Kasulikud nõuanded

Kuidas paigaldada õhupuhastajat?

21.04.2020

Toidulõhnad on köögis toitu valmistades vältimatud, mistõttu on õhupuhastajad igas köögis täiesti asendamatud seadmed. Kuid mitte üksnes võimas seade, vaid ka kvaliteetne paigaldus on need, mis tagavad seadme efektiivse töö ja igapäevase mugavuse. Paigaldamine sõltub toote tüübist. Neid ise üles seades on oluline meeles pidada mõnda olulist nippi, mis abiks korrektse lõpptulemuse saavutamiseks.

Auru väljalaskeava ventilatsiooniavasse

Kui valite väljatõmmatava seadme, tuleb veenduda, et see oleks ühendatud ventilatsiooniga. Esmalt tuleb veenduda, et väljatõmbeava läbimõõt sobiks vastava avaga. Õhupuhastaja tõhusaks ühendamiseks on kasulik arvestada järgmiste näpunäidetega:

  • Valige sobiv ventilatsioonitoru. Kõige populaarsemad on PVC-ga kaetud või tsingitud torud. Nende paksus oleneb tootjate soovitustest ja ulatub tavaliselt umbes 1,25–1,5 cm-ni.
  • Veenduge, et "tee" ventilatsioonini oleks võimalikult lühike ja sirge. Kaaluge seadme paigaldamist nii, et õhupuhasti toru paikneks ventilatsioonikanalile võimalikult lähedal. Mida rohkem paindeid, seda väiksema efektiivsusega õhupuhastaja oma tööd teeb.
  • Valige sobiv kinnituskõrgus. Tavaliselt on soovitatav jätta pliidi ja õhupuhastaja vahele umbes 65–70 sentimeetri vahemaa. Üksikasjalikumad soovitused on toodud iga mudeli kasutusjuhendis.
  • Kui viite auru majast välja, võtke tarvitusele vastavad abinõud. Mõnel juhul (enamasti just eramajades) on võimalik aur juhtida õue. Sel juhul tuleks paigaldada ka tagasilöögiklapp või isesulguv iluvõre, vältimaks külma õhu puhumist ruumi. Seadme sisselülitamisel see avaneb ja välja lülitatuna sulgub, takistades tuule tuppa puhumist.
  • Järgige hoolikalt tootja juhiseid. Sõltuvalt konkreetsest mudelist ja vastavast paigaldustüübist, võivad teatud ühendusetapid erineda. Kõige parem on hoolikalt läbi lugeda seadmega kaasas olev kasutusjuhend ja sooritada kõik vastavalt sellele.

Õhupuhastaja paigaldamine

Õhupuhastaja valimisel langetatakse otsus sageli imamistüübi põhjal. Retsirkulatsiooniga seadmeid ei ole tarvis ventilatsiooniga ühendada ning nende paigaldamine on väga lihtne. Toimige järgnevalt:

  1. Valige õhupuhastajale õige asukoht. Kõige olulisem on veenduda, et riputatud seade ei asetseks laest kõrgemal ning et õhupuhastaja ja pliidi vaheline kaugus vastaks tootja soovitustele.
  2. Kontrollige, kas seade töötab korralikult. Enne üles seadmist tasub veenduda, et ventilatsioon töötaks korrektselt. Selleks on parim ühendada juhe pistikusse ja proovida seda sisse lülitada.
  3. Kinnitage toode vastavalt tootja juhistele. Õhupuhastajat on võimalik seinale kinnitada, kappi peita või integreerida, nii et mõnel juhul võivad teatud sammud veidi varieeruda. Seetõttu on vaja järgida tootjapoolseid juhiseid.

Olulisi näpunäiteid ja juhiseid hoolikalt järgides saate seadme installeerimisega ise hakkama. Oluline on täpsus ja põhjalikkus – ainus viis suurepäraste tulemuste saavutamiseks.

Kuidas hindate seda postitust?