Kasulikud nõuanded

Mida on vaja lõbusa jõulupeo jaoks?

05.11.2018

Mida vajad lõbusa jõulupeo jaoks?

Oled veetnud oma perekonnaga mõnusa jõululaupäeva ning soovid korraldada oma sõpradega lõbusa jõulupeo? Toit ja joogid on muidugi oluline osa üritusest, kuid et pidu oleks tõesti edukas tasub mõelda veel mõningatele detailidele. Siin on mõned näpunäited meeldejääva jõulupeo korraldamiseks.

Jõululaud

Kahtlemata pead jõulude tähistamisel oma külalistele valmistama maitsvad toidud, kuid oluline on tähelepanu pöörata ka laua dekoratsioonidele. Sellised väikesed detailid, nagu küünlad, jõulupärjad, salvrätikud ja säravad kaunistused aitavad luua hubase pühade atmosfääri kodus. Või oled otsustanud oma külalisi üllatada ja serveerida roogasid jõulunõudel? Saad neid järgmisel aastal uuesti kasutada, aga kui Sa ei soovi palju kulutada, võid valida ka ühekordsed nõud.

Hubane keskkond

Jõulud on aeg, mil me eriliselt hoolitseme oma kodu eest ja pöörame suurt tähelepanu detailidele. Jõulupeo korraldamine on väga oluline. Valmistu pühadeks juba varakult, et jõuluperioodi saabudes oleks aega mõelda ka peo detailidele. Loomulikult ei puudu sealt jõulupuu, võib olla mõtled oma peole erilise teema ja kaunistad kodu vastavalt teemale erinevate dekoratsioonidega? Jõuluküünlad, pärjad, säravad dekoratsioonid ja eeterlikud õlid loovad kahtlemata kodus hubase õhkkonna.

Riietus

Tänapäeval möödub harva pidu ilma huvitava teemata. Jõulupidu ise määrab juba teema, kuid võib olla soovid oma külalisi kutsuda hoopis erilisema kostüümiga. Alati ei ole tarvis kanda jõuluteemalisi kostüüme, tihti piisab ka mõnest teemakohasest detailist. Sa ei soovi oma külalistele sellega liialt tüli tekitada? Siis võid endale peokorraldajana osta mõne jõuluteemalise kostüümi. Kahtlemata tekitad endale ja oma külalistele suurepärase meeleolu.  

Kingitused

Kingitused on üks olulisemaid jõulupühade osasid. Pidu korraldades mõtle ka nende peale. Kindlasti ei pea iga külaline kõigile kingitust tegema. Kingituste hulk ja olemus sõltub Sinu kujutlusvõimest. Korralda külaliste vahel kinkide vahetamine, tee seda näiteks mänguvormis. Või äkki korraldad õhtuses programmis ootamatu üllatuse - lõppude lõpuks ei pea kingitused alati materiaalsed olema.

Õhtune programm

Peo korraldamisel pead mõtlema, kuidas oma külalisi lõbustada ja millist meelelahutust pakkuda. Mõtle õhtuse programmi peale juba varakult, mis võiks neile huvitav olla ja hoolitse vajalike atribuutide eest. Keegi ei tea Sinu sõpru ja sugulasi paremini, kui Sina ise, nii et kindlasti leiad viisi, kuidas neid lõbustada. Valmistu näiteks lauamängudeks või interaktiivseteks arvutimängudeks. Mäng "Just Dance" paneb kõik külalised laua äärest püsti tõusma ja tantsima. Neile, kes ei soovi tantsida, oleks võib olla huvitav karaoket laulda? Või äkki on tantsimine ja laulmine lõbus kõigi jaoks? Ideaalis vajad sellise meelelahutuse jaoks mikrofoni ja valgustust. See tagab mitte ainult hea heli, vaid ka valguse, mis loob erakordselt piduliku atmosfääri.

Mõtle ka lastele

Jõuluaeg on suurepärane puhkus kõigile, kuid ei tohi unustada, et kõige enam ootavad jõule Sinu väikesed järglased. Ära unusta ka neid peo korraldamise juures. Varu lastele mõeldud dekoratsioone. Kaunista nende tuba ja loo neile hubane mänguruum. See on suurepärane võimalus, et ehitada üheskoos uus LEGO komplekt, tähistada jõuluhommikut uue interaktiivse lemmikloomaga või koos teiste sõpradega proovida uusi jõuluvana toodud kingitusi.

Kuidas hindate seda postitust?