Kasulikud nõuanded

Laste kirjutuslauad: millele valides tähelepanu pöörata?

25.07.2019

Kirjutuslaud on koolilapse elu äärmiselt oluline osa - see võimaldab ette valmistada kodutöid, omandada uusi teadmisi või lihtsalt vaba aega veeta. 

Kõik need tegevused nõuavad vähemalt paar tundi päevas, seega on väga oluline tagada, et lapse laud vastaks tema vajadustele: see on oluline mitte ainult mugavuse, vaid ka tervise seisukohast.

Võttes arvesse alltoodud näpunäiteid, saad valida oma lapsele kirjutuslaua, mis võimaldab õppida õiges asendis. Sirgelt istudes ei kurna lihaseid ega silmi ning hingamine on sujuv - kõik see mõjutab lapse produktiivsemat õppimist ning tagab, et ta tunneks end hästi. 

Parim kirjutuslaud: tehnilised andmed

Selleks, et valida oma lapsele sobiv kirjutuslaud, võta arvesse järgmist:

Kirjutuslaua mõõtmed

Ei ole üllatav, et lauad on erineva suurusega - parim valik sõltub mitmest tegurist. Esiteks, olemasolevast ruumist: ainult siis, kui otsustad laua asukoha, saad täpselt paika panna mööbli maksimaalse laiuse. Tänapäeval on elektroonilised seadmed palju kompaktsemad ning isegi, kui otsustad paigaldada lauaarvuti, ei võta see palju ruumi. Kui aga soovid ühte lauda jagada kahe järeltulija vahel, on vajalikud palju suuremad mõõtmed - sellisel juhul on eriti kasulik nurgalaud.

Kuid kõige olulisem nüanss on antud juhul laua kõrgus - sellest sõltub lapse mugavus. Ideaaljuhul on lapse jalad täielikult põrandale toetatud ja käed küünarliigestest kõverdatud, moodustades staatilise nurga: saad esialgseid arvutusi teha ka ilma lauata, kui laps lihtsalt istub toolil. Lisaks kasvavad lapsed kiiresti, kuid alati ei ole võimalik uut mööblit osta - see on põhjus, miks sageli soovitame reguleeritava kõrgusega lauda, millest räägime täpsemalt allpool.

Materjal, millest laud on valmistatud

Kvaliteet, hind ja muud olulised omadused sõltuvad sellest, millist materjali kasutatakse laua valmistamiseks. Praegu domineerivad turul järgmised võimalused:

 • Puidust kirjutuslaud. Selline mööbel pakub kvaliteeti ja vastupidavust - seda materjali peetakse üheks kõige jätkusuutlikumaks. Samas ei ole nende lahenduste seas kadunud ka stiilsed ja mängulised lahendused, nii et võid kindel olla - sellised lauad tõesti meeldivad lastele! 

 • MDF plaadist kirjutuslaud. See on väga hea alternatiiv puidule, mis on saadaval palju madalama hinnaga. Sellised lauad üllatavad oma kindlusega - peaksid selle mööbli vastupidavusega kindlasti rahule jääma. 

 • Puitlaastplaadist (MDP) laud. Sellised lauad on valmistatud teist tüüpi puidust: kuigi mööblitükkide vahelisi keerulisi kujundeid ei ole märgata, pakuvad need piisavalt head kvaliteeti. Sellised lauad on kerged, kuid jõulised - need on väga silmapaistvad ja kasulikud. 

 • Metallist laud lastele. Seda materjali kombineeritakse tavaliselt teistega, mistõttu on ebatõenäoline, et kogu mööbel metallist valmistatakse. Sellest materjalist tehtud detailid tagavad siiski tugeva ja stabiilse struktuuri - selles ei tasu kahelda. 

 • Plastikust kirjutuslaud. Need on kergekaalulised ja odavad lauad, mis üllatavad paljude värvitoonidega. Kuigi sellist mööblit ei saa nimetada kõige vastupidavamaks, teenivad need usaldusväärselt ega vaja palju hoolt. 

Laua värv ja disain

Need nüansid sõltuvad isiklikest eelistustest ning peaksid ühendama ruumi värvid lapse soovidega. Ainus reegel, mida soovitame järgida, on mitte valida lauda, ​​mille lauaplaat on väga kirev või ere. Tõenäoliselt veedab laps laua taga palju aega ning see värvilahendus võib silmadele kahjulik olla. Siiski, ülejäänud lauaplaan võib olla huvitav ja mänguline - jätame selle kujutlusvõime jaoks!

Mis puudutab disaini, siis tasub mainida ka seda, et lauaarvutite jaoks on sageli täiendavad sahtlid ja riiulid: arvesta ruumi paigutust, hinda lapse vajadusi ja otsusta, kui palju lisatarvikuid nad vajavad. Näiteks, kui laual on statsionaarne arvuti, on mugavam, kui olemas on ka väljatõmmatav klaviatuurisahtel: nii jääb laual rohkem ruumi raamatute ja vihikute jaoks.

Reguleeritavad lauad: kas need on investeeringut väärt?

Kui rääkida kõige sobivamast laua kõrgusest, on probleem selles, et lapsed kasvavad kiiresti ning see parameeter peaks pidevalt muutuma, kuid keeruline on iga kord uut mööblit osta. Reguleeritav laud on suurepärane viis, kuidas seda probleemi lahendada. Sellel on järgmised eelised:

 • Maksimaalne tähelepanu lapse sujuvale arengule. Reguleeritavad lauad annavad võimaluse muuta mööbli kõrgust, samuti tööpinna asukohta, tagades selgroo õige asendi ja vähendades nägemispuudulikkuse ohtu. Laps ei kõverda ennast, istub mugavalt ja suudab keskenduda ülesannetele.
 • Produktiivne mugavus. Laps saab iga päev lauda hõlpsasti oma vajadustele kohandada - tõenäoliselt nõustud, et mugavalt istudes muutub iga ülesanne huvitavamaks ja lihtsamaks. Lisaks saab mõningaid mudeleid kasutada ka püsti seistes: nii saab laps selga puhata ja otsustada, milline positsioon talle rohkem meeldib.
 • Pikaajaline investeering. Kuigi ei saa väita, et neid laudu müüakse odavalt, võib neid kasutada väga pikka aega. Sõltuvalt mudelist ja lapse kasvamisest võib selline mööbel kesta aastakümneid - mööbli vahetamise võid pikaks ajaks ära unustada.

Reguleeritaval laual on mitmeid märkimisväärseid eeliseid, kuid kas see on alati parem kui tavaline mööbel, sõltub vajadustest ja võimalustest.

Märkused sobiva laua valimiseks

Kirjutuslaua valimisel on oluline:

 1. Valida õiged mõõtmed. Laius, pikkus ja kõrgus on mõned kõige olulisemad parameetrid, mis määravad lapse mugavuse ja üldise kujunduse.
 2. Otsustada, millisest materjalist laud on kõige sobivam. Traditsiooniline puit, puitlaastplaat, metall või plastik? Lahendus sõltub Sinu eelistustest!
 3. Otsustada, kuidas kirjutuslaud välja näeb. Disain, värvitoonid, kaunistused, lisatarvikud - iga detail on oluline.
 4. Kaaluda reguleeritava laua ostmist. Mõnel juhul võib selline mööbel olla ideaalne valik: tutvu nende eelistega!

Nende märkuste ja ülaltoodud nõuannete põhjal saad hõlpsasti valida oma lapse tuppa sobiva kirjutuslaua - kui see on õige kõrgusega, kvaliteetsest materjalist ja ilusa disainiga, siis ei tekita see laste seas mingisugust vastumeelsust. Kaup24.ee e-poest leiad laia valiku hea hinnaga kirjutuslaudasid! 

Kuidas hindate seda postitust?