Ostujuhendid

Kuidas valida mängukonsooli?

22.02.2018

Soovid mängida arvutimänge, kuid ei taha kulutada tuhat eurot võimsale arvutile ning sama palju erinevatele tarvikutele? Kas Sa ei ole rahul sellega, et mõni aasta hiljem loetakse Sinu statsionaarne või kaasaskantav mänguarvuti vanaks ja paljud uued mängud ei tööta selles enam hästi? Siis peaksid endale mängukonsooli ostma. Need on väga taskukohased, nende mänge on välja töötatud juba aastaid ja kõik töötavad võrdselt hästi, sa ei pea seadmeid välja vahetama ja spekuleerima, kas mäng hakkab tööle. Lisaks on mängukonsoolidel sageli mänge, mida sülearvuti omanikud mängida ei saa.

Üldiselt on mängukonsooliga mängimine lihtsalt mugavam, kuna teleri suurus on parem. Aga kui Sa juba tead konsoolide kõiki eeliseid, siis soovid ilmselt endale sobiva konsooli välja valida. Kuidas seda valida? Kaup24.ee eksperdid võivad Sind aidata!

Eksklusiivsed mängud

Kasulik on alustada sellest, milliseid mänge Sa mängida soovid. Igal konsoolil on ainult sellised mängud, mis on selle jaoks loodud, nii et kui soovid Halo, Gears of War või Forza Motosport mänge mängida, siis on Sinu ainus võimalus Xbox One, kuid kui Sind huvitab Last Guardian või Bloodborne, siis tasuks osta PlayStation 4.

Kui Sa ei tea ühtegi neist mängudest ja need ei huvita sind, siis on ilmselt tasuvam PlayStation 4 ostmine. Me ei saa öelda, et PS4 konsoolidel on palju suurem mängude baas, kuid selle konsooli väike eelis on tingitud sellest, et PS4 on lihtsalt populaarseim konsool. Rohkem mängijaid - rohkem ostjaid - rohkem mängude arendajaid. See on suletud ring.

TOP mängukonsoolid 

Mida Sinu sõbrad kasutavad?

Tundub natuke kummaline ja isegi ebatavaline, kuid see peaks olema üsna oluline, millist konsooli kasutavad Sinu sõbrad. Miks? Kõigepealt on oluline teada, et tänapäeval võime mängida võrgus, olles ühenduses sõprade või võõrastega. On väga lõbus mängida koos oma sõpradega, eks? Samuti, kui Sul on sõpru, kes on juba ostnud ühe või teise konsooli, siis nähtavasti tähendab see, et neil on juba üsna suur mängukogemus. See võimaldab teil aeg-ajalt mänge vahetada, nii et Sina ja Sinu sõbrad võidavad sellest samuti.
Vanemate mängude toetamine

Nostalgia on võimas relv ja nii Microsoft kui ka Sony üritasid seda kasutada. Xbox One-il on Xbox 360 mängude jaoks üsna piiratud toetus, kuid selleks peab olema olemas vana füüsiline Xbox 360 või Xbox Live'i liitumine. Praegu saad PlayStation 4-ga mängida PlayStation 3 ja isegi PS2 mänge, kasutades PlayStation Now tasulist teenust. Väärib märkimist, et see lahendus ei ole täiuslik, kuid kui hakkad oma vanu mänge igatsema ja oled konsooli välja vahetanud, siis tasub sellele mõelda.
See ei ole lihtsalt mängukonsool

Pea meeles, et PlayStation 4 ja Xbox One ei ole lihtsalt mängukonsoolid, vaid täieõiguslikud meediumikeskused. Tasub pöörata tähelepanu asjaolule, et Xbox One-il on palju laiemad meedia võimalused, lisaks tagasiside väidab, et Xbox One on lihtsalt mugavam kui PS4. Xbox One-ga on Sul olemas ka selline mugav teenus nagu Netflix.

Seevastu uus PlayStation on mõnevõrra võimsam kui Xbox One ja tulemuseks on sageli paremad mängimisvõimalused. Xbox One ja PlayStation 4 Pro võimaldavad nautida isegi paremat graafika kvaliteeti, kuid siiani on siiski Sony veel ees Microsoft-i enda võimu ja graafikaga. Kui Sulle meeldib virtuaalne reaalsus ja oled valmis investeerima natukene rohkem, saad osta spetsiaalse Sony virtuaalse reaalsuse prillid, mida saad ühendada PS4-ga ning nii on Sul võimalik mängida virtuaalse reaalsuse mänge.

Kui mängukonsool on sageli Sinu peo keskmes, tasub valida Xbox One uue Kinect-iga. Jah, PS4-l on PlayStation Move, kuid Kinect-il on palju rohkem mänge ja see töötab veidi paremini.

Niisiis tundub, et Sony pakub mängides pisut paremat kogemust, kuid Xbox One on mitmekülgsem seade, mis on kasulik mitte ainult neile, kellele meeldib mängida. Mis on õige valik Sinu jaoks? Sõltub Sinust endast ja Sinu pereliikmete vajadustest.
Paljude tegurite osas on need kaks mängukonsooli sarnased

Microsoft ja Sony on aastaid konkureerinud - mõnikord kopeerivad nad isegi üksteiselt midagi, kuid see ei ole otseselt halb. Tõsi, PS4-l ja Xbox One-il on palju sarnasusi. Paljud mängud toetavad üht ja teist konsooli, nii et ükskõik kumba valimisel ei kaota palju. Mõlemad konsoolid toetavad nii USB-mälu, Blu-ray-d kui ka DVD-d.

Xbox One-i saad lihtsalt USB-ga laiendada, samas saad sisemist kõvaketast PlayStation 4 puhul muuta. Kahel konsoolil on erinevad, kuid peaaegu võrdselt mugavad juhtseadmed, ja lõpuks on mõlemad konsoolid lihtsalt hämmastavad ning väärivad Sinu tähelepanu ja raha.

Microsofti Xbox One, Xbox One S, Sony PlayStation 4 ja PlayStation 4 Pro mängukonsoolid saad kaup24.ee veebipoest soodsamalt osta tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele. See on investeering, mis tuleb hoolikalt läbi mõelda, kuna mängukonsoole mängitakse juba aastaid ning nende ideaalne töötamine on tagatud ka pärast paljusid aastaid.

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad

Vaadatud tooted

Konsulteerime tööpäeviti kell 9-18

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt