Kasulikud nõuanded

Parimad seljakotid lastele: millele on kõige olulisem tähelepanu pöörata?

08.07.2019

Kui alustad esimeste kooliostude planeerimist, on seljakotid alati loendi ülaosas - see on üks neist tarvikutest, milleta ükski laps oma igapäevaelu ette ei kujutaks. Seetõttu on eriti oluline teha õige valik - kui järgid mõningaid lihtsaid nõuandeid, teed seda palju edukamalt.

Seljakotid lastele vanuse järgi

Milline seljakott on kõige sobivam, sõltub õpilase vanusest. Aastate jooksul laste vajadused muutuvad, mistõttu tuleks vaadata kottide erinevaid omadusi - oleme välja toonud peamised neist.

Seljakotid algklasside õpilastele

Esimene seljakott määrab ära mõningad tulevased harjumused, seega peaksid seda hoolikalt valima. Pane tähele järgmist:

 • Võimalikult väike kaal. Ideaalis kaalub algklasside õpilase seljakott mitte üle 700 grammi - sellise "koormusega" saab laps hästi hakkama. Esimesel päeval on kasulik kontrollida, mida laps kaasa võtab - mõnikord peidavad väikesed seljakotid palju tarbetuid asju!
 • Lihtne hooldus. On tõenäoline, et lapsed ei suuda määrdumist vältida - mõtle sellele ette ja eelista veekindlaid, kergemini puhastatavaid materjale.
 • Turvalisus. Punane seljakott võib olla suurepärane turvalisuse tööriist liikluses või vähem valgustatud tänaval - vali lihtsalt helkurite või muude peegeldavate detailiga mudel. Herlitz seljakott on üks valik, kuid kindlasti leiad veelgi rohkem sarnaseid võimalusi.

Seljakotid 5-8. klassi õpilastele

Ka veidi suuremas vanuses ei tasu seljakoti tähtsust unustada - selleks perioodiks sobiva koti põhijooned on:

 • Rohkem ruumi elektroonikale. Lapsed kannavad tõenäolisemalt kaasas arvutit, tahvelarvutit, muusikamängijat või muid sarnaseid elektroonilisi seadmeid, nii et veendu, et selle jaoks oleks piisavalt ruumi. See tähendab, et peaksid eelistama rohkemate sahtlitega mudeleid.
 • Suurepärane disain. Kuigi seljakoti  väljanägemine on lastele alati oluline, muutub disain selles vanuses üheks peamiseks kriteeriumiks - valmistu selleks ette ja otsi koheselt stiilseid ja originaalseid seljakotte.
 • Maksimaalne mugavus. Eespool nimetatud aspektid ei tähenda, et mugavus oleks täielikult tagaplaanile lükatud: lapsed kannavad tõenäolisemalt seljakotti, kui see on pehme ja sellel on mugavad reguleeritavad rihmad.

Seljakotid teismelistele

Teismelised kalduvad ennast ette kujutama noorte täiskasvanutena, mistõttu nende vajadused erinevad oluliselt väiksemate laste omadest. Kõige põnevamad mudelid on:

 • Seljakotid, mida saab kasutada ka väljaspool kooli. Suurenenud sotsiaalne aktiivsus julgustab teismelisi otse koolist minema mõne hobiga tegelema, mistõttu tasub otsida võimalikult mitmekülgset seljakotti. Teismelised hindavad kompaktsemat ja väiksema suurusega kotti ning rõõmustavad, kui sinna mahub kõik, mida nad vajavad: selliste omadustega kotti on raske leida, kuid kindlasti mitte võimatu.
 • Välimuse kujundamine. Eneseväljendusel on noorukieas väga tähtis koht, nii et ära üllatu, kui järeltulijad valivad endale väga huvitavaid mudeleid - stiilne seljakott muutub nende välimuse oluliseks osaks.

Seljakotid suuruse järgi

Seljakoti vale suurus võib mõjutada lapse selgroo arengut ja põhjustada tulevikus seljavalu - kui soovid seda vältida, arvestad alati seljakoti mõõtmeid ja üldkaalu. Nende reeglid on väga lihtsad: lapse seljakott ei tohiks kaaluda rohkem kui 15 protsenti tema kaalust. Last tuleks enne ostmist kaaluda ja mõõta tema selg, et vältida vigu. 

Seljakott kooli: millist tüüpi valida?

Peaksid teadma, et algajatele ja vanematele õpilastele mõeldud seljakotid on eri tüüpi - igaühel on oma eelised:

 • Ergonoomilised seljakotid on üks kõige sagedamini soovitatavaid võimalusi - muidu tuntud kui ortopeedilised seljakotid aitavad jaotada tugipunkte ühtlaselt ja seega tagada, et lapse asend oleks õige.
 • Pehmed laste seljakotid on väiksema kaaluga ja nõuavad vähem investeeringuid. Kui otsid odavat seljakotti, leiad selliste mudelite hulgast suurepäraseid pakkumisi!
 • Jäik seljakott on samuti mugav ja hea valik selja toetamiseks.

Stiilsed seljakotid disaini järgi

See on viimane, kuid kindlasti mitte kõige vähem tähtis aspekt - võime kihla vedada, et see on laste jaoks üks tähtsamaid. Kui soovid neile muljet avaldada, otsi kõigepealt allpool olevatest valikutest sobiv.

Laste seljakotid (filmikangelastega)

Võib olla oled juba märganud, et väikesed pereliikmed armastavad oma lemmikkangelastega samastuda - hea uudis on see, et saad valida nende piltidega kaunistatud seljakoti. Kaup24.ee e-poe seljakotid on originaalsed ja on lummavad mitmesuguste valikute poolest: kui otsid seljakotti tüdrukutele, on heaks valikuks Frozen, Barbie, My Little Pony või Disney märkidega kaunistatud mudelid. Samal ajal võivad poiste seljakotte kaunistada Cars, Star Wars, Hot Wheels või muud sarnased kangelased. Kui peaksid seljakotti välimuse järgi valima, siis sellise valikuga ei saa eksida. 

Moodsad seljakotid, millel on eksklusiivne disain

Kui otsid seljakotti teismelistele või muus vanuses koolilapsele, kes armastab kaunist disaini, siis järgmised kaubamärgid keskenduvad seljakottide stilistikale:

 • MadPax seljakotid on mõeldud kaasaegse suurlinna rütmi ja sobivad ideaalselt neile, kes püüavad igas mõttes rahvahulgast eristuda. Kas soovid seljakotti, millel on needid, mullid või muud unikaalsed detailid? Palun väga - see on moe ja funktsionaalsuse parim kombinatsioon!
 • XD Design seljakotid pakuvad noortele erilist turvatunnet - tootjad ei unusta ka funktsionaalsust, keskendudes jätkusuutlikule moele ja stiilsele disainile. Kõik see võimaldab kasutada mugavaid seljakotte koos paljude kasulike tarvikutega - need ei jäta kedagi ükskõikseks.
 • Zipit seljakotid sobivad neile, kes armastavad helgeid ja rõõmsameelseid aksessuaare. Nad püüavad luua originaalseid tooteid, mis ei üllata mitte ainult stiilse väljanägemisega, vaid ka arukate ja praktiliste ideedega - siiani on neil see hästi õnnestunud!

Turul leidub sarnaseid kaubamärke kahtlemata veelgi rohkem ning kui arvestad ülalmainitud tegureid, siis võid kindel olla, et uus seljakott on lapsele nii mugav kui ka funktsionaalne. 

Hind on samuti oluline kriteerium selle ostu tegemisel, aga kui soovid raha säästa, pead lihtsalt jälgima kampaaniaid ja allahindlusi. Hulgaliselt eripakkumisi on saadaval kaup24.ee e-poes - siit leiad oma lapsele seljakoti soodsamalt!

Kuidas hindate seda postitust?