Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kontoritooli?

5/5
08.02.2018

Kuna veedame väga suure osa päevast tööl, siis on kontorimööbel äärmiselt olulise tähtsusega. Selleks, et võimalikult kaua mugavalt töötada, tuleks endale valida mugav laud ja tool. Seetõttu soovitame valida võimalikult mugav kontoritool ning Kaup24.ee eksperdid aitavad Teid selle valiku langetamisel.

Kontoritooli kõrgus ja reguleeritavus

Üks olulisemaid kriteeriume mugava kontoritooli valimisel on selle kõrgus. On oluline, et suurem osa kontorimööblist ja toolidest Teie kontoris oleksid reguleeritava kõrgusega. Kontorimööbli valimisel on oluline välja selgitada, milline on nende maksimaalne kõrgus ja valida võimalikult mugavad ja ergonoomilised mudelid. On oluline, et kontoritool oleks hõlpsasti reguleeritav ning vastavalt konkreetse kasutaja pikkuse ja kehakuju järgi reguleeritav. Toolil istudes peaksid jalad mugavalt põrandale toetuma ning selg – nõjatuma mugavalt seljatoele. Ka toolilt tõusmine ja sellele istumine peaksid olema mugavad. Moodne tehnoloogia võimaldab kontoritoole kohandada erineva pikkuse või kehakaaluga inimeste järgi vaid nupule vajutamisega, võimaldades tooli reguleerida mitmele tasemele. Lisaks võib see püsti tõustes oma tavalise positisiooni taastada ning istudes taas Teile sobiva asendi võtta.

Kontoritool Liby, must hind ja info | Kontoritool Liby, must | kaup24.ee % PARIM HIND
€ 6400 4.1/5 8p. 1t Ülehomme kätte
Lisa korvi
PARIM HIND
Kontoritool Tronhill Horo Executive, roheline hind ja info | Kontoritool Tronhill Horo Executive, roheline | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 26900 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Q-154, must hind ja info | Kontoritool Q-154, must | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 26900 5/5 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Signal Meble Q-020, hall hind ja info | Kontoritool Signal Meble Q-020, hall | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 10300 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Ragusa, hall hind ja info | Kontoritool Ragusa, hall | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 14000 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Q-087 must hind ja info | Kontoritool Q-087 must | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 15800 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontori-/mänguritool jalatoega, valge hind ja info | Kontori-/mänguritool jalatoega, valge | kaup24.ee 0 € UUDISTOODE
€ 24699
Lisa korvi
UUDISTOODE
Kontoritool Nore FD-22, hall hind ja info | Kontoritool Nore FD-22, hall | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 9899 5/5 8p. 1t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Signal Meble Q-020 Velvet, hall hind ja info | Kontoritool Signal Meble Q-020 Velvet, hall | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 10300 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Näita rohkem

Tooli iste võib olla jäik, pehme või poolpehme. Jäigad istmed on elastsest materjalist. Poolpehmetel toolidel on istmetes keskmise paksusega täitematerjal, samas kui pehme täidisega kiht on üsna paks või vedrud paigas. Iste peaks olema ümmargune ja tasane, ilma selge reljeefita.

Tooli sobiv kõrgus määratakse järgnevalt: istme esiäär peab olema põlvedega samal tasemel, samas kui põlvenurk peab kindlalt ja sirgelt istudes olema rohkem kui 90 kraadi. Seetõttu on väga oluline, et tooli istme kõrgus oleks reguleeritav. Selle sügavus peaks olema väiksem kui puusa ja põlveliigese vahemaa. Soovitatav on valida viie rattaga kontoritool. See tagab stabiilsuse ja juhitavuse. Samuti peaks kontoritool pöörlema hõlpsalt ümber oma telje.

Pöörake tähelepanu tooli seljatoele

Sama oluline kriteerium kontoritooli valimisel on seljatugi, mis hoiaks istudes selga korrektselt, eemaldades seega osa koormusest ja pingetest nii üla- kui ka alaseljalt. Oluline on osata seljatuge endale vastavaks kohandada. Kontoritooli seljaosa peaks vastama inimese selja anatoomilisele struktuurile ning sobima ideaalselt istuja pikkuse ja laiusega. Kaasaegsetel ergonoomilistel toolidel on kergelt kumer, S-kujuline seljatugi, mis jäljendab inimese loomulikku kehahoiakut. See kuju on eriti mugav, kui peate arvuti taga istudes pikki tunde veetma. Tooli seljatuge reguleerides saate valida kindla nurga, mis võimaldab Teie lihastel töö ajal puhata ja end sel moel pikema aja jooksul produktiivsemalt tunda. Seljatoe külge saab integreerida ka täiendava pea- või kaelatoe, eelnevalt veendunud olles, et see on õigesti ja vastavalt Teie pikkusele reguleeritud. Vastasel juhul peate valima teise tooli või integreeritud osa tooli küljest eemaldama, kuna tunnete õige pea ebamugavust ja väsimust.

Samuti on enamikul kontoritoolidel käepidemed, mis on eriti mugavad, kui soovite istudes käsi mugavalt puhata. Pöörake tähelepanu sellele, kas käepidemed on ka reguleeritavad, et muuta nende kõrgust oma maitse järgi ja tunda end töökohal töötades eriti mugavalt.

Kõige populaarsemad kontoritoolide tüübid

Kontoritoolid sobivad ideaalselt Teie kontori interjööri, kuna valida on võimalik paljude nahast, kangast ja plastikust kontoritoolide vahel. Kõige olulisem on, et toolid oleksid funktsionaalsed ja mugavad, mistõttu pole nende disain sedavõrd oluline. Siiski on tänapäeva disainerid nii võimekad, luues erakordse disainiga toole, milles ühendatud ka funktsionaalsus ja kasutusmugavus.

Rääkides kõige populaarsematest kontoritoolitüüpidest, siis nendeks on kahtlemata plastikust jala ja ratastega kontoritoolid. See on mitmekülgne variant, kuna materjale on lihtne kombineerida olemasoleva mööbli, ruumi värvitoonide või sisekujundusega. Sõltuvalt Teie soovist võivad kontoritoolid olla nii funktsionaalne mööbliese, kui ka suurepärane kontoridekoor juhuks, kui soovite oma töökeskkonda mängulisust luua. Saate seda hõlpsalt teha, valides või kasutades kontrastidena erinevaid värvikombinatsioone. Kangast kontoritoolid on väga praktilised, kuna neid on lihtne hooldada ja kenana säilitada. Spetsiaalselt toolide juures kasutatav kangas on tihe, füüsiliste kahjustuste suhtes vastupidav, seejuures hea hingavusega, nii et Te ei tunne ebamugavust ka õhutemperatuuri muutuste korral. 

Inimesed, kes soovivad oma kontorikeskkonnas luksusliku mulje luua, valivad sageli nahktoolid. Tänapäeva disainerid pakuvad nii ehtsast nahast luksuslikke kontoritoole, kui ka ülikvaliteetseid kunstnahast variante, mis näevad välja täpselt sama muljetavaldavad. Nahast toolid on prestiiži rõhutamisel ülipopulaarsed ja on välja kujunenud seisukoht, et need peaksid olema iga juhi kabinetis. Kroomitud metallist viimistlusega nahast kontoritoolid näevad välja väga stiilsed, kuid need, kes hindavad klassikat, eelistavad naturaalse puiduviimistlusega või puiduimitatsiooniga luksuslikke nahktoole. Siiski on soovitatav pöörata tähelepanu sellele, kas Teie töökohal on võimalik õhutemperatuuri reguleerida, kuna nahk reageerib suuresti keskkonnamuutustele, mis võib soojal ajal ebamugavusi tekitada või vastupidi – talvel jahedaga on nendel külm istuda.

Plastikust kontoritoolid sobivad ideaalselt, kui Teie töökeskkond pole ametlik ja väljakutsuv. Need on äärmiselt praktilised, plastiktoole on kerge hooldada, transportida ja ühest ruumist teise kanda. Plastikust toolid ei kaota ka pika aja möödudes oma kuju ja neid on võimalik väga pikka aega kasutada, seega on oht, et nad võivad Teid lõpuks lihtsalt vaimselt ära väsitada. Lisaks pole need mõeldud pikaks tööks arvuti taga, kuna väsite ja soovite pikalt töötamisel suuremat mugavust. Kuid plastikust toolid sobivad ideaalselt puhkeruumi või kohtadesse, kus kohtute oma klientidega. Kaasaegne tehnoloogia võimaldab plastikust luua mitmesuguseid disainilahendusi, mistõttu sobib see ideaalselt mänguliseks, mitteametlikuks tööruumi stiiliks.

Kontoritool Chairman 795, pruun hind ja info | Kontoritool Chairman 795, pruun | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 26900 8p. 1t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Töötool Tune, must hind ja info | Töötool Tune, must | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 40200 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Mänguritool Akracing Office Onyx Deluxe, must hind ja info | Mänguritool Akracing Office Onyx Deluxe, must | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 94100 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Chairman 445, must hind ja info | Kontoritool Chairman 445, must | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 34400 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Chairman 795, must hind ja info | Kontoritool Chairman 795, must | kaup24.ee -11% % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 26900 8p. 1t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kontoritool Chesterfield Captains Swivel, Pruun hind ja info | Kontoritool Chesterfield Captains Swivel, Pruun | kaup24.ee 0 € UUDISTOODE
€ 28699
Lisa korvi
UUDISTOODE
Näita rohkem

Pole tähtis, millise variandi kasuks otsustate, ent kontoritoolide valimisel on soovitatav mõelda põrandakatetele – pidage meeles, et ratastega kontoritoolid võivad seda kahjustada. Sel põhjusel tuleks tähelepanu pöörata ka rataste kõvadusele. Ja kui Teil pole võimalust neid füüsiliselt eelnevalt kontrollida, saate oma põrandaid kaitsta spetsiaalsete kaitsemattidega, mis tagavad Teie töökoha ohutuse ja kena välimuse.

Kvaliteet olgu esmatähtis

Kontoritooli valides on oluline välja selgitada, millised on Teie vajadused ja seejärel valida funktsionaalne mööbel, mis tagab töö ajal maksimaalse mugavuse. Oluline on mõelda, kuidas soovite end pärast pikka töötundi tunda, seetõttu on tähtis valida kvaliteetsetest materjalidest valmistatud ergonoomiline toode. Nii et esmatähtis peaks olema kvaliteet, mis on väärt investeeringut, sest see tasub end pikas perspektiivis suuresti ära. Sest on oluline, et nii Teie töötajad, kui Te ise tunneksite end tööd tehes maksimaalselt hästi ning et oleksite terviseprobleemidest vabad.

Meelespea kontoritooli ostma asudes:

  1. Kontoritooli valimisel on esmatähtis kõrgus ja reguleeritavus, tooli tuleb kohandada vastavalt inimese pikkusele ja kehakujule;
  2. Tooli õige kõrgus määratakse järgmiselt: istme esiserv peab olema põlvedega ühel tasemel, põlvede nurk peab olema suurem kui 90 kraadi ja jalad peavad toetuma kindlalt põrandale;
  3. Tooli seljatugi peab samuti olema reguleeritav ja vastama selja anatoomilisele kujule;
  4. Tooli iste peaks olema ergonoomiline, istudes peaksite end mugavalt tundma, nii et tooli jäikus sõltub individuaalsetest vajadustest;
  5. Soovitatav on valida käepidemetega kontoritool;
  6. Kangaga kontoritoolid on väga praktilised, kuna neid on lihtne säilitada, puhastada ja hooldada. Spetsiaalselt toolide jaoks kasutatav kangas on tihe, vastupidav füüsilistele kahjustustele;
  7. Nahktoolid ei ole hingavad, seetõttu on oluline, et ruumis, kus need paiknevad, oleks kliimaseade;
  8. Plastist kontoritoolid sobivad ideaalselt juhul, kui veedate töökohal istudes lühikese aja;
  9. Soovitatav on valida viierattalised kontoritoolid, nii et tugi oleks stabiilne ja kestaks pikka aega.
  10. Selleks, et põrandat ratastega tooli füüsiliste kahjustuse eest kaitsta, katke põrand spetsiaalse kattega.

Kaup24.ee e-poest leiate laia valiku kontoritoole. Siit leiate suurepäraseid sooduspakkumisi ning võimaluse nautida head hinna ja kvaliteedi suhet.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad