Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kardinaid?

07.02.2018

Kardinad on väike, kuid ülioluline aksessuaar, mis aitab luua Teie toa ilme ja pakkuda emotsiooni. Kardinate valimine võib olla üsna keeruline ülesanne, kuna arvestada tuleb paljude kriteeriumidega: värv, materjal, pikkus, paksus jne. Lisaks tuleb kõik need asjad sobitada ruumi, olemasoleva mööbli ja interjööriga. Kardinate valimisel tulevad Teile appi Kaup24.ee eksperdid.

Valige kardina materjal

Ilmselt on kardinate valimise puhul kõige olulisemaks kriteeriumiks nende materjal. Mitte kõik ei tea ega mõista, et osad kardinad on praktilisemad ning et konkreetne materjal võiks sõltuda sellest, millisel küljel aknad paiknevad. Näiteks on lõunaküljel rohkem päikest, mistõttu võiks nendesse tubadesse valida tihedamad kardinad, samas kui tubadesse, kuhu paistab vähem päikest, tasub valida õhemad kardinad. Ning just siin teevad paljud inimesed kardinate ostmisel kõige suurema vea.

  •     Kui Teie tuba on otsese päikesevalguse käes, soovitame Teil valida paksem ja vastupidavam materjal, kuna päike võib varem või hiljem Teie kardinaid kahjustada. Probleem on hõlpsasti lahendatav, kuna kaasaegse tehnoloogia abil valmivad päikesekindlad kardinad. Näiteks on kunstlik siid,puuvill või sarnased materjalid tugevamad ning päikesevalguse suhtes vastupidavamad. Samuti soovitame valida servakaunistusega kangas.

  •     Kui eelistate loomulikku valgust, valige õhuke ja poolläbipaistev kangas. See sobib ideaalselt väikestesse ruumidesse, kus loomulikku valgust on vähe või üldse puudu. Kui privaatsus on Teie jaoks oluline, võite valida ka keskmise tihedusega kanga, mis pakub piisavalt privaatsust, kaotamata seejuures liiga palju looduslikku valgust. Siid, sünteetika või puuvill sobivad selleks suurepäraselt.

  •     Maksimaalse päikesekaitse tagamiseks tuleks valida paksud ja rasked kardinad. Näiteks samet, seemisnahk, gobelään ja muud sarnase tekstuuriga materjalid sobivad hästi ning peaksid Teid ja Teie tuba päikesekiirguse eest kaitsma. Paksude ja vastupidavate materjalide teine eelis on see, et need kaitsevad Teid külma talve korral jaheduse eest.

  •     Paksud pimendavad polüestrist kardinad on parim valik, kui Teil on probleeme magamisega. Need mitte ainult ei päästa Teid tüütu valguse eest, vaid summutavad ka välismüra, mis on oluline, kui soovite magada avatud aknaga.

Kardinate värv ja disain

Veel üks oluline aspekt kardinate valimisel on nende disain ja värvid. Kardinad peaksid olema Teie toa interjööri ja sisekujunduse täienduseks,nii et kõigepealt peaksite tutvuma oma toa praeguse valitseva värvipaletiga. Või on Teie mööblil või tapeedil mingid mustrid? Sel juhul tuleks neid proovida kardinamustritega sobitada. Muidugi, värvide ja mustrite mitmekesisus võib olla väga ainulaadne sisekujunduslik lahendus andmaks oma ruumile ebaharilik iseloom, kuid isegi siis peaksite otsima ühiseid aktsente püüdmaks luua harmooniline tervik, vastasel juhul tunnete end toas kirevuse tõttu väsinuna.

Kui soovite klassikalises stiilis tuba, valige tumedamad värvid, mis on valguse suhtes vähem läbipaistvad. Heledamad värvid loovad hubasema, kaasaegsema atmosfääri.

Kui tuba on väga detailide rohke, vältige väga heledaid, värvilisi ja mustrilisi kardinaid. Sel juhul valige midagi väga lihtsat ja delikaatset või siis sobitage oma uued kardinad ruumi üldise stiiliga.

Kardinate mõõtmed

Enamus meist teab, et kardinad peaksid olema piisava laiusega, ent mitte kõik ei oska arvestada kardinate pikkusega. Madalate lagedega kodudes on soovitatav valida pikad kardinad, mis langevad laest põrandani. Soovitame pikki kardinaid juhul, kui soovite luua mulje kõrgetest lagedest ja ruumist. Kui kodus on väikesed lapsed või lemmikloomad, peaksite siiski mõtlema nende optimaalse pikkuse üle, kuna laste ja loomadega käivad käsikäes ka plekid ja füüsilised kahjustused. Antud probleemide vältimiseks soovitame kasutada spetsiaalseid kaitsepiirdeid, mis aitavad tagada kardinate vastupidavuse ja hõlpsama hoolduse.

Kardinad näevad palju atraktiivsemad välja, kui nad on tihedad ja langevad elegantsete voltidena laest põrandani. Seetõttu soovitame korrutada akna laius 1,5-ga, et saada kardinakanga ligikaudne laius. Nii saate kaunilt langevad ja piisavalt laiad kardinad. Reegel "x 1,5" sobib nii päeva- kui öökardinate jaoks. Kardinakanga 1,5-kordne kogus loob kerged voldid. Neile, kes vajavad sügavamat volti, soovitame osta kanga korrutades akna laiuse 2-ga.

Kanga koguse arvutamisel tuleks arvestada ka sellega, mil määral aknad kardinaga katate. Näiteks kui soovite, et kardinad langevad külgedel, kuid Te ei soovi päevavalguse sissepääsu takistada, siis on soovitatav, et kardinad oleksid aknast vähemalt 20-30 cm laiemad.

E-poest leiate palju enamat kui ainult kardinaid

Kui Kaup24.ee e-poe kardinate valik ei osutu Teie jaoks piisavaks, siis võite tellida kas rulood või kardinakanga, millest ise kvaliteetsed kardinad õmmelda. Õmblejate õmmeldud ruloodel või ainulaadsetel kardinatel on tavaliste kardinate ees palju eeliseid, mistõttu tasub kindlasti ka antud varianti tõsiselt kaaluda.

Kardinate kanga valimine ja ostmine on tunduvalt lihtsam kui kardinate enda valik. Kõige olulisem on valida kanga tüüp, paksus, värv ja muster ning peate ka teadma, kui palju Te kangast vajate. Kardinate disain sõltub konkreetsest ruumist, interjööri stiilist, Teie ja õmbleja kujutlusvõimest. Lisaks ühevärvilistele kardinatele tasub kaaluda valida erilisemaid stiile või isegi mitmest erinevast materjalist õmmeldud lahendusi. Nii saate ainulaadse ja kordumatu tulemuse, mille sarnast kellegi kodust ei leia.

Kuidas hinnata kardinate maksumust?

Kui olete parasjagu kardinakangast valimas, siis laia valiku soodsa hinnaga kangast leiate Kaup24.ee e-poest. Meie e-poest leiate kangaid, mille hind on soodsam, kui teistes poodides, lisaks saate nautida erinevaid pakkumisi, allahindlusi ja soodustusi. Võite kindlad olla, et leiate kvaliteetsed ja kaunid kardinad. Ja mis kõige olulisem, need toimetatakse Teile otse koduukse taha!

Lühike meelespea kardinate ostmisel

  1. Valige sobiv materjal: paksem kangas sobib juhul, kui aknad asuvad lõunaküljel ja soovite vältida otsest päikesevalgust, õhemad kangad sobivad aga siis, kui päikesevalgus on vähem intensiivne.
  2. Sobitage kardinad ruumi interjööri ja värvilahendustega.
  3. Kardinad peaksid akende laiusest 20-30 cm laiemad olema, seda selleks, et päikesevalgus akna servadest läbi ei pääseks.
  4. Kardinad arvutatakse reegli "x 1,5" abil, siis jäävad need ilusti kukkuma.
  5. Lisaks kardinatele võite kasutada rulood, mis aitab vajadusel päikesevalgust täielikult blokeerida.

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad