Kasulikud nõuanded

Mis määrab arvuti kiiruse?

1/5
14.03.2018

Rämpspost või liiga aeglane lehtede avamine põhjustavad iga kasutaja jaoks ebamugavust. Selle vältimiseks on oluline mõista ja välja selgitada, mis määrab arvuti kiiruse enne uue arvuti ostmist või praeguse seadme töö kiirendamist.

  1. CPU täidab kõiki juhiseid ja säilitab põhifunktsioone. Protsessi kiirus, mida mõõdetakse megahertsides, on üks arvuti kiirust mõjutavaid tegureid.
  2. Kõrgem mälu (RAM) suurendab arvuti jõudlust, eriti kui kasutatakse korraga mitut programmi.
  3. Kõvaketta suurus määrab salvestatavate andmete hulga. Kui see on täis, aeglustub süsteem, seega kui soovid kiiremat arvutit, on kasulik ära kustutada kasutuid faile või programme.
  4. Kõvaketta töötluskiirus annab teada, kui kiirelt suudab ketas andmeid edastada ja talletada - see parameeter mõjutab otseselt arvutiprogrammide käivitamist ja laadimist.
  5. Ajutised failid, mis kogunevad kõvakettale, võtavad palju ruumi ja võivad mõjutada arvuti jõudlust. Sel põhjusel on soovitatav prügikasti korrapäraselt tühjendada,  kustutada interneti-ajalugu ja küpsiseid (paremini tuntud kui inglise keeles „cookies“).
  6. Pead puhastama mitte ainult arvuti sisemist, vaid ka välimist poolt- hoides seda puhtas kohas ja takistades tolmu levimist, väldid sisemiste komponentide rikete tekkimist.
  7. Samuti on oluline pöörata tähelepanu juhtimisliigile - kuigi SSD-draividele on tavaliselt iseloomulik väiksem sisemälu, on see võimalus oluliselt kiirem kui traditsiooniline kõvaketas.
  8. Videokaart võib samuti parandada arvuti jõudlust, eriti kui seda süsteemi kasutatakse sageli mängude või video taasesituse jaoks.
  9. Tõhusate tulemuste saavutamiseks nende tegevustega saad osta videokaarte kvaliteetse pilditöötluse jaoks eraldi ja installida need oma arvutisse.
  10. Juhtudel, kui arvuti muutub äkki palju aeglasemaks, võivad olla põhjuseks pahatahtlikud programmid ja viirused. Ilma otsest mõjut Sinu isiklikele dokumentidele avaldamata, kasutavad need programmid ka süsteemiressursse, kuna need on lihtsalt taustal vaikimisi käivitatud.

Kõigi nende kriteeriumide alusel saad hõlpsalt kiirendada arvuti jõudlust või valida uue seadme, mis Sinu ootusi õigustaks. Erinevaid detaile saab alati veelgi efektiivsemaks muuta, kuid kõige tähtsam on teada, millest peaksid alustama- selgitama välja, miks Sinu arvuti aeglaselt töötab.

Operatiivmälu

Sisemised kõvakettad

Videokaardid

Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad