Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanit, mis kannataks nii lapsi kui loomi?

pruun diivan elutoas
5/5
30.09.2019

Kui peres on väikesed lapsed ja lemmikloom, nõuab pehme mööbli valimine hoolikat kaalumist.

Pisikeste mürgeldiste ning kassi ja koeraga majapidamises peab diivan tulema toime väljakutsetega: pidev diivanile ja sealt maha ronimine, pissiõnnetused ja mööbli peale õmber läinud joogid kui kassi-koera karvad ja küüntega kraapimine, eeldab diivanilt palju enamat, kui olla lihtsalt pehme istumiskoht.

küülik ja kass pruunil diivanil

Kuidas leida tugitoole või nurgadiivanit, mis seda kõike välja kannataks ja aastast-paarist kauem vastu peaks?

Tasub eelistada sünteetilist katteriiet

Lapsevanemate jaoks on tähtis, et nende võsukeste ümber oleks võimalikult vähe ersatsi ja kunstmaterjale. Sõna “sünteetika” kõlab pelutavalt, seostudes millegi umbse, nahka ärritava ja keemilisega.

Diivani kattematerjalid ongi aga suures osas just nimelt sünteetilistest tekstiilidest. Üsna tõenäoliselt on teil praegugi kodus sünteetilise katteriidega nurgadiivan, mis - üllatus-üllatus - ei ajagi higistama ega ärrita nahka.

Sünteetiliste materjalide menu põhjus peitub nende vastupidavuses ja kulumiskindluses. Lapsed ei istu ealeski diivanil rahulikult, nad aelevad, turnivad ja vahel isegi püherdavad, sünteetilise materjali puhul ei pea kartma, et see läheb nühkimisest kiiresti topiliseks või hakkab narmendama.

Sünteetikat on ka lihtsam puhastada, ja seda tuleb ju laste ja lemmikloomaga peres praktiliselt iga päev teha. 

Lukuga padjakatted teevad elu lihtsamaks

Padjakatteid on hea masinas pesta, kui need sisalda villa. Siis ei tõmbu katted pesus kokku ega vanu ära.

Diivani ostmisel tuleks vaadata, et lukuga padjakatted oleksid nii selja taga kui ka istumise all. 

Ohutuse mõttes on paremad pehmed diivani või tugitooli käetoed, sest nende vastu on lastel raske end ära lüüa. Samas kipuvad need kohad kergesti määrduma, kui perekonna neljajalgne liige käetoel uinakuid teeb.

Lahenduseks on diivani käetoe kandikud - need kaitsevad kangast kassi küünte ja mustaks mineku eest.

Nahk on küll vastupidav, aga mitte päris alati

Lastega peres on on nahkdiivan väga tänuväärne - see kannatab kenasti ära väiksemad niiskumised ja edasi-tagasi ronimised. Hooldada on lihtne ja kate ei ilmuta väsimusemärke isegi pärast mitmeid aastaid.

Kassidel on nahkdiivanitega teine suhe: küünteteritamise vajadus on kiisudel loomuomane instinkt. Isegi kui toas on ronimispuu küünte teritamiseks olemas, võib nurrumootor ikkagi oma küünised mööbli sisse lüüa. 

Pinnapealsed kriimud saab vahaga ära parandada, aga ribadeks rebitud nahka tuleb paigata. Paraku jääb paranduskoht hästi näha. Kui see ei häiri, saab diivanit edasi kasutada.

Koerad oma küünte teravust diivani kallal ei proovi, küll aga võib koer kutsikaeas diivanit närida. Ega sellegi tegevuse vastu muud head rohtu ei ole, kui teadmine, et kutsikapõli on mööduv. 

Kassi ja koera karvu on aga nahkdiivanilt hõlpsam kätte saada, kui tekstiilist kattematerjali pealt.  

Kas 2+3 komplekt või nurgadiivan?

Mitme lapsega peres on nurgadiivan kõige praktilisem valik. Siis mahub terve korraga istuma, lapsed saavad ema-isa juures olla ning kõigil on mõnusaks äraolemiseks ruumi.

Lisaks sohvale võiks elutoas olla ka tugitool või mitu, et ka külalistel oleks, kus istuda. Või kui mudilaste madistamine ära väsitab, saavad vanemad rahulikuks teleri vaatamiseks kolida diivanilt tugitooli.

2+3 diivanite komplekt sobib pigem suuremate lastega perre, sest annab võimaluse istuda vanematest eraldi. 

Lasterikkas peres, kel ruumiga priisata ei ole, kulub alati ära ka üks korralik diivanvoodi. Alati võib juhtuda, et mõni pereliige peab ajutiselt (näiteks haiguse tõttu) oma toast teise tuppa kolima või siis tuleb võõrustada sugulasi-sõpru. Varus voodikohta, mis ekstra ruumi ei võta, on alati tarvis.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?