Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kappi ja kummutit?

08.02.2018

Kõikide inimeste jaoks on oluline omada isiklike esemete jaoks piisavalt ruumi. Esiteks juba selleks, et vajadusel kõik asjad oma koha pealt leida. Seetõttu tasub valida just enda soovidest ja vajadustest lähtuv mööbel. Kapid, garderoobid ja kummutid on suurepäraseks lahenduseks hoidmaks oma esemeid organiseeritult ja õiges kohas. Garderoobid mahutavad näiteks mugavalt nii riideid, rätikuid, kui ka voodipesu, samas kui kummutid on väga mugavad igapäevaste esemete hoiustamiseks.

Garderoobi ja kapi funktsionaalsus

Garderoobe on suures valikus, valida on erinevate suuruste ja sisseehitatud või integreeritud kappide vahel. Esmalt tuleb hinnata oma toas vaba ruumi ning seejärel otsustada, kas soovitud kapi jaoks on ka piisavalt vaba ruumi. Väga praktiline on garderoob, kuhu mahuvad mugavalt kõik hooajariided või teised vähem kasutatavad esemed.

Kõige populaarsemad on liugukse ja peegliga garderoobid. Liuguksed on suureks abiks ruumi kokkuhoidmisel. Selline mehhanism on harilikult kasutuses suurte ja mahukate kappide puhul. Peegelustega kapid võimaldavad Teil end täies pikkuses vaadata ning peeglid aitavad optiliselt ruumi suurendada ning näevad seejuures ka äärmiselt stiilsed välja. Kapisisu on Teil võimalik endal valida. Näiteks saate valida ühte osasse garderoobi, kuhu riidepuid riputada ja teisele poole võite sättida integreertiud riiulid ja sahtlid. Kõik see tuleb valida lähtuvalt isiklikest vajadustest ja sellest, milline variant just Teie jaoks kõige mugavam on.

Garderoobe on kahte tüüpi: põrandal seisvaid või rippuvaid. Rippkapid on paigaldatud seinale põranda kohale ja nii on neist maksimaalselt kasu, ruumi seejuures kaotamata. Sel moel saate rippuva kapi alla paigutada näiteks teise kapi või kummuti. Lisaks on saadavalt avatud või suletud kapid, puidust või klaasist ustega kapid. Kappides olevate riiulite abil saate just endale sobivalt paigutada raamatud, suveniirid, mängud, pildid või muid põnevaid sisekujunduslikke elemente. Suletud kapis saad hoida esemeid, mida ei soovi võõrastele silmadele näidata, ent ka asju, mida hoida tolmu või päikesevalguse eest. Suletud kapid aitavad ruumi ka näiliselt puhtana hoida.

Magamistoas saate voodi kõrvale seada madalad kapid, mis toimivad ka väikese lauana. Sellele saate hoiustada vajalikke asju nagu laadivat telefoni, joogiklaasi või raamatut.

Kummutite funktsionaalsus

Esemete mugavaks hoiustamiseks soovitame Teil endale koju valida kummut, kus on hea hoida pesu, aluspesu, sokke või käterätte. Magamistoas asuv kummut võib asendada ka ilulauda, kui sellele või selle kohale sobiv peegel riputada. Selline kummut ei ole üksnes praktiline, vaid kaunistab suurepäraselt ka Teie interjööri.

Kui kummut asub elutoas, siis on sellele võimalik raadio või teler asetada. Lisaks annab väga palju juurde, kui kummutile ritta seada perekonnapildid või vahvad suveniirid.

Kuidas valida õige disain ja suurus?

Täpne ruumi mõõtmine ja visualiseerimine aitavad Teil valida sobiva suurusega mööbel. Kaasaegsed moesuunad soosivad minimalistlikku Skandinaavia stiilis mööblit, kuid viimasel ajal on populaarseks muutunud ka erinevate stiilide kombineerimine. Seetõttu, kui Teil juhtub olema antiikne kummut või sekretär, siis ärge kiirustage sellest lahti saamisega, hoopis renoveerige see ning sobitage modernse mööbli kõrvale. Sel moel loote unikaalse stiiliga kodu.

Saadaval on väga erineva kõrguse ja laiusega kummuteid. Ustega variant valides veenduge eelnevalt, kas kapiuksi on võimalik ka korralikult avada. Lisaks pöörake tähelepanu kummuti sügavusega, sest mida sügavam kummut, seda rohkem see Teile vajalikke esemeid mahutab.

Väike meelespea magamistoa või elutoa mööbli valimiseks:

  1. Tehke kindlaks oma vajadused ning teadke ruumi ja mööbli täpseid mõõtmeid. Tehke kindlaks mööbli kõrgus, laius ja sügavus. See kõik aitab kindlaks teha, kas soovitud mööbliese tuppa ka korralikult mahub.
  2. Kui olete interjööri visualiseerinud, siis saate planeerida ka sobiva mööbli ning olla selle kasutusmugavuses kindel.
  3. Hinnake oma isiklike esemete kogust ja eesmärki. Nii saate otsustada, kas valida riiulid või sahtlid.
  4. Valige liugustega garderoob, mis aitab Teil ruumi säästa ning garderoobi mugavalt kasutada.
  5. Pange tähele, et osadel sahtlitel on pidurdusfunktsioon, mis ühelt poolt pikendab mööbli kasutusiga ning teisalt vähendab ka oluliselt müra.
  6. Samuti tuleb tähelepanu pöörata materjalidele, millest mööbel valmistatud, kuna kasutatud materjalist oleneb ka mööbli kvaliteet ja vastupidavus.

Kaup24.ee e-poest leiate kõige laiema valiku kvaliteetset mööblit, kus hinna ja kvaliteedi suhe ei vasta üksnes Teie vajadustele, vaid ka ootustele. Lisaks mitmesugustele kappide, garderoobide ja kummutite disainidele ja värvitoonidele pakub veebipood ka mitmesuguseid sisustustarvikuid ja sisekujunduslikke elemente, mis aitavad Teil luua ainulaadse stiili ning muuta kodu võimalikult mugavaks. Kaup24.ee e-poes on sageli erinevaid soodustusi ja eripakkumisi, mis võimaldavad Teil soetada mööbel suurepärase hinnaga ning valida just endale sobilik tarne- ja makseviis.

Kuidas hindate seda postitust?