu vibu laskmine või tulirelva klasside eristamine. Loodetavasti võimaldab täiustatud tehnoloogia mängudel kiiremini reageerida. See suurendas ka aku mahutavust, mis oli praeguse põlvkonna juhtpaneelide üks suurimaid puudusi.

Uus Xbox Series X pult näeb tavalisest Xbox One puldist pisut erinev välja. Tõsi, on olnud kuuldusi, et tootjad püüavad tarbijate tagasiside põhjal pisut konsooli siluetti muuta. Näeme veel ühte uuendust – see on uus jagamisnupp, mis oli juba saadaval PlayStation “DualShock 4” mudelil. See võimaldab teil kiiresti integreeritud mängu videosalvesti kaudu saadaolevaid videoid ja ekraanipilte jäädvustada ja jagada.

Mängud

Uus “Sony” konsool ühildub PS4 ja isegi PlayStation VR mängudega.

Lisaks on olemasolevad PlayStation VR kõrvaklapid kohandatavad, kuid see ei tähenda, et uue konsooliga nende uut mudelit ei tarnita. On üsna selge, et mängudes näeme “Godfalli”, kuid eeldatakse, et näete ka „The Last of Us: Part II“ ja „Ghost of Tsushima“.  Seda ütleb ka asjaolu, et “Sony” teeb praegu koostööd “Bluepoint Gamesiga”, kes on kuulus mängude, nagu näiteks “Shadow of the Colossus” ja “Gravity Rush” uusversioonide poolest.

„Microsoft“ on kinnitanud, et uus Xbox Series X toetab ka eelmise põlvkonna mänge, kuid jääb selgusetuks, kas need kõik ka tegelikult töötavad. Kuid siin näeme kindlasti “Halo Infinite” ja “Senua’s Sagas: Hellblade II”. Lisaks on ettevõtte sõnul töös projekt, mis peaks arendajatel hõlbustama “Microsofti” konsoolide jaoks mängude loomist, mis võiks ühilduda ka “Windows” operatsioonisüsteemi kasutavate arvutitega.

Kuigi suur osa teabest on endiselt kuulujutud, näivad mõlemad ettevõtted olevat sel aastal hädas. Meie jaoks tuleb see võitlus ainult kasuks – on tõenäoline, et PlayStation 5 ja Xbox Series X konsoolid vastavad kõige nõudlikumate ootustele!

Kuidas hindate seda postitust?