Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kasvuhoonet?

5/5
10.05.2018

Kasvuhoone nõuetekohaseks kasutamiseks ei pea olema aiaekspert. Need rajatised võimaldavad pikendada taimede kasvuperioodi ja tagada kasvamiseks pidevalt soodsa kliima, kaitstes neid külma või liigniiskuse eest. Nii et kui otsid uut kasvuhoonet või oled otsustanud vana välja vahetada, siis need näpunäited aitavad Sul valida parima lahenduse.

Kõige tähtsam on valida kasvuhoone asukoht

Kui mõtled, kuhu uus kasvuhoone paigaldada, peaksid valima asukoha, mis on:

  • Päikese käes ilma varjuta
  • Kaugel kõrgetest puudest
  • Sileda ja stabiilse pinnaga
  • Kergesti ligipääsetav kõikjalt selle ümber (siis on kasvuhoonet kergem puhastada ja hooldada)

Otsusta suurus

Pärast täpse asukoha määramist tuleb välja mõelda selle suurus. Muidugi sõltub see aspekt taimede tüübist, mida kavatsed istutada – väiksema koguse köögiviljade kasvatamiseks võib piisada väiksemast kasvuhoonest, kuid suuremad taimed vajavad palju rohkem ruumi. Eksperdid soovitavad valida maksimaalse võimaliku suuruse, et vältida probleeme, kui soovid lisaks mõned taimed juurde istutada.

Kasvuhoone kate

Kerge, tõhus ja ökonoomne - nii iseloomustatakse PVC-kattega kasvuhooneid. Sellega säilib taimede kasvuks soodne temperatuur ja materjal ise on piisavalt lihtne kasvuhoone ehitamiseks või ühest kohast teise liigutamiseks. Lisaks on need väga hea hinnaga ja taskukohased kõigile oma kasvuhoone ehitamiseks.

Tõhusatel UV polükarbonaadist kasvuhoonetel on rohkem positiivseid omadusi - need säilitavad samuti hästi soojust ja ei ole mõjutatud erinevate keskkonnategurite poolt. Samuti on need väga vastupidavad, kuigi nende kasvuhoonete hind on  veidi kõrgem kui PVC-kattega konstruktsioonidel. Kaup24.ee e-poest leiad kasvuhooned väga soodsatel tingimustel.

Klaasist kasvuhooned on palju haruldasemad- kuigi need võivad olla vastupidavad ning aia keskpunktiks, on nende erinevate kujude valik kesine.

Konstruktsioonielemendid

Alumiiniumist kasvuhooneraamid on vastupidavad, roostevastased ja suhteliselt kergekaalulised. Jäta meelde, et suvel võivad need olla kuumemad ja talvel jahedamad. Madala kaalu tõttu on need tihti kinnitatud terasest alusraamile.

Plastraamid on odavam võimalus, mis sobib kõige paremini väiksemate kasvuhoonete jaoks. Need on sageli kaetud plastikkilega, mis hajutab valgust. Sarnaselt alumiiniumraamidele on ka need sageli kinnitatud teraskonstruktsioonidele, suurendades seega nende maksimaalset kandevõimet.

Terasest raamid ja muud struktuurid on ehk kõige populaarsemad, sest see materjal on eriti tugev ja talub märkimisväärset kaalu, nii et kui te otsid vastupidavat ja kauakestvat kasvuhoonet, tasub otsustada selle valiku kasuks.

TOP kasvuhooned

Kuju valik

Kõige levinumad on kaarekujulised kasvuhooned. Spetsialistide sõnul on neid lihtne paigaldada, need on vastupidavamad ning samuti on neid lihtsam puhastada, kuid kuju valik sõltub sageli aiast ning kasvatavatest köögiviljadest ja muudest taimedest. Väga levinud on ka tilgakujulised kasvuhooned, mis näevad välja eksklusiivsed ja piisavalt kõrged, et sinna istutada ka kõrgemaid taimi. Viilkatusega kasvuhooned on kena välimusega ning võimaldavad samal ajal maksimaalselt kogu hoonet ära kasutada.

Muud olulised aspektid

Kasvuhoone uksed. Standardne variant on üks uks, aga kui kasvuhoone on väga suur, võiks mõelda kahele uksele - see tagab parema ventilatsiooni.

Ventilatsioon. See on üks olulisi tegureid, mis takistab niiskuse akumulatsiooni ja loob taimedele soodsa kasvukeskkonna. Kuigi paljude kasvuhoonete ustel on tuulutusavad, siis maksimaalse efektiivsuse tagamiseks tuleb muretseda täiendavaid katuseluugid või ventilaator.

Pööra tähelepanu kõikidele nendele aspektidele ning võid kindel olla, et kasvuhoone kestab aastaid. Kasvuhooned soodsalt telli Kaup24-st! Hoolitse ka täiendavate lisatarvikute eest - meie tootevalikust leiad laia valiku!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?