Kasulikud nõuanded

Kuidas valida professionaalset kosmeetikat?

07.02.2018

Kosmeetikatooteid ei ole iseennast raske valida – tuleb vaid õige nahatüüp välja selgitada. Kuid professionaalse jumestajana peab tegelema mitmesuguste erinevate nahatüüpi inimestega, erineva nahavärviga, erineva stiili, maitse-eelistustega jne. Kuidas valida professionaalset kosmeetikat?

Professionaalsed kosmeetikatüübid

Jumestajad ei vaja tavaliselt hügieenitooteid: deodorante, kreeme jms. Neil on vaja ainult kahte tüüpi tööriistu: dekoratiivkosmeetika ja juuksehooldustooted. Ei ole mõtet omada asju, mida tegelikult ei lähe vaja.

  • Dekoratiivkosmeetika
    Dekoratiivkosmeetika on kindlasti professionaalile vajalik. Professionaalsed kosmeetikatöötajad peavad valmis olema klientide igaks elujuhtumiks. Pead ostma piisavalt huulepulkasid, lauvärve, pintsleid ja muid tööriistu. Jah, see võib olla üsna märkimisväärne investeering, kuid see on vajalik.
  • Juuksehooldusvahendid
    Ideaalne meik ei ole midagi väärt ilma ideaalse soenguta. Suurepäraste tulemuste saavutamiseks on vaja erinevaid juuksehooldustooted: šampoonid, palsamid, viimistlusvahendid, vahad jms. Lihtsatest juuksehooldustoodetest ei piisa, sest nagu nahatüüpide puhul on ka juuste tüübid väga erinevad ja igaüks neist vajab erinevaid meetmeid.

Šampoonide TOP

Juuksepalsamite TOP

Esiteks, osta kohver

Irooniline, kuid paljud kosmeetikud ei saa isegi aru, et kosmeetika peab olema pakitud spetsiaalsesse kohvrisse, kuid see on vajalik, et mitte asju kaotada ning ilma selleta on ka raske tooteid transportida. Ära unusta, et mõnikord peavad spetsialistid töötama mitte ainult kodus või oma isiklikus salongis, nii et kui soovid konkureerida teiste spetsialistidega, pead ostma kohvri, mis on piisavalt suur, mahukas ja organiseeritud, et kuluks võimalikult vähe aega vajalike toodete otsimiseks.

Seejärel otsi pintslid

Ostsid spetsiaalse kohvri- kas võid nüüd kosmeetikatooteid ostma hakata? Mitte veel! Teine samm on osta meigipintslid. Proovi leida pintslid, millel on kasutatud ainult looduslikke materjale - need on pehmemad ja tõhusamad, kuna on valmistatud naturaalsest karvast. Samuti peaksid ostma erinevaid pintslid erinevate näo- ja kaelapiirkondade jaoks ning loomulikult erinevate kosmeetikatoodete jaoks.

Huulepulkade, palsamite, huuleläigete TOP

Lauvärvide, silmapliiatsite, ripsmetuššide TOP

Meigipintslite TOP

Seejärel osta meigitooteid
Milliseid meigivahendeid on vaja? Sa peaksid ilmselt ostma vahendid kogu näo meikimiseks, kuid kõige tähtsamad on muidugi lauvärv, pliiatsid, ripsmetušš, huulepulk, puudrid ja maniküüritooted. Kaup24.ee ekspertide sõnul ei pea spetsialistid neid tööriistu sageli eraldi ostma - mitme komplekti tellimine on mugavam ja odavam. Telli iga kliendi vajaduste rahuldamiseks mitmevärvilised komplektid.

Teiseks on väga oluline osta õhtumeigi komplektid. See ei tähenda, et oleks vaja varuda täiskomplektid igaks elujuhtumiks, kuid tavaliselt käivad naised professionaalide juures pidustuste või muude oluliste sündmuste korral ning enamikul juhtudel soovitakse konkreetselt õhtumeiki, mis toob veidi salapära ja seksikust.

Vajad veel palju teisigi vahendeid

Kuigi teoreetiliselt on Sul juba piisavalt vahendeid: meigikohver, pintslid ja professionaalne meigikomplekt, siis sellegi poolest ei lõppe vajalike toodete list siin. Soovitame osta veel erinevaid vahendeid meigi eemaldamiseks. Eelkõige oleks kasulik osta spetsiaalsed meigieemaldusrätid, sest mõned kliendid tulevad meigitooli päevase meigiga, mis tuleks enne töö alustamist ära puhastada. Mõnel juhul tuleb nägu puhastada töö käigus. 

Soovitav on tellida ka spetsiaalne puhastusvahend pintslitele. Teoreetiliselt saab neid puhastada ka veega, kuid see ei ole kindlasti hea naturaalsest karvast pintslitele. Lisaks kuivab spetsiaalne puhasti palju kiiremini ning võimaldab palju kiiremini ja tõhusamalt töötada. Mõned puhastusvahendid on erilise lõhnaga, mis teevad kliendile kogu protsessi veelgi nauditavamaks. 

Arvustused ja koostöö on olulised

Turul on palju professionaale, kuid mitte igaüks neist ei suuda oma konkurentidega võistelda. Kui oled alles hiljuti alustanud oma karjääri, ei suuda Sa kindlasti kõigega võistelda. Ära karda vahetada nõuandeid ja kogemusi juba selles äris tegutsevate kolleegidega. Kuula, mida nad räägivad ühe või teise kosmeetikatoote kohta, mida nad mõtlevad eri tootjatest ja võta seda arvesse. See säästab Sinu aega ja raha. Koostöö kõikidel juhtudel on palju kasulikum kui ülemäärane konkurents!

Madal hind ei tohiks olla prioriteet

Soov osta midagi soodsamalt on tegelikult normaalne. Kuid ei tohiks säästa oma klientide rõõmustamise arvelt ja tuleks kasutada kõrgkvaliteetseid tooteid. Kui soovid natukene säästa, saad ära kasutada kampaaniaid ning soodusmüüke ja allahindluskoode, mis võimaldavad sageli üsna arvestatava summa kokku hoida. Ära unusta, et internetipoodides on hinnad üldiselt veidi madalamad, sest müüjatel kulub vähem raha investeeringutele ning saab palgata vähem inimesi.

Kui Sul on palju kliente ja näed mõnda käimasolevat kampaaniat, siis soovitame osta mitu ühikut sama toodet. Kvaliteetne kosmeetika säilib kaua ja nii säästad rohkem – allahindlusi ei ole ju iga päev!

Ära karda eksperimenteerimist ja innovatsiooni

Kosmeetika areneb iga päev. Kuigi oma lemmiktooteid on hea kasutada, siis ära karda eksperimenteerimist ja innovatsiooni – järjepidevalt midagi uut proovides oled turuliidrite seas ning suudad rahuldada kõiki kliente. Tasub meeles pidada, et inimesed armastavad uusi moetrende järgida ning Sina pead neile seda pakkuma, nii et ära karda proovida midagi uut, huvitavat ja mõnikord ka ise pakkuda oma klientidele uusi lahendusi.

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad