ad

Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kardinaid?

3/5
06.11.2020

Kardinad on väike, kuid ülioluline aksessuaar, mis aitavad luua teie toale ilmet ja pakkuda emotsiooni. Kardinate valimine võib olla üsna keeruline ülesanne, kuna arvestada tuleb paljude kriteeriumidega: värv, materjal, pikkus, paksus ja muud isiklikud eelistused. Lisaks tuleb kõik need asjad sobitada ruumi, olemasoleva mööbli ja interjööriga. Järgnevalt anname teile mõned aspektid, mida jälgida, kui olete valimas kardinaid.

Materjal

Ilmselt on kardinate valimise puhul kõige olulisemaks kriteeriumiks nende materjal. Samas ei ole kõik teadlikud, et osad kardinad on praktilisemad ning et konkreetne materjal võiks sõltuda sellest, millisel majaküljel aknad paiknevad. Näiteks on lõunaküljel rohkem päikest, mistõttu võiks nendesse tubadesse valida tihedamad kardinad, samas kui tubadesse, kuhu paistab vähem päikest, tasub valida õhemad kardinad. 

  • Kui Teie tuba on otsese päikesevalguse käes, soovitame teil valida paksem ja vastupidavam materjal, kuna päike võib varem või hiljem teie kardinaid kahjustada. Probleem on hõlpsasti lahendatav, kuna kaasaegse tehnoloogia abil valmivad päikesekindlad kardinad. Näiteks on kunstlik siid,puuvill või sarnased materjalid tugevamad ning päikesevalguse suhtes vastupidavamad. Samuti soovitame valida servakaunistusega kangas.
  • Kui eelistate loomulikku valgust, valige õhuke ja poolläbipaistev kangas. See sobib ideaalselt väikestesse ruumidesse, kus loomulikku valgust on vähe. Kui privaatsus on Teie jaoks oluline, võite valida ka keskmise tihedusega kanga, mis pakub piisavalt privaatsust, kaotamata seejuures liiga palju looduslikku valgust. Siid, sünteetika või puuvill sobivad selleks suurepäraselt.

heledad kardinad akna ees

  • Maksimaalse päikesekaitse tagamiseks tuleks valida paksud ja rasked kardinad. Näiteks samet, seemisnahk, gobelään ja muud sarnase tekstuuriga materjalid sobivad hästi ning peaksid teid ja teie tuba päikesekiirguse eest kaitsma. Paksude ja vastupidavate materjalide teine eelis on see, et need kaitsevad teid külma talve korral ka jaheduse eest.
  • Paksud pimendavad polüestrist kardinad on parim valik, kui teil on probleeme magamisega. Need mitte ainult ei päästa Teid tüütu valguse eest, vaid summutavad ka välismüra, mis on oluline, kui soovite magada avatud aknaga.

Kardin COTON d'intérieur hind ja info | Kardin COTON d'intérieur | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 1999 10p. 14t Kätte homme
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Jõuluteemaline kardin Lumememm hind ja info | Jõuluteemaline kardin Lumememm | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 2494 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Kardinate kangas Aida hind ja info | Kardinate kangas Aida | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 998 4.7/5 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Kardinakangas Täpid hind ja info | Kardinakangas Täpid | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 5999 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Poolpimendav kardin Occult, hall, 135 x 240 cm, 1 tk hind ja info | Poolpimendav kardin Occult, hall, 135 x 240 cm, 1 tk | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 1299 10p. 14t Kätte homme
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Kardinakangas Tähed hind ja info | Kardinakangas Tähed | kaup24.ee -23% % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 998 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
AmeliaHome kardin Velvet Golden Leaves hind ja info | AmeliaHome kardin Velvet Golden Leaves | kaup24.ee -28% % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 2499 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Pimendav kardin AmeliaHome Blackout, 140x270 cm hind ja info | Pimendav kardin AmeliaHome Blackout, 140x270 cm | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 2999 10p. 14t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
KOODI kardin Gren, valge, 145 x 240 cm hind ja info | KOODI kardin Gren, valge, 145 x 240 cm | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 249 €
€ 1599 10p. 14t Kätte homme
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 249 €
Näita rohkem

Värv ja disain

Veel üks oluline aspekt kardinate valimisel on nende disain ja värvid. Kardinad peaksid olema Teie toa interjööri ja sisekujunduse täienduseks,nii et kõigepealt peaksite tutvuma oma toa praeguse valitseva värvipaletiga.Kui teie mööblil või tapeedil on mustrid, siis võiks neid proovida kardinamustritega sobitada. Muidugi, värvide ja mustrite mitmekesisus võib olla väga ainulaadne sisekujunduslik lahendus andmaks oma ruumile ebaharilik iseloom, kuid isegi siis peaksite otsima ühiseid aktsente püüdmaks luua harmooniline tervik. Vastasel juhul tunnete end toas kirevuse tõttu väsinuna.

sinise mustriga kardinad kodukontoris  kollase mustriga kardinad köögis

Kui soovite klassikalises stiilis tuba, valige tumedamad värvid, mis on valguse suhtes vähem läbipaistvad. Heledamad värvid loovad hubasema, kaasaegsema atmosfääri. Kui tuba on väga detailiderohke, vältige väga heledaid, värvilisi ja mustrilisi kardinaid. Sel juhul valige midagi väga lihtsat ja delikaatset või siis sobitage oma uued kardinad ruumi üldise stiiliga.

Kui seinad on ühevärvilised, saab kangaga meeleolu luua. Võib kasutada täiesti erinevaid toone, neid omavahel sidudes - näiteks roosa tapeet ja roheline kardin. Sel juhul võiks toas veel midagi roosa-rohelist olla, näiteks diivanpadjad. Tasub leida detail, mis toone seoks - kas siis padjad, maal, valgusti vms.

Päikesevalgus pleegitab ajapikku kangaid. Kui ruumi paistab palju päikest, on mõttekas vältida erksaid värve, kuna need kuluvad kiiremini. Samas kui meeldib tuba tihti muuta, ei tasu tuhmumise pärast muretseda. Neutraalsed värvid ei tuhmu nii kiiresti ning sulanduvad toa sisekujundusega.

Mõõtmed

Enamus meist teab, et kardinad peaksid olema piisava laiusega, ent mitte kõik ei oska arvestada kardinate pikkusega. Madalate lagedega kodudes on soovitatav valida pikad kardinad, mis langevad laest põrandani. Soovitame pikki kardinaid juhul, kui soovite luua mulje kõrgetest lagedest ja ruumist. Kui kodus on väikesed lapsed või lemmikloomad, peaksite siiski mõtlema nende optimaalse pikkuse üle, kuna laste ja loomadega käivad käsikäes ka plekid ja füüsilised kahjustused. Antud probleemide vältimiseks soovitame kasutada spetsiaalseid kaitsepiirdeid, mis aitavad tagada kardinate vastupidavuse ja hõlpsama hoolduse.

maani kardinad magamistoas pikad kardinad söögitoas

Kardinad näevad palju atraktiivsemad välja, kui nad on tihedad ja langevad elegantsete voltidena laest põrandani. Seetõttu soovitame korrutada akna laius 1,5-ga, et saada kardinakanga ligikaudne laius. Nii saate kaunilt langevad ja piisavalt laiad kardinad. Reegel "x 1,5" sobib nii päeva- kui öökardinate jaoks. Kardinakanga 1,5-kordne kogus loob kerged voldid. Neile, kes vajavad sügavamat volti, soovitame osta kanga korrutades akna laiuse 2-ga.

Kanga koguse arvutamisel tuleks arvestada ka sellega, mil määral aknad kardinaga katate. Näiteks kui soovite, et kardinad langevad külgedel, kuid Te ei soovi päevavalguse sissepääsu takistada, siis on soovitatav, et kardinad oleksid aknast vähemalt 20-30 cm laiemad.

Kardinapuu

Mõtle ka kui kõrgele akna kohale kardinad paigaldada soovid. Pea meeles: kardinapuu aknast kõrgemale riputamine lisab ruumile juurde kõrgust. Sisekujundajad riputavad kardinad reeglina 15 cm aknaraamist kõrgemale, kuid dramaatilisuse lisamiseks paigaldatakse neid ka kõrgemale. Akna laiuse mõõtmisel lisa kummalegi poole 20 sentimeetrit ning korruta saadud laius veel kahega. Sellise pikkusega kardinapuu tagab kardina täiuslikkuse ning ka avatud kardinatega ei lähe ükski valguskiir kaotsi.

kardinapuu

Kardinaid valides tuleks ka vaadata seda, et need harmoneeruksid valitud kardinapuuga. Klassikaliselt on küll kardinapuud mustad või valged, seega värvi poolest ei tohiks valik häiritud olla. Kui teil juba on kardinapuud olemas, siis pöörake kindlasti tähelepanu ka kardinakinnitustele, et ei tekiks olukorda, kus kardin on juba soetatud aga akna ette polegi võimalik panna.

Vaata ka kuidas kardinaid paidaldada.

Valmis kardinad või kardinakangas?

Kui kardinate valik poes ei osutu Teie jaoks piisavaks, siis on alati võimalik osta ka kardinakangas, millest ise või õbleja abiga kvaliteetsed kardinad õmmelda. Õmblejate õmmeldud ainulaadsetel kardinatel on tavaliste kardinate ees palju eeliseid, mistõttu tasub kindlasti ka antud varianti tõsiselt kaaluda.

Kardinate kanga valimine ja ostmine võib olla lihtsam kui kardinate enda valik. Kõige olulisem on valida kanga tüüp, paksus, värv ja muster ning peate ka teadma, kui palju Te kangast vajate. Kardinate disain sõltub konkreetsest ruumist, interjööri stiilist, teie ja õmbleja kujutlusvõimest. Lisaks ühevärvilistele kardinatele tasub kaaluda erilisemaid stiile või isegi mitmest erinevast materjalist õmmeldud lahendusi. Nii saate ainulaadse ja kordumatu tulemuse, mille sarnast kellegi kodust ei leia.

kardinakangad kardinate õmblemine kardinapaela panemine

Ruum

Lihtsaim viis kardinate valimiseks on võtta arvesse iga ruumi spetsiifikat ja sellega seotud tegevusi.

Köök

Köögi kardinad peaksid olema valmistatud pestavast materjalist, kuna selles ruumis on palju erinevaid lõhnu, aure ja rasva, mis tungivad ka kangasse. Kööki soovitatakse tihti valida rulood, aga kui otsustad siiski kardinate kasuks, pead pöörama tähelepanu praktilistele materjalidele ja valima ka sobiva pikkuse - kui aken asub köögiseadmete kohal, võib liiga pikkade kardinate valik olla mitte ainult ebamugav, vaid ka ohtlik.

kardinad köögis

Elutuba

Elutoa kardinate puhul on vaja rohkem fantaasiat - selles ruumis soovid ilmselt rohkem sidusust ja huvitavamaid valikuid, seega olenevalt ruumist tuleb valida sobivad kardinad. Juhul, kui tuba on piisavalt suur, soovitatakse valida silmapaistvamad kardinad - need loovad erakordse atmosfääri ja muutuvad samal ajal ka kõige säravamaks ja tähelepanu püüdvamaks detailiks ruumis. Pööra tähelepanu ka selle ruumi muudele üksikasjadele - kui elutoas on juba palju erksaid värve või erinevaid elemente, siis vali tagasihoidlikumast kangast kardinad. Vastupidiselt ruumis, kus ülejäänud värvid on pigem neutraalsemad, on suurepäraseks võimaluseks kujundust täiustada kaasaegsete ja huvitavamate kardinatega.

elutoa kardinad

Magamistuba

Magamistoa kardinad peaksid looma harmoonilise stiili - see tuba on puhkamiseks, seega soovid hubaseid ja funktsionaalseid lahendusi. Pitsiga kardinad sobivad ideaalselt mööbli klassikalise kujundusega, samas huvitavamate lahenduste otsimisel meeldivad Sulle kindlasti luksuslikult moekad kardinad koos kõrgema kardinapuuga. Selles toas soovid sageli paremat kaitset päikese eest, nii et sel juhul vali kardinad, mis oleksid valmistatud paksemast materjalist. See lahendus maksab rohkem ning peaksid eelnevalt otsustama, kas soovid akende kaunistamiseks soodsamaid kardinaid või rohkem funktsionaalsust.Lühike meelespea kardinate ostmisel.

magamistoa kardinad

Lühike meelespea kardinate valimiseks

  1. Valige sobiv materjal: paksem kangas sobib juhul, kui aknad asuvad lõunaküljel ja soovite vältida otsest päikesevalgust, õhemad kangad sobivad aga siis, kui päikesevalgus on vähem intensiivne.
  2. Sobitage kardinad ruumi interjööri ja värvilahendustega.
  3. Kardinad peaksid akende laiusest 20-30 cm laiemad olema, seda selleks, et päikesevalgus akna servadest läbi ei pääseks.
  4. Kardinad arvutatakse reegli "x 1,5" abil, siis jäävad need ilusti langema.
  5. Lisaks kardinatele võite kasutada rulood, mis aitab vajadusel päikesevalgust täielikult blokeerida.
  6. Valige kardinad vastavalt ruumile.

Klientidele meeldib see postitus

3/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?