Kasulikud nõuanded

Näpunäited lastele parima elektriauto valimiseks

05.05.2020

Ärgem eksige, öeldes, et elektriauto on üks ihaldatumaid mänguasju lastele. Sellise sõiduki abil saavad pisikesed tunda end tõeliste autojuhtidena ja proovida lõbusaid meelelahutusi. Tänapäeval on sellised laste elektriautod muutunud kõigile vanematele kättesaadavaks, nii et paljud neist otsustavad selle väikese unistuse täita. Kui otsustate lapsele sellise auto osta, peaksite esmalt siiski kaaluma mõnda olulist valikukriteeriumi.

Lapse vanus

Kuigi sageli öeldakse, et üheaastased beebid võivad istuda elektriauto rooli, võivad sellised sõidud olla rohkem stressi tekitavad, kuna laps peab seda sõidukit juhtima. Just sel põhjusel on soovitatav neid osta lastele vanuses 2,5 - 3 aastat. Selles vanuses järglased on juba iseseisvamad, et elektriautot iseseisvalt juhtida.

Maksimaalse ohutuse tagamiseks on mõnel mudelil siiski ka puldid - vajadusel võtate rooli üle. Praegu domineerivad turul kolmeaastased mudelid, kuid võib leida ka variante vanemate laste jaoks. Need on tavaliselt funktsionaalsemad ja võimsamad.

Reisijate arv ja maksimaalne koormus

Kui kasvatate kahte sarnases vanuses järeltulijat, tasub mõelda kahekohalise elektriauto peale. Siis lapsed ei vihasta ja te ei pea ostma kahte erinevat mänguasja. Kahe või ühe lapse jaoks sobiva mudeli valimisel on aga väga oluline pöörata tähelepanu juhi maksimaalsele kaalule. Soovite, et elektriauto oleks võimalikult kaua kohandatav, seetõttu on kõige parem valida võimalused, mille maksimaalne koormus ületab teie lapse kaalu.

Elektriauto aku

Patareide puhul tuleks kõigepealt arvestada reisi kestvust. Kui see kestab vaid mõni minut ja siis peab autost välja minema, ei jäta selline meelelahutus lastele head muljet. Enne lapsele sõiduki ostmist kontrollige aku vastupidavust kindlasti.

Ka akude mahutavus on erinev - neist sõltuvad ka elektriautode teatud võimalused. Kõige tavalisemad valikud on:

  • 6 V. Sellised sõidukid sõidavad kõva pinnaga ilma probleemideta, olgu selleks kõnnitee või metsatee. Kui soovite neid kasutada rohul või küngastel, on seda palju raskem teha. Lisaks arendavad need elektriautod väiksemat kiirust (võime seda võrdsustada täiskasvanute astumisega) - seetõttu on soovitatav neid osta noorematele lastele.
  • 12 V. Nende laste autod on küll kallimad, kuid palju mitmekesisemad. Need veerevad kergesti üle rohu, mäenõlva või muu pinna. Enamik neist mudelitest suudab arendada täiskasvanute jooksmisele vastava kiiruse (umbes 8km / h). Neid saab osta igas vanuses lastele.
  • 24 V. Need on tänapäeval kõige võimsamad mudelid, mis pakuvad kõrgema hinna eest rohkem võimalusi. Nende saavutatav kiirus ületab sageli 10 km / h, seega on kõige parem osta sellised elektriautod täiskasvanutele ja iseseisvatele lastele.

Kvaliteet

Laste autod on omamoodi investeering, seetõttu loodame nende ostmisel, et lapsed saaksid neid mänguasju kasutada nii kaua kui võimalik. Nende kõrgema vastupidavuse tagab plastiku kõrgem kvaliteet. Samuti on soovitatav eelistada nende mänguasjade läikivat, lakitud pinda - need on kriimustuste suhtes vastupidavamad. Usaldusväärsuse tagavad ka tuntud tootja ja teiste vanemate arvustused.

Täiendavad valikud

Kõigil neil laste sõidukitel on turvavööd, kuid nende funktsionaalsus ei lõpe sellega. Esituled, valgustatud kellad armatuurlaual, avatav pagasiruum, pleierid, peeglid on vaid mõned neist, mida neil autodel pakkuda on. Mis tahes lisaseadmed tekitavad teie pisikestel justkui tõelises sõidukis viibimise, kuid sageli peavad nad selle eest lisatasu maksma. Mõelge, kui palju kavatsete elektriautosse investeerida, ja otsige siis maksimaalset funktsionaalsust.

Elektriauto kujundus

On väga oluline, et uus auto lastele tõesti meeldiks, seega küsige seda ostes kindlasti nende arvamust. Võib-olla pole lastel mitte ainult nende lemmikvärv, vaid ka kõige rohkem meeldinud automark või mudel? Nüüd on turul palju litsentseeritud elektriautosid, mis on päris sõidukite vähendatud versioonid. Sellised mänguasjad jätavad kindlasti lastele suurepärase mulje!

Pärast kõigi nende aspektide läbimõtlemist valige lapsele parim elektriauto. Siiski ärge unustage ohutust: ärge jätke lapsi üksi ja õpetage neid vastutustundlikult sõitma.

Kuidas hindate seda postitust?