Kasulikud nõuanded

9 legendaarset naist, kes on jätnud oma jälje parfüümide ajalukku

06.03.2020

Parfüüm on ainulaadne stiiliaktsent, mille kaunid noodid paljastatakse lõhna kandja poolt. See on peen viis oma iseloomu näitamiseks: kerge roosi ja vanilli lõhn parfüümis on seotud õrnuse ja elegantsusega, samas kui lõhnas sisalduvad tugevad naha ja tubaka noodid edastavad tugeva ja iseseisva isiksuse sõnumi. Mis on sõnumid, mida saadavad naised, kellest on saanud maailma ikoonid ja legendid?

Gabrielle Coco Chanel - revolutsiooniline naine, kes muutis moemaailma. Ta tutvustas maailmale väikest musta kleiti, mis on tänapäevalgi iga naise garderoobis kohustuslik, nagu ikooniline pärlitest kaelakee. Gabrielle polnud tuntud ainult moe poolest. Tema kaubamärk vallutas ka parfüümiriiulid. Chaneli parfüüm on muutunud klassikaks, mis on ajatu ja loob kogenud, enesekindla naise imago.

Beyonce - üks populaarsemaid ja paremini tasustatud artiste muusikamaailmas. Ta alustas oma karjääri bändis Destiny's Child ning praegu tegeleb soolokarjääriga. Tema elu üksikasju jälgivad miljonid fännid kogu maailmas. Beyonce pole mitte ainult laulja, vaid ka naiste õiguste aktivist, kes on fännide ja ajakirjanduse poolt tuntud  kui "Queen B".

Elizabeth Arden oli üks rikkamaid naisi maailmas, asutades Euroopas ja USA-s koguni 150 ilusalongi. Olles saanud ettevõtliku, eduka ja targa naise etaloniks, on Elizabeth Arden endiselt inspiratsiooniks naistele kogu maailmas. Ta tutvustas ilutööstuses esmakordselt silmakreemi kontseptsiooni. Tema nimega ilutooted on pälvinud tarbijate usalduse, erandiks ei ole ka parfüümid, milles domineerivad klassikalised lõhnanoodid.

Katy Perry nimetatakse popmuusika olümpiajumalannaks. Oma esimese vastuolulise singli "I Kissed a Girl" ilmumisega on ta pälvinud kogu maailmas tähelepanu ja see pole teinud temast ainult kuulsust, vaid on viinud ta ka edetabelite tippu. Teda eristab teistest julge stiil - Katy Perry ei pühenda oma fännidele mitte ainult laule, vaid loob ka omanimelisi parfüüme. Tema esimene parfüüm „Purr by Katy Perry“ oli pühendatud tema kassidele.

​​​​​​​

Britney Spears – 20. sajandi kõige ikoonilisem popartist. Ühe populaarseima artistina kogu maailmas on ta pälvinud popp-printsessi tiitli ja võitnud arvukalt auhindu. Oma loominguga üllatab ikooniline pop-jumalanna muusikasõpru ja magusate parfüümide austajaid.

​​​​​​​

Carolina Herrera – peen ja elegantne stiiliikoon ning disainer, kes on pälvinud ülemaailmse tuntuse. Tal on sageli au disainida rõivaid riigi esimestele daamidele - tema nimekirjas on sellised esileedid nagu Michelle Obama ja president John F. Kennedy naine Jacqueline Onassis. Carolina on võitnud arvukalt auhindu oma panuse eest moemaailma ajaloos. Praegu hõlmab tema töö paljusid valdkondi ja on tavakasutajale kättesaadav.

​​​​​​​

Ariana Grande – Kanada päritolu laulja, kes on pälvinud kuulajate sümpaatia kogu maailmas. Enne lavale astumist mängis ta teismelistele mõeldud sarjas ning pärast oma muusikukarjääri alustamist 2011. aastal ronis ta kiiresti edetabelite tippu. Populaarne laulja ei üllata oma fänne mitte ainult lauludega, vaid ka omanimeliste parfüümidega, mis konkureerivad teiste tipp-parfüümidega.

​​​​​​​

Donna Karan on moekunstnik, kes on kuulus kollektsioonide poolest, mis on mõeldud naisettevõtjatele. Ta soovitas alternatiivi traditsioonilistele äriülikondadele: tema kollektsioonid koosnevad tavaliselt vaid kümnest põhiesemest, mille abil on lihtne oma riietust kombineerida. Sellist süsteemi armastavad naised, kes kiirustavad, kuid tahavad alati head välja näha. Donna Karan moeäri ei ole suunatud mitte ainult erinevas vanuses naistele, vaid nüüd ka meestele, seejuures  kaotamata parfüümiturgu.

​​​​​​​

Laura Biagiotti – moekunstnik, kes käib oma ema jälgedes. Oma töödes peegeldab ta Itaalia moe kvaliteeti ja viimistletud meisterlikkust. Ta on kasutanud kašmiiri oma rõivastes alates esimesest kollektsioonist ja on väljateeninud kašmiiri saadiku tiitli. Oma loomingus rõhutab ta naiselikkuse ja sensuaalsuse ilminguid, just nagu Laura Biagiotti parfüümides.

​​​​​​​

Kuidas hindate seda postitust?