Kasulikud nõuanded

Kuidas valida jalgratast?

17.03.2015

Kõige keerulisemaks ülesandeks võib ratta valimisel olla sobiva raamiga ratta leidmine – inimesed on erinevas pikkuses, samuti nende käed ja jalad. Seetõttu pole ka eriti otstarbekas seada ülesandeks leida üks ja ainus ratas kasutamiseks kõigile pereliikmetele. Lähene loominguliselt ja alusta jällegi kõige algusest. Ehk siis mõtle, milleks sul ratast vaja läheb? Tahad sa hakata treenimise eesmärgil rattasporti harrastama, sõita ringi looduses niisama oma naudinguks või soovid oma jalgadest kiiremat moodust linnakontorisse jõudmiseks? Loomulikult on vaja ära otsustada oma eelarve. Ja siis võiks veel kindluse mõttes asja arutada ka rattaspetsialistidega.

Õige ratas just sulle

Mõtle läbi, kus sa oma rattaga sõitma hakkad, sest olenevalt sellest on igal rattatüübil on omad plussid ja ka miinused?

Oma kiiruse poolest teistest aeglasem, tavaliselt paari käiguga ja rohkem mõeldud niisama kruiisimiseks. Ketil tavaliselt peal ka kate, et saaks sõita ka seeliku või kleidiga, kartmata selle saba keti vahele jäämist. Tihtipeale on linnarattad pakiraamiga taga ja korvikesega ees, kuhu saab mugavalt asju paigutada. Kui elad kortermajas, siis tasuks linnaratta soetamisel pöörata tähelepanu ka raami raskusele – kui sul on vaja ratast ülakorrusele toimetada, siis vali pigem kergema raamiga linnaratas.

Nagu nimigi ütleb, on need rattad hästi sobivad sõiduks eelkõige loodusmaastikul – metsas või muul liivasel ja pehmel pinnasel. Seetõttu on lihtsamaks opereerimiseks maastikurattal ka 18–24 käiku, amortisaatorid ning madala rõhu ja sügavama mustriga rehvid.

  • Hübriidratas

Sobib väga hästi sõitmiseks igasugusel maastikul ja pinnasel, kuna sel on kerge raam, mägirattast kitsamad kummid ja maastikurattast vähem käike.

  • Maanteerattad

Tavaliselt kõige kõrgemast hinnaklassist. Spetsiaalselt kiireks treeninguks asfaltpinnasel, nii üksikult kui ka grupis sõitmiseks. Kerged ja kitsaste rehvidega, millega soodsatel asjaoludel võib saavutada kiiruseks isegi ca 60km/h. Tavaliselt on maanteerattad aga ka kõige kallimast hinnaklassist.

  • Retrojalgrattad

Viimasel ajal väga jõuliselt leviv trend. Need on restaureeritud endisaegsed rattad, millest tuntuim on vast kumera raamiga naisteratas. Miinus võib siin olla selles, et kuna ka varuosad on vanaaegsed, siis võib neid olla raske leida.

  • Custom made jalgratas

Seda siis sel juhul, kui no kohe kuidagi enda vajadustele vastavat ratast poest ei leia. Hästihoitud saladus on siin see, et teatud juhtudel saab sellise spetsialistide poolt just oma soovide kohaselt kokku pandud ratta ka odavama raha eest, kui tüüpjalgratast ostes poes peaksite välja käima.

Kaup24 e-poes on jalgrataste müük väga headel tingimustel. Võid kasutada soovitud ratta soetamisel ka järelmaksuks SLICE võimalust.

Parimad jalgrattad


 

Kuidas hindate seda postitust?