Kasulikud nõuanded

Kuidas valida köögilauda?

5/5
07.02.2018

On üsna lihtne valida köögimööblit, kuid see ei anna interjöörile ainulaadsust ja iseloomu, mida saab tekitada köögilaua ja -toolidega. Kuid köögikomplekti ei ole lihtne valida - laua ja toolide sobitamine ei ole kerge. Kuidas seda teha ning kuidas valida köögilauda?

      

Millist lauda Sa soovid? 

Igaüks kujundab oma kööki erinevalt - mõnedel on lõunasöögi ja sõpradega jutustamise jaoks väike kohvilaud, teised vajavad suurt perelauda ja mõned korraldavad tihti suuremaid koosviibimisi või pidusid, seega on neil vaja pigem raamatustiilis lauda kui tavalist köögilauda. Tasub kaaluda, millega Sa köögis kõige sagedamini tegeled: kas rohkem sööd või ainult valmistad süüa?

Millise suurusega on Sinu köök ja perekond?

Kas tead, mis suurusega köök on? Pea meeles, et ideaalse mugavuse huvides peaks köögilaua ja seinte vahel olema vähemalt üks meeter vaba ruumi. Me kahtleme, kas soovid, et külalised või pereliikmed istuksid toolidega vastu seina ja kriimustaksid köögi seinu. Kui Sinu pere on väiksem, võid lihtsalt laua vastu seina paigutada või valida väiksema laua.

Et aru saada, ega laud ei ole visuaalselt köögi jaoks liiga suur, saab kasutada paberilehte või tekki - lihtsalt murra see pooleks, mõõda ja vaata mis suurusega ristkülik (ehk Sinu kujutluses laud) sobib kööki.

Siis on aeg mõelda oma pere suurusele - iga inimene vajab mugavaks söömiseks vähemalt 60- sentimeetri laiust lauda. Peaaegu kõik tootjad on märkinud selgesti, mitmele inimesele laud mõeldud on ning  muretsemiseks ei tohiks liialt põhjust olla. Lisaks arvutatakse ümara laua puhul kohad erinevalt ning kui valid ümmarguse laua, siis usalda tootja märgitud inimeste arvu. Igal juhul mõtle, kui palju inimesi perekonnas on ja kui sageli teil külalised käivad.

Vali laua kuju

Kui oled laua suuruse välja mõelnud, on aeg selle kuju otsustada. Need on väga erinevad: ring, ruut, ristkülik, teemant ja nii edasi. See on oluline mitte ainult välimuse pärast, vaid ka võimalike muude tegurite pärast - on palju nüansse, mis kehtivad ühe või teise laua kuju puhul.

Näiteks ümmargune laud ei tohiks kindlasti seista toa nurgas - üldiselt kui Sinu köök on täiusliku ruudu- või ristkülikukujuline, siis peaks seda ka laud olema. Siiski, kui valid ümmarguse laua, peaksid selle paigutama ruumi keskmesse. Ümmarguse laua eeliseks on see, et isegi väike ümarlaud mahutab suure hulga inimesi. Kuid kui ümarlaud on suur, on selle keskosasse ulatumine üsna raske, mis võib põhjustada söömisel või laua puhastamisel raskusi.

Tavapärasemad nelinurksed lauad näevad igal juhul head välja ja neid on võimalik paigutada nurka, seina äärde ja ruumi keskele, sõltumata selle ruumi kujust.   

Laua materjal on väga oluline

Materjali valimisele tuleks täiendavalt mõelda. Jah, enamus laudadest on valmistatud puidust, kuid on ka veidi huvitavaid valikuid: plastikust, klaasist ja isegi roostevabast terasest. Kui Sul on väikseid lapsi või pead end idealistiks ja soovid, et laud oleks alati ideaalses korras, siis vali vähem läikivad materjalid. Matt-plastiku või harjatud alumiiniumi pinnalt on kriimustused palju märgatavamad, kui klaasilt või lakitud puitlaualt.

Muidugi, kui Sulle meeldib vintage ja kodu ei ole eriti kaasaegses stiilis, siis tõenäoliselt ei pruugi klaaslaud eriti hästi sobida. Materjalide valimisel tuleks kaaluda iga väikest eripära eriti hoolikalt.  

Mõtle köögi üldisele kujundusele

Kuigi me juba mainisime köögi ja kodu kujunduse tähtsust, tuleks sellest isegi veel rohkem rääkida. Kas Sa oled minimalistlik? Sellisel juhul peaks laud olema nii väike ja lihtne, kui võimalik ning väikeste detailide ja väheste värvidega. Kui Sulle meeldib antiikmööbel, vali puidust laud ja kindlasti ei kahetse. Köök peaks olema nagu üks tervik mis ei saa sisaldada kaootilist mööblit. Jah, erineva kujundusega köögimööbli sobitamine on võimalik, kuid piir kaose ja ainulaadse disaini vahel on väga õhuke.

Hind ei tohiks esikohal olla

Me mõistame, et kõik soovivad osta võimalikult soodsalt, kuid tahame lihtsalt meenutada, et hind ei peaks laua valimisel olema kõige olulisem kriteerium. Lõppude lõpuks on see väga pikaajaline ost, mis tähendab palju ja on iga perekonna jaoks olulisel kohal. Söögilauas peetakse perekondlikud vestlused ja see tekitab tihedama sideme. Ära karda investeerida veidi rohkem ja arvestada täielikult oma vajadusi.

Pea meeles, et kaup24.ee e-poes on sageli käimas erinevad kampaaniad ja allahindlused ning mõnikord on soodushinna jaoks eriline kood, nii et uut lauda tasub kindlasti internetist osta. Klientide tagasiside võib olla väga kasulik - enesestmõistetavalt ei pruugi füüsiliste poodide müüjad alati objektiivsed olla, kuid tavaliste ostjate kirjutatud veebipõhistes arvustustes ei tohiks kahtlust olla. Internetist ostes säästad nii raha kui ka aega – selleks ei pea minema isegi kodust välja, vaid laud tuuakse Sulle otse koju! Ei ole vaja enam pead murda , sest Sa juba tead, kuidas köögilauad valida, nii et saad kohe praegu osta laua, mis saab Sinu kodu uueks südameks!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad