Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kasvuhoonet?

5/5
17.01.2020

Selleks, et kasvuhoonest maksimaalselt kasu saada, ei pea te sugugi aiaekspert olema. Kasvuhooned võimaldavad meil taimede kasvuperioodi pikendada ja säilitada püsivalt taimesõbralikku kliimat, kaitstes taimi külma või liigsete sademete eest. Kui olete parasjagu uue kasvuhoone otsingul või olete otsustanud oma vana hoone uue vastu vahetada, siis aitavad järgnevad näpunäited teid uue kasvuhoone otsingul.

Kõige olulisem – soodne asukoht

Võimalike probleemide vältimiseks on oluline esmalt välja selgitada, kuhu ja kuidas kasvuhoone paigutada. Kui te pole asukoha suhtes päris kindel, siis tasub arvesse võtta, et see võiks paikneda:

  • Päikese käes, mitte varjus;
  • Kaugel kõrgetest puudest;
  • Siledal, ohutul pinnasel;
  • Kõikidest külgedest kergesti ligipääsetavas kohas (see muudab kasvuhoone puhastamise ja hooldamise lihtsamaks).

Valige sobiv suurus

Kui olete sobiva asukoha leidnud, tuleb järgmiseks valida sobiva suurusega mudel. Kui te ei kavatse kasvuhoonet terrassile või rõdule paigaldada, on valikuvõimalusi palju. Muidugi sõltub hoone suurus ka sellest, milliseid taimi sinna istutada kavatsete väikeste köögiviljade kasvatamiseks võite valida madalama kasvuhoone, suuremate taimede kasvatamiseks on tarvis aga tunduvalt suuremat mudelit. Asjatundjad soovitavad valida võimalusel võimalikult suure kasvuhoone, et saaksite vajadusel lihtsal moel uute taimede kasvatamisega algust teha.

Kasvuhoone materjal

Kasvuhoonete valmistamisel kasutatakse mitut erinevat tüüpi erinevate omadustega kattematerjale:

  • PVC-kile. Kerge, tõhus ja ökonoomne need on PVC-ga kaetud kasvuhoonete kõige tavalisemad omadused. Seda tüüpi mudelitel on taimede kasvatamiseks soodne temperatuur ja kuna materjal ise on piisavalt kerge, on sellist kasvuhoonet lihtne püsti panna või ümber paigutada. Lisaks on seda tüüpi kasvuhoonete hind väga soodne ja need on taskukohased kõigile, kes unistavad kasvumajas taimede kasvatamisest.

  • Polükarbonaat. UV-kiirgust neelavatel polükarbonaadist kasvuhoonetel on hulga positiivseid omadusi need hoiavad hästi soojust, on vastupidavad, ega ole mõjutatavad erinevatest keskkonnateguritest. Lisaks on need vastupidava konstruktsiooniga. Ehkki polükarbonaadist kasvuhoonete hind on PVC-ga kaetud kasvuhoonetega võrreldes veidi kõrgem, on neid võimalik eripakkumiste raames hea hinnaga soetada.

​​​​​​​

  • Klaas. Klaasist kasvuhooned ei ole enam kuigi levinud ehkki klaasist kasvuhoonel on hea vastupidavus, ei valita enamasti klaasist mudeleid, kuna need on haprad ning nende mudelite valik on tagasihoidlik.

Konstruktsioon

Lisaks kasvuhoone kattematerjalile on oluline ka konstruktsiooni materjal:

  • Alumiiniumist kasvuhoonekarkassid on vastupidavad, roostekindlad ja suhteliselt kerged. Tuleb aga arvestada, et suvel võivad need olla kuumemad ja talvel jahedamad. Nende kerguse tõttu kinnitatakse alumiiniumist karkass sageli terasraami külge.
  • Plastkarkassid on soodne variant, mis sobib kõige paremini väiksematele kasvuhoonetele. Need on sageli kaetud plastikust kilega, mis hajutab hästi valgust. Kuid nii nagu alumiiniumraamid, kinnitatakse ka plastikust karkassid maksimaalse stabiilsuse saavutamiseks sageli teraskonstruktsioonide külge.
  • Terasraamid ja muud konstruktsioonid on vaieldamatult kõige populaarsemad, kuna teras on eriti tugev ja talub suurt raskust. Kui otsite vastupidavat kasvuhoonet, tasub kindlasti just terasraamiga mudeli kasuks otsustada

Kasvuhoone kuju

Kõige tavalisemad on kaldkatuse ja kaarja kujuga kasvuhooned. Spetsialistid märgivad, et kaarekujulisi konstruktsioone on lihtsam ehitada, nad on vastupidavamad ja sademed ei jää neile püsima, kuid lõplik valik sõltub sageli ka teistest kasvuhoone valmistamise materjalidest ja sellest, milliseid saadusi plaanite kasvuhoones kasvatada. Sel põhjusel on üha enam tähelepanu pööratud tilgakujulistele kasvuhoonetele, mis on erilise välimusega ja piisavalt kõrged, et kasvatada nendes kõrgekasvulisi taimi. Samuti on ilusa väljanägemisega kaldkatusega kasvuhooned, mis võimaldavad ka hoone pindala maksimaalselt ära kasutada.

Muud olulised aspektid

Kasvuhoone uksed. Tavaliselt on kasvuhooned ühe uksega, kuid suure kasvuhoone puhul peaksite parema ventilatsiooni tagamiseks kaaluma kahe uksega mudelit.

Ventilatsioon. See on üks hädavajalik aspekt, mis aitab takistada niiskuse kogunemist ja loob taimesõbraliku atmosfääri. Kuigi paljude kasvuhoonete ustes on tuulutusavad, peaksite maksimaalse efektiivsuse tagamiseks siiski hoolitsema selle eest, et kasvuhoonel oleks katuseluuk või ventilaator.

Kõiki neid aspekte silmas pidades leiate kindlasti kasvuhoone, mis vastab ka aja möödudes teie vajadustele. Siis ei jäägi üle muud, kui otsustada, kuidas kasvuhoone saagi kasvatamiseks valmis seada ning jääda maitsvaid saadusi ootama. Ärge unustage endale ka vajalikke kasvuhoone tarvikuid valida leiate need meie sortimendist.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
4 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?