Kasulikud nõuanded

Millise madratsi peaksin valima, kui mu selg teeb valu?

08.03.2018

Madrats võib olla üks äkilise või ootamatu seljavalu põhjuseid, sest magamine ebamugavas poosid tekitab lihaspingeid ja mõjutab lülisamba positsiooni. 

Madratsi valimisel tasub tähelepanu pöörata mitmele kriteeriumile, mis võimaldavad vältida erinevaid kõrvalmõjusid või isegi täielikult seljavalu kaotada.

  1. Tugev lülisamba toetus on üks peamisi tegureid valu vältimiseks, mistõttu tuleb valida pigem tugevam madrats.
  2. Väga tugev madrats võib olla jällegi halb valik - uuringud on näidanud, et alaseljavalu vastu aitab keskmise kõvadusega madrats.
  3. Mõtle oma uneharjumustele: kui magad peamiselt ühel küljel, on kõige sobivam pehmem madrats; neile, kes magavad kõhuli, on kõige sobivam kõva või keskmise kõvadusega madrats.
  4. Pööra tähelepanu ka madratsi tüübile - neile, kes kurdavad seljaprobleemde üle, soovitatakse tavaliselt madratseid, mis eriti hästi keha järgi oma kuju vormiks.
  5. Viskoelastsel madratsil on sarnased omadused, mis on heaks valikuks inimestele, kelle selg on valus või tundlik. Selline on nt Dormeo iMemory Silver madrats.
  6. Samuti tasub kaaluda ortopeedilise seeria madratsit – anatoomiliselt välja töötatud madratsid võimaldavad Sul maksimaalselt lõõgastuda.
  7. Tihti on soovitatav valida "mälu" tüüpi madratseid, mis sobituvad ideaalselt kehakujuga ja aitavad võidelda erinevate seljahaiguste vastu.
  8. Tutvu konkreetsete madratsikirjeldustega - nii leiad kõige sobivamad mudelid, mis vastavad Sinu vajadustele.
  9. Oluline on arvestada, kus ja millist valu Sa sageli tunned - kui valu on alaseljas, võib sobida porolooni baasil madrats, mis hoiab selja õiges asendis ning võimaldab kõrgkvaliteedilist puhkust.
  10. Pea meeles, et hind ei osuta alati kvaliteedile, seega ei pruugi kõige kallim valik olla parim Sinu seljale ja voodile.

Pärast nende valikute kaalumist peaks Sinu jaoks kõige parem madrats vähendama seljavalusid ning võimaldama kvaliteetset und. Pea meeles, et ei ole olemas ühte madratsit, mis sobiks kõigile. Kõige olulisem on, et see oleks mugav, mitte et see sobiks Sinu magamistoa mööbliga.  

TOP madratsid

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad