Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanvoodit?

4.5/5
14.08.2019

Diivanvoodid on ühed praktilisemad mööbliesemed, mis sobivad ideaalselt neile, kes soovivad luua funktsionaalsema elamispinna või säästa ruumi enda või laste toas. Valik on äärmiselt lai, kuid igal juhul tuleb tutvuda nende äärmiselt laia valikuga – sobivaima variandi leiate vaid siis, kui arvestate mõne põhiaspektiga.

Diivanvoodite tüübid

Diivanvoodi tüüp sõltub sellest, kuidas see lahti käib. Eristatakse järgmisi põhiliike:

 • Tavalised diivanvoodi. See on traditsiooniline mudel, mis näeb välja nagu klassikaline diivan, kuid lahti tehes muutub laiaks magamisasemeks. Valida on paljude stiilsete võimaluste vahel, näiteks lihtsad diivanvoodid, mis koosnevad vaid mõnest detailist, ja massiivsem mööbel, millel on alumine osa või voodipesukast.

 • Magamistoa tugitool – diivan. See on pisut laiem tugitool (tavaliselt vähemalt kahele inimesele, kus magamisosa ei laiene, vaid tõmmatakse välja. Selle tulemuseks on pisut madalam magamispind, kuid see ei mõjuta mugavust. Seda tüüpi mööbel on vaimustav oma kompaktsusega – täiendava magamisaseme saab paigutada isegi väga väikesesse ruumi.

 • Üheinimese diivanvoodi. See mööblitükk on tavaline noorte tubades, kuid seda tüüpi diivanit saab kasutada ka elutoas. Põhimõtteliselt on võimalik antud tüüpi diivanil magada ka seda avamata (eriti kasulik väiksemates ruumides), kuid mõnel mudelil on väljatõmmatavad detailid, mis muudavad diivani kaheinimesevoodiks.

Sise- ja välismaterjalid

Usaldusväärse diivanvoodi valimisel peaksite pöörama tähelepanu nii selle täitematerjalile kui välimusele. Täitematerjali valimisel märkate kahte levinumat varianti – polüuretaanvaht (poroloon) ja udusuled või suled. Nagu arvatagi võib, on teine variant pehmem ja mõne jaoks ka mugavam, kuid selliste diivanvoodite välimus ei püsi kaua kenana ning neid tuleb ka sagedamini remontida. Lisaks ei sobi selline mööbel allergikutele. Seevastu polüuretaanvahust polsterdusega diivanid on pisut jäigemad, kuid kui sellelt üles tõusete, vajub mööbel tagasi algasendisse. Antud materjali kasutatakse ka madratsite valmistamisel, nii et sellel magamine on vägagi mugav.

Kõige harilikumad diivanvoodi välismaterjalid on:

 • Gobelään. Selliselt polsterdatud diivanvoodid on vastupidavad, omanäolised ja stiilsed. Paljud leiavad, et sellisel mööblil on küll mugav istuda, kuid selle vastupidavuse säilitamiseks on vaja natuke vaeva näha: aeg-ajalt tolmuimejaga puhastades või diivanit harjates, lisaks tuleb vältida niiskust ja otsest päikesevalgust.

 • Kunstnahk. Need diivanid võimaldavad Teil muuta magamistoa väga stiilseks ning see on tunduvalt soodsam kui ehtne nahk. Kunstnahast mööbel on vastupidav (selle kahjustamiseks kulub tõesti jõupingutusi) olles ka päikese ja niiskuse kindel. Siiski tuleb märkida, et kunstnahast diivanvoodid ei hinga eriti hästi, mistõttu ei ole nendel kuumadel suveöödel eriti mugav magada.

 • Veluur. Väga pehme, sametisarnane kangas, mida seostatakse äärmiselt atraktiivse esteetilise väljanägemisega, mis kajastub eriti hästi huvitavamates mööblivormides. Antud viimistlus on piisavalt praktiline: see ei põhjusta allergiaid, ei kogu tolmu ega lemmikloomade karvu. Ehkki mustusega on lihtne toime tulla, võivad suuremad plekid kujuneda saatuslikuks – sellepärast tuleks diivanit plekkide eest kaitsta.

Diivanvoodi eesmärk

Soovitatav on endale sobilik diivanvoodi valida sõltuvalt sellest, kuidas Te seda enamasti kasutate – olgu see siis eelkõige diivani või voodi ülesandega. Sellest sõltuvalt jagunevad ka kriteeriumid.

Diivanvoodi aeg-ajalt magamiseks

Kui valite diivanvoodi eelkõige istumiseks ja kasutate seda magamisasemena pigem harva, peaksite keskenduma järgmistele nüanssidele:

 • Suurus. Uurige välja, kui palju ruumi diivanvoodi pakub ning pöörake kindlasti tähelepanu sellele, kui palju ruumi see lahtivoldituna vajab. Ebapiisava ruumi korral pole võimalik mööblit vajadusel kasutada.
 • Kohavalik. Kui diivanvoodit kasutatakse harva, paigutate selle tõenäoliselt elutuppa – veenduge aga, et see sobiks ideaalselt Teie interjööriga. Diivanvoodite valik on jahmatavalt lai, nii et leiate kahtlemata just Teie jaoks sobivaima variandi.
 • Hind. Kui Te igal õhtul sellel mööbliesemel ei maga, tasub investeerida rohkem välimusse või kvaliteeti kui mugavusse. Pange oma eelarve paika ja otsige parimat hinna ja kvaliteedi suhet – laia valiku kvaliteetseid ja hea hinnaga mudeleid leiate Kaup24.ee e-poest.

Diivanvoodi igapäevaseks kasutamiseks

Kui otsustate diivanvoodit igal õhtul magamisasemena kasutada, peaksite lisaks ülaltoodud kriteeriumidele arvestama järgmisega:

 • Madrats. See on tõenäoliselt peamiseks aspektiks, mis määrab Teie magamise kvaliteedi. Sobiva madratsi leidmine on väga individuaalne, kuna igal tüübil on omad eelised. Näiteks vahtmadrats, mida kasutatakse väga sageli diivanvoodite valmistamisel, tagab selgroo korraliku toetuse ja tasku- või Bonnelli vedrudega madrats – kohaneb erinevate ilmastikutingimustega. On ka teisi lahendusi: veenduge, et soetate just sellise mudeli, mis Teie eripära ja soovidega kattuks.

 • Mugav kokkupandav mehhanism. Kui peate iga päev magamisosa välja tõmbama või lahti voltima, veenduge, et see oleks mugav ja et diivanvoodi detailid ei kriimustaks Teie põrandat (see võib juhtuda, kui mööblil on rattad). Muidugi võib sellistel puhkudel põrandale vaip muretseda, kuid kui hindate mugavust, on Teil võimalik koheselt soetada automatiseeritud avamismehhanismiga mudel, mis hõlbustab oluliselt Teie igapäevast rutiini.
 • Voodipesukast. Valikuline, kuid väga mugav diivanvoodi aksessuaar, mis pakub täiendavat hoiuruumi ja tagab olukorra, kus saate mugavalt diivani voodiks muuta ning koheselt voodiriided ka magamisasemele sättida.

Lühike meelespea diivanvoodi valimiseks

Diivanvoodit valides peaksite:

 1. Valige diivanvoodi tüüp. Kokkupandav diivanvoodi, pikendatav tugitool või ehk hoopis magamisase, mis näeb välja nagu noore mehe voodi? Igal neist tüüpidest on omad eelised!
 2. Valige sobiv diivanvoodi sisu. Pehme vaht, jäik, kuid vastupidav polüuretaan- või vedrumadrats – otsus tuleb langetada ainult Teie isiklikke vajadusi järgides.
 3. Diivanvoodi kattematerjal. Valitud materjal ei määra mitte ainult diivanvoodi välimuse, vaid ka selle eest hoolitsemise. Võite valida praktilise kunstnaha, luksusliku veluuri, populaarse gobelääni või proovida mööbli välimuse kombineerida mitmest erinevast kangast.
 4. Otsustage, milleks mööblit kasutate. Kui kasutate diivanvoodit eelkõige diivanina, on kõige mõttekam keskenduda stiilile, hinnale ja suurusele. Kui otsite diivanvoodit, mida sageli magamiseks kasutate, on kasulik arvestada ka madratsi, avamismehhanismi ja voodipesukastiga.

Kõiki neid aspekte silmaspidades leiate hõlpsalt diivanvoodi, mis vastab kõigile Teie ootustele. Peamine on need õigesti paika panna – kui teate oma prioriteete, hoiab see mööbliese Teid õnnelikuna veel aastaid!

Klientidele meeldib see postitus

4.5/5
2 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?