Kasulikud nõuanded

Kuidas riietuda stiilselt väiksema eelarvega?

27.01.2021

Hästi riietumine väiksema eelarvega ei pea olema keeruline. Kõik algab sellest, et vaatate üle, mis teil garderoobis juba olemas on ja teete sisseoste poodides, kus on soodsamad riided. Vabanege kõikidest riietest, mida te ei kavatse kanda, ja keskenduge neutraalsete värvide ja klassikaliste stiilidega funktsionaalse kapselgarderoobi loomisele. Kulutage raha kvaliteetsete põhilistele esemetele ning oodake kuni trendikaid aksessuaare allahindluses müüakse. Kui kannate oma riideid enesekindlalt ja hoolitsete nende eest hästi, näete välja ja tunnete end iga päev suurepäraselt!

Panustage põhiesemete ostmisele

On olemas kindlad põhilised riideesemed, mis peaksid igas garderoobis olemas olema. Neid annab mitmel erineval viisil teiste riietega kombineerida. Need on ajatud ja sobivad kokku pea kõigega igas olukorras Kui hakkate väiksema eelarvega riideid endale ostma, siis tehke kindlaks, kas teil on olemas kõik ajatud klassikud, mida saate kanda mitmeid aastaid. Selleks lugege lähemalt, millised on need riideesemed, mis ei lähe kunagi moest

valge t-särk ja teksad kõrge kaelusega kampsunid nahktagi ja aksessuaarid

Looge kapselgarderoob 

Kui kulutate suurema osa oma riiete eelarvest mõne tähtsa põhieseme (näiteks tumedad teksad, valge t-särk) peale, mis kestavad aastaid, saate pikas perspektiivis raha kokku hoida. Need olulised asjad peaksid olema kvaliteetsed, mida saate lihtsal viisil teiste riietega kombineerida. Kui mõtlete välja, kuidas ‘kapslitükke’ erinevate riietustega kombineerida, võite ikka ja jälle samu riideid kanda, nähes endiselt värske ja stiilne välja. Selleks pange kokku igale hooajale vastav kapselgarderoob, et sobivad riideesemed alati käepärast oleksid. Lugege lähemalt, mis on kapselgarderoob ja kuidas te selle kokku saate panna.

nutikas kapselgarderoob

Kandke hooajalisi riideid ka teistel hooaegadel

On mitmeid riideid, mida saab kanda lisaks nende põhihooaegadel ka teistel hooaegadel. Näiteks on võimalik õhemaid pükse ja teksasid kanda ka külmematel perioodidel, kui nende all näiteks suka- või soojapesu pükse kanda. Saate talvel kanda ka suvesärke, kui nende peal lihtsalt sooja kardigani või kampsunit kanda. Tutvuge juhisega, kuidas suvekleite ka sügisel ja talvel kanda.

Õppige aksessuaare kasutama

Piiratud eelarvega saab aksessuaare kasutada kahel viisil. Esimene võimalus on leida paar kauneid aksessuaare, mis sobivad kokku kõigega. Näiteks klassikaline vöö võib kergesti muuta peaaegu igat outfiti. Teine võimalus on osta lõbusaid, odavaid aksessuaare, mida saate iga paari kuu tagant välja vahetada. Odavamad hoiavad teie kapselgarderoobi värskena, ilma et teie rahakott selle all kannataks.

ajatud sõrmused ja kaelakee statement kõrvarõngad käekell ja stiilne käekott

Pöörake tähelepanu istuvusele

Halvasti istuvad rõivad viivad teie välimuse alla ja peate lõpuks rohkem kulutada uutele riietele, kui teie olemasolevad riided ei sobi. Seda probleemi saate vältida nutikalt oste tehes ja riideid kohendada lastes. Rätsepatöö ei ole ülemäära kallis ning tuleb lõppkokkuvõttes odavama võrreldes pidevate uute riiete ostmisega. Rätsepa külastamist aitab vältida, kui teate, mis on teie õige suurus, et selle järgi kiiresti sobivad odavad riided endale leida.

Hoolitsege oma riiete eest

Üks parimaid viise eelarvet kokku hoida, on uute rõivaste eest hästi hoolt kanda. Selleks, et riided kauem kestaksid ja head välja näeksid, peske neid mõõdukalt. Kui pesete, valige võimalusel õrn tsükkel ja külm vesi, seejärel laske riietel rippudes kuivada. Tegelege plekkidega kiiresti ja õppige, kuidas lihtsamaid parandamistöid ise teha (näiteks, kuidas ära tulnud nööpi ise tagasi õmmelda). Mis puutub jalatsitesse, siis proovige oma kingi ise kodus hooldada. Tutvuge juhendiga, kuidas iseseisvalt enda jalatseid hooldada ja puhastada. Kui teie kenad kingad kuluvad, viige need parandusse. Kingade parandamine on peaaegu alati odavam kui uue paari ostmine.

naine voldib puhast pesu

Ammutage inspiratsiooni kallimate poodide poeakendelt

Riiete ideede saamiseks külastage butiike ja disaineripoode. Koostage loetelu esemetest, mis teile meeldivad ning kuidas neid on kujundatud ja teiste esemetega kombineeritud. Seejärel otsige sarnaseid rõivaid mujalt soodsama hinna eest. Inspiratsioon on tasuta ja ‘aknaostlemine’ on võimalus oma isiklikku stiili arendada ilma raha kulutamata.

riidepoe vaateaken

Kuidas hindate seda postitust?