Kasulikud nõuanded

Nahahooldus külmemal ajal

11.10.2019

Ilmade jahenedes ilmnevad sagedamini erinevad nahaprobleemid - see muutub kuivemaks, õrnemaks ja vähem säravaks. Kui aga nahahooldust pisut kohandada, saad seda kõike sügisel ja talvel vältida. Kõik, mida pead tegema, on aidata sel temperatuurimuutustega kohaneda - selle juures on abiks mõned tõhusad nahahoolduse näpunäited.

Kuidas hooldada näonahka külmal ajal?

Ei ole vale öelda, et näonaha hooldus on sügisel ja talvel kõige olulisem - just siis on temperatuurid kõige madalamad. Kui aga pead meeles mõned lihtsad reeglid, võid unustada negatiivsed tagajärjed:

  • Asenda näopuhastusvahend. Külmadel aastaaegadel on sageli soovitatav kasutada pehmemat, kreemjat puhastuspiima, mis sisaldab niisutavaid ja toitvaid koostisosi. Täiendavaks värskustundeks võid kasutada ka toonikut, kuid veendu, et see ei sisaldaks alkoholi, mis võib nahka veelgi kuivatada.

  • Tee sagedamini näopuhastusprotseduure. See kehtib eriti sügisperioodil, kui pärast suvist päikest esineb pigmendilaike ja rohkem surnud naharakke. Ideaalis tuleks vähemalt kord nädalas teha külmal aastaajal koorimisprotseduure. See hõlmab ka maske, toonikuid või spetsiaalseid näopuhastusvahendeid.

  • Tee regulaarselt näomaske. Nende abil saad nahale kasulikke aineid anda - seda protseduuri tuleks teha vähemalt 1-2 korda nädalas, sõltuvalt võimalusest. Naha rikastamiseks erinevate komponentidega proovi iga kord uusi maske, kuid pea meeles, et külmal aastaajal on parimaks valikuks niisutavad, toitvad ja taastavad tooted.

  • Vali näokreem hoolikalt. Kui ilm on jahe, vajad oma naha niiskustaseme hoidmiseks tõenäolisemalt rasvasemaid kreeme, kuid selliseid tooteid on kõige parem kasutada talve hakul. Sügiseks on parem valida vahepealsed või vähemalt ülepäeviti hakata kasutama rasvasemaid kreeme koos kasulike toitvate koostisosadega. Sellised tooted sobivad kõige paremini neile, kes veedavad palju aega õues.

  • Taga nahale kaitse. Kahjulik päikesevalgus võib nahka mõjutada isegi siis, kui ilm jaheneb, seega veendu, et uues kreemis oleks vähemalt minimaalne SPF-filter. Samuti tasub valida tooteid, mis sisaldavad hüaluroonhapet ning C- ja F-vitamiini - need aitavad samuti naha kaitsele kaasa.

Nahahooldus muudes kehapiirkondades talvel ja sügisel

Talvel ja sügisel ei ole oluline mitte ainult näonaha eest hoolitsemine - oma naha täielikuks hooldamiseks peaksid Sinu igapäevasesse rutiini kuuluma järgmised rituaalid:

  • Keskendu huulehooldusele. Pärast ilmade jahenemist hakkavad huuled sagedamini lõhenema ja kuivama - nende ebameeldivate tagajärgede ennetamiseks tuleks kasutada toitvaid ja niisutavaid palsameid, kreeme või vaseliini. Õhtuti on soovitatav huuli masseerida hambaharjaga, samuti saab neid hellitada ka spetsiaalsete maskide abil.

  • Kasuta sagedamini õli kehal. Õlide valimisel pööra tähelepanu pehmendavatele ja rahustavatele koostisosadele. Samuti peaksid vältima kuuma vanni tegemist, mis võib nahka veelgi kuivatada - proovi seda protseduuri lühendada umbes 15-minutini või väldi kõige kuumemat veetemperatuuri.

  • Hoolitse käte ja jalgade naha eest. Käte nahka tuleb kaitsta külma eest, toita ja pehmendada - seda on kõige parem teha niisutavate kreemidega (neid tuleb iga päev määrida), kuid talve saabudes võib öösiti kasutada ka rasvasemaid kreeme. Jalgade puhul töötab ka kergem kreem, mille võib samuti valida tavapärasest toitvama.

Kõik need näpunäited ei võta palju aega, kuid tagavad, et nahk jääks säravaks ja terveks ka kõige suurema külma ajal. Hoolitse selle eest sagedamini ja peagi märkad esimesi tulemusi!

Kuidas hindate seda postitust?