Ostujuhendid

Koeratoit, kaelarihmad ja koeramänguasjad - mida valida oma koerale?

17.02.2016

Lemmikloomad toovad oma omanike ellu rõõmu ning omanik vastutab lemmiklooma tervise ja heaolu eest. Olgu lemmikloomaks koer, kass, kala, lind, armastusväärne näriline või isegi roomaja, kõigile neile on vaja leida spetsiaalne varustus, mida nad vajavad. Järgnev juhend annab praegustele ja tulevastele loomaomanikele aimu, kuidas hellitada oma koera ning kuidas nende eest hoolitseda, nii et nad elaksid tervet ja õnnelikku elu.

Hellita koera

Kuigi hüved ületavad kaugelt kulusid, vajab koer palju tööd ja kannatlikkust. Täiuslik koeramänguasi on tõhus koolituse meetod ning samas odav lahendus, mis aitab luua harmooniat sinu kodus.

Koerte mänguasjad

Valides koerale mänguasja, arvesta tema suurust, et tagada koera turvalisus. Leia mänguasi, mis on piisavalt suur, et koer seda alla ei neelaks, kuid samas piisavalt väike, et koer saaks selle lõugade vahele võtta. Mänguasjad on väga erinevatest materjalidest. Kõvad kummist mänguasjad ning nailonist mänguasjad on ideaalsed suurematele närijatele. Lateksist ning vinüülist mänguasjad on paremad mitte nii närivale koerale. Kasuta pehmeid mänguasju juhul kui koer vajab mänguasja, mida kaasas kanda või mille kõrval magada. Kui omanik näeb, et koer närib mänguasja või sellel on rebendeid, on aeg mänguasi välja vahetada.

Kaelarihmad ning jalutusrihmad

Vali koerale kaelarihm, mis oleks sobiliku suuruse ja kaaluga. Peenike kaelarihm suurel koeral võib koerale haiget teha, kui on vaja kaelarihmast tugevasti kinni haarata. Samuti on suur kaelarihm väikesele koerale liialt raske ja kohmakas. Nailonist kaelarihmad on vastupidavad, kerged ning sobilikud koertele, kes armastavad vett. Nahast kaelarihmad on vastupidavad, kauakestvad ning annavad koerale karmima välimuse.

Jalutusrihm võib olla nailonist, riidest, nahast ning sissetõmmatava tegumoega. Sissetõmmatav jalutusrihm lubab koeral laiemalt ringi nuuskida. Jalutusrihma mehhanismis olev vedru kerib rihma koera lähenedes tagasi ning samuti saab rihma lukustada sobiva pikkusega rihmaks.

Treeningvahendid

Koera treeningvahendid on erinevaid. Rakmetest ja koeraviledest kuni mõrkja maitsega spreideni, mis hoiavad koera eemal närimast kodutarbeid. Koera haukumise vastane kaelarihm ning elektriline aed aitavad suuremate käitumisprobleemide korral. Koera treenides aga käitu temaga inimlikult ning järjekindlalt.

Koeratoit ja maiustused

Kui valid koeratoitu ning maiusi, arvesta koera vajadustega. Kasvavale koerakutsikale on vaja toitu, mis oleks tasakaalustatud ning vitamiinide – mineraalidega rikastatud, samas kui aktiivne koeratõug vajab toitu, mis toetab energilist elustiili. Vanemad koerad vajavad vähese kalorsusega koeratoitu, mis hoiab neid kaalutõusust. 

Koera tervis

Koera tervishoid on peamisi muresid, mistõttu on vaja meetmeid, mis ennetavad kirpude ja täide poolt põhjustatud infektsiooni. Paljud tänapäeva kirbu ja täi ravimid on tõhusamad ja lihtsamalt peale kantavad kui varem, mis ei lase koeral kannatada. Lihtsalt tilguta täi- ja kirburohtu koera kaela tagaküljele ning edasi teeb see oma töö ise. Populaarsemad täi-ja kirburohu kaubamärgid on Advantage, Advantic ja Frontline.
Hambaravi on teine oluline osa, mis puudutab koera tervist. Müügil on palju erinevaid tooteid spetsiaalselt koertele – hambaharjad ja –pastad. Paljud mänguasjadki on loodud koerte hammaste jaoks. Mõned nöörmänguasjad toimivad nagu hambaniit, mõned kummimänguasjad eemaldavad toiduosakesi ning masseerivad igemeid.

Asemed

Koera isiklik ase on miski, mis võiks igal koeral olemas olla. Koeraasemeid on erinevaid - materjalist, mõõtudelt, ehituselt, kujult.  Hea ase pakub koerale isolatsiooni, toetab selga ning jäsemeid, annab sooja ja loob turvatunde. 
Välikoertele on asendamatu oma kuut, kust saab koer varju nii vihma, tuule, lume eest kui ka ilus ilma korral.

Koerapuur

Koerapuur on vajalik koera ohutuks transportimiseks ning distsiplineerimiseks. Puuri ei tohi kasutada karistuseks, vaid see peab olema mõnus turvaline koht, kuhu koer ise eelistab minna. Koera ei tohi liiga kauaks puuri jätta, kutsikana kuni 1 tund, täiskasvanuna kuni 6 tundi. Koerapuure on saadaval erinevatest materjalidest, kokkupandavaid, suuri ja väikseid. Enimpopulaarseimad on traadist ja plastikust koerapuurid.

Kuidas hindate seda postitust?

Vaadatud tooted

Konsulteerime tööpäeviti kell 9-18

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt