Kasulikud nõuanded

Kuidas valida peeglit?

17.01.2018

Peegel võib olla nii tööriist kui ka sisustuselement. Mõned peeglid võimaldavad Sul oma nägu täiuslikult näha, teised loovad ruumist suurema mulje ning on kasulikud paljude muude tegurite jaoks. Sobiva kuju ja stiili valimine võib olla üsna keeruline. Kaup24.ee e-poe eksperdid aitavad Sul valida sobiva peegli!

Mille jaoks hakkad peeglit kasutama?

On mitut tüüpi peegleid: rippuvad, pehmendatud ja integreeritud mööblisse, näiteks kappi. Seetõttu peaksid teadma, mille jaoks hakkad peeglit kasutama ning valik on palju lihtsam.

  • Rippuvad peeglid on levinud ruumi kaunistamiseks, kuna need aitavad visuaalselt ruumi suurendada. Neid saab riputada vanntuppa või lihtsalt mõnda teise ruumi. Peeglitega ruumi kaunistamine on levinud rohkem vanemates majades, kuid räägime sellest hiljem. 
  • Sisseehitatud peegleid kasutatakse sageli riiete ja ehete jaoks. Jah, see võib olla ka sisekujunduse osa, kuid sagedamini on sellised peeglid pigem kauplustes kui kodus. Samuti leidub väga väikeseid sisseehitatud peegleid, mis on spetsiaalselt ette nähtud kosmeetikatöödeks ja näohoolitsusteks.
  • Sisseehitatud peeglid on üsna mitmekülgsed - neid saab kasutada kaunistamiseks ja visuaalselt ruumi suurendamiseks, samuti riiete ja ehete valimiseks. See sobib suurepäraselt neile, kellel pole kodus palju ruumi või võimalust uut mööblit osta!

Peeglite TOP

Leia sobiv suurus

Kui oled otsustanud endale peegli osta, on aeg mõelda selle suurusele. Kas plaanid riputada peegli dekoratiivselt diivani taha? Sellisel juhul vali suurem peegel, võib olla isegi diivani suurusega. Soovid ju et see paistaks julgelt ja säravalt silma? Kõige turvalisem valik on umbes ühe neljandiku suurune väiksem peegel diivani taga. See on hea aktsent ruumile ning ei röövi liialt tähelepanu.  
Sama kehtib ka siis, kui plaanid peegli diivani kohale riputada. Soovitame jätta 30 cm ruumi peegli ja muude esemete või mööbli vahele. 
Kui riputad peegli kamina kohale, soovitame valida sellise, mis ripuks lae ja kamina ülemise serva keskel. Peegel peaks hõivama peaaegu kogu tühja ruumi ja selle täitma. Pea meeles, et suurema peegli hind on ka kõrgem, et oleksid vajadusel valmis rohkem investeerima.

Improviseeri kujunditega

Peeglite valik on lihtsalt lõputu, nii et kodu kujunduse valimine võib olla tõeline väljakutse. Kui soovid midagi oma ruumi iseloomustavat, vali ebatavalisi peeglitüüpe. Sinu tuba on väike? Võibolla ei peaks valima turvalist lahendust ja tasuks osta suur ümmargune peegel, mis muudab kogu ruumi.
Tühi ja lihtne sein ilma arhitektuuriliste detailideta sobib iga peegli jaoks, välja arvatud rangelt ristkülikukujulisele peeglile. Mõnikord peegel ei vaja isegi raami, sest see võib häirida peegli täiuslikku lihtsust. Kuid raam võib anda elegantsi ja natukene soovitud meeleolu: vintage, kaasaegset  või muud.

Raam rõhutab stiili

Mõtle oma kodu stiilile, mis Sulle meeldib ja mis mitte. Peegli saab sobitada oma koduse keskkonnaga või see võib muutuda ka ruumi keskpunktiks. Minimalistlikus ruumis vali lihtne ja peenikese raamiga peegel, mis suurendaks ruumi visuaalselt. See on ilus, kuid delikaatne. Mida vähem ebatavaline kuju on peeglil, seda rohkem see sobib keskkonda ilma liigset tähelepanu äratamata.
Nagu varem mainisime, saab peegli muuta ka ruumi keskpunktiks. Ebatavaline kuju ning heledad ja eksklusiivsed paksemad raamid aitavad seda teha. Riputa oma ebatavalise välimusega peegel kamina kohale, aseta kohvilaud toa keskele ning tuba saab tõeliselt eksklusiivse välimuse. Soovitame peeglit sobitada skulptuuride või maalidega ning Sinu kodu muutub tõeliseks kunstiteoseks!
Palju dekoratsioone ja maale ei ole Sinu jaoks? Vali klassikalise välimusega peegel puust või metallist raamiga, mis ei erineks toast liialt palju, vaid annaks sellele vaid veidikene juurde. Ära vali seda liiga suurt, sest sellisel juhul on see nagu liiga terav pipar hea toidu sees. 

Vali raamile värv

Kas otsustasid tellida peegli dekoratiivse raamiga? Raami värvi on raske valida. Lihtne must, valge või puidutooni sobib peaaegu igasse tuppa. Samal ajal lihvitud metall, nagu näiteks kuld või hõbe, on mõeldud kaasaegse sisekujunduse jaoks. Võid mängida kontrastidega, mis tõesti püüavad tähelepanu. Vali lihtsalt seinale oluliselt tumedam või heledam värv või osta väga erksavärviline raam, et püüda tähelepanu.

Kui teed kõik ise nullist, on suurepärased võimalused

Täielik remont on kõige parem valik- Sul on piiramatud võimalused ning võid peegliga väga palju ära teha. Võid riputada peegli taha mängulise ja ereda pildi või värvida seinad erinevate värvidega. Huvitavate taimedega või dekoratiivpõrandaga saab peeglit isegi lae alla paigaldada. Ainuke piirang on Sinu kujutlusvõime!

Internetiostud on palju väärt

Laia valiku peegleid leiad Kaup24 e-poest. Siit on Sul võimalik soodsamalt osta tänu pidevatele allahindlustele ja sooduspakkumistele. Samuti leiad tootearvustusi iga toote järel. Tasub oma ostud sooritada internetis- meie hoolitseme selle eest, et kaup jõuaks võimalikult kiiresti kohale ning Sinul ei ole vaja millegi pärast muretseda. 

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad