Kasulikud nõuanded

Milliseid värve tänavuste jõulude ajal interjööri kujundamisel kasutada?

05.11.2018

Milliseid värve tänavuste jõulude ajal interjööri kujundamisel kasutada?

Aasta kõige ilusamate pühade lähenedes hakkame üha sagedamini mõtlema, kuidas sel aastal kodu kaunistada ─ soovime, et see oleks tulvil jõulumeeleolust ja hubasusest. Igal aastal soovime ka mõningaid uuendusi teha: sellisel juhul on kõige parem mängida värvidega, seal hulgas kasutada uusi värvitoone. Millised neist on tänavuste jõulude ajal kõige populaarsemad?

Maitsekad toonid

Ühiskonnas domineerib kiire elutempo ja stress, üha rohkem inimesi otsivad rahu ja lihtsust ─ just seda sümboliseerib populaarne maalähedane stiil. Kui kaunistad kodu jõuludeks, siis soovitame ühendada selle disaini pehmete ja neutraalsete värvidega koos puidust ja rohekate detailidega, luues rahuliku ja piduliku atmosfääri.

Õrnad romantilised varjundid

Viimastel aastatel valitakse üha sagedamini uusi ja vähem jõuluteemalistes värvides dekoratsioone ning selle aasta pühad ei ole erand. Eeldatakse, et roosad toonid ja muud traditsioonilise punase alternatiivid, nagu vaarikas, virsik või isegi punase veini toonid saavad erilist tähelepanu. Teisisõnu, mida rohkem Sa traditsioonidest eemaldud, seda trendikam oled sellel aastal.

Loomulikud leevendavad värvid

Tõenäoliselt on see tingitud asjaolust, et me tunneme üha rohkem ühendust loodusega, suurendades oma interjööris roheliste taimede või vähemalt mõningate roheliste detailide osakaalu ─ selline trend on veelgi populaarsem pühade ajal.  

Mitte vähem tähelepanu tuleks pöörata sinistele toonidele, mida on soovitatav kombineerida nii rohelise kui vase või kuldsete toonidega. Kui viimastel aastatel domineerisid pastellvärvid, siis sel aastal muutuvad need tumedamaks ja intensiivsemaks, meenutades merd ja ookeani.

Pööra tähelepanu värvilisele kuusele

Kõige populaarsemate suundumuste hulka kuulub tänavu eriti värvikas ja pidulik jõulupuu - ei saa eksida, kui kaunistad selle peaaegu kõikide vikerkaarevärvidega. Kogu kokku kõige värvikamad kaunistused ja lisad tulukesed – selline dekoratsioon on omaette tase!  

Klassikalised lahendused

Ei oleks õige sellest nimekirjast välja jätta traditsiooniline valge ja punase kombinatsioon - jõulude puhul on need esimesed värvid, mis silmade ette ilmuvad. Nii et kui Sa ei soovi sel aastal eksperimenteerida, ei ole vale valida klassikalisi värvilahendusi: see toob kodusesse interjööri hubasust, pidulikkust ja peent elegantsi. Sellisele kombinatsioonile on alati raske vastu panna!

Metalne maagia

Säravad kuldsed kaunistused on aastaid olnud ühed populaarsemad jõulude ajal, kuid praegu kasutatakse palju pehmemaid, aga siiski soojust kiirgavaid metalseid toone. Vask, šampanja toonid, klaas, tina – kõik need koos võivad luua muljetavaldava õhkkonna. Kui lisad vilkuvad tuled ja kreemikates toonides küünlaid, lood maagilise kujunduse.

Selle aasta kõige populaarsemad toonid on üsna erinevad ning võimaldavad luua piduliku õhkkonna järgides erinevaid trende. Alusta sellest: kui ideed tulevad südamest, on plaanide elluviimine palju lihtsam!

Kuidas hindate seda postitust?