Kasulikud nõuanded

Parimad autokaamerad: kuidas valida parimat pardakaamerat?

5/5
07.02.2018

Liiklusohutuse maksimeerimiseks võtavad nii autojuhid kui ka jalakäijad kasutusele täiendavaid meetmeid, et kaitsta end ebamugavate liiklusõnnetuste eest. Mõned neist võimaldavad hoolsamalt liigelda ning teised tõstavad turvalisust (näiteks helkurid), kuid üha enam võtavad püsivad liiklejad kasutusele ennetavaid meetmeid - nad paigaldavad pardakaamerad oma autodesse. Kuid mis see on, mida see teeb ja mida jälgida kvaliteetse pardakaamera valimisel ei ole veel paljude jaoks selge.

Müstilised pardakaamerad - mis need on?


Pardakaamera nimi räägib enda eest. Need on mõeldud teede liikluse registreerimiseks. Kuigi see ei ole ettevaatusabinõu, mis aitaks otseselt tagada ohutust, on siiski väga kasulik erinevate teekoosluste lahendamisel. Pardakaamerad asetsevad tavaliselt tahavaatepeegli lähedal ja suunavad pildi ette. Seepärast võib liiklusõnnetuse korral tekkinud vaidlusel olla autokaamera poolt registreeritud salvestusprotokoll süüdistuse peamiseks aluseks. Veelgi enam, pardakaamerad (olenevalt mudelist ja seadistusest) salvestavad pildi mitte ainult auto käivitamisel, vaid ka siis, kui see seisab. Need salvestised võimaldavad hästi autot kaitsta ebaturvalises kohas - hommikul pärast autole hoobi saamist on kindlasti selge, kes on süüdi.

Pardakaamerad toimivad ka distsiplinaarmeetmena. Sõiduki juhtimine koos pardakaameraga võimaldab teisi liikluse rikkujaid salvestada ja visuaalse informatsiooni liikluspolitseile edastada, mis kahtlemata on distsiplineerimatule juhile hoiatuseks.

TOP pardakaamerad

Autokaamera asemel nutitelefon


Mõned autojuhid kasutavad pardakaamera asemel oma nutitelefoni, kuid tegelikult ei ole põhjust, miks peaks seda tegema. Esiteks, pilti filmitakse pidevalt töötava akuga ja aja jooksul selle eluiga oluliselt lüheneb. Veelgi enam, kuigi telefoni saab laadida otse autos, siis sageli laadimise kiirus on väiksem kui energiatarbimine ning võib juhtuda, et isegi telefoni laadimisel lülitub see reisi vältel välja. Pardakaamerad võtavad tunduvalt vähem energiat ja selle allikat saab otse auto aku külge ühendada. Lisaks tulenevalt sisemise aku suurusest võib see kesta üsna kaua aega ka ilma lisalaadimiseta.

Parameetrid, millele tuleb tähelepanu pöörata


Pildikvaliteet on üks tähtsamaid kriteeriume, mida autokaamera valimisel arvestada. Kvaliteetne pilt peab olema isegi kaugelt mitte ainult detailne, vaid ka liikuvate kehade suhtes reageeriv. Seetõttu peaksid otsima pardakaamerat, mis jäädvustab kuni 720 pikslit (soovitavalt 1080 p) ja salvestuskiirusega üle 30 FPS (kaadrit sekundis). Ja kuigi 720p piksliga kaamerad on piisavalt head, on 1080p piksliga kaamera palju parem.

Pardakaamera suurus on mõnel juhul kriitiline. Mõned autokaamerad on väikesed ja sealt on raske näha, teised on väga suured ja hakkavad silma. Kaamera suuruse tähtsust tuleks hinnata tuuleklaasi suuruse suhtes. Suurematele autodele, nagu maasturid või minivanid, sobivad isegi suuremad kaamerad, kuigi sportautode või väikeste autode korral võivad need olla liiga suured ja pildi blokeerida. Samuti, mida suurem on kaamera, seda lihtsamini võib see varastele silma hakata. Kuigi ekraan ei ole pardakaamera puhul ilmtingimata vajalik osa, muudab see paljudel juhtudel kasutamise palju lihtsamaks. Tänu ekraanile saad pilti vaadata ilma seda teistele seadmetele üle kandmata ning soovitud seadeid on samuti palju lihtsam reguleerida. Mõnel juhul võib pardakaamera hakata juhi tähelepanu juhtima ning mõned mudelid on ebamugavalt kinnitatud või häirivad nähtavust. Siiski neile, kes soovivad lihtsalt pilti salvestada, on tõesti võimalik valida mudel ilma täiendava ekraanita.

Seadme sisemine mälumaht ei ole sama tähtis kui võime seda laiendada täiendava mälukaardiga. Kuigi enamikel videosalvestitel on SD-kaardi pesa, on hea mõte enne ostmist seda kontrollida. Sõltumata sisemisest mälust on võimalik kaamera materjali mälukaardile automaatselt edasi kanda. Kaup24.ee veebipoe ekspertide hinnangul salvestab 32-gigabaidise mahtuvusega kaart kuni 10 tundi HD-videot (loomulikult sõltub see kaamerast endast). Kui kavatsed salvestada pikema aja jooksul, peaksid paigaldama täiendava mälukaardi või ostma eelnevalt mudeli, mis võtab automaatselt üle uued andmed.

Lisafunktsioonid, mis võivad kasulikud olla


Mõnel pardakaameral on ka sisseehitatud GPS-andur, mis võimaldab salvestada sõiduki kiirust ja koordinaate. Sellised seadmed aitavad jälgida reisi kulgemist. Teised autojuhid valivad liikumisandureid sisaldavad pardakaamerad - need töötavad ainult auto ümber liikumisel, nii et see võib olla suurepärane võimalus autovaraste püüdmisel. Samuti ei unusta juhid turvalisust öösel, mistõttu nad valivad öise nägemisega videkaamerad. Siiski tuleb meeles pidada, et mitte kõik kaamerad ei suuda pilti pimedas ja päeval võrdselt hästi salvestada. Sellest hoolimata on investeerimine kvaliteetsesse seadmesse kindlasti kasulik ja enamikel juhtudel ei ole alati vaja suurt rahasummat investeerida.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad