Kasulikud nõuanded

Kuidas mööblit puhastada?

14.03.2018

Mööblit tuleks regulaarselt puhastada mitte ainult selle puhta välimuse hoidmiseks, vaid ka selle pikaealisuse tagamiseks, nii et see töö tuleb varem või hiljem igaühel ära teha. Puhastamisviis sõltub mööbli tüübist, seega kui soovid pehmet mööblit puhastada, soovitame järgida alljärgnevaid nõuandeid.

  1. Puhasta pinnalt mustus - kuna pehme mööbel on piisavalt vastupidav, on seda lihtne teha.
  2. Pärast pinnalt mustuse puhastamist võid hakata tolmuimejat kasutama - üks lihtsamaid viise, kuidas alati mööblit puhastada. Proovi puhastada ka vähem märgatavaid kohti nagu nurgad ja praod.
  3. Ära unusta patju - tõsta iga padi üles ja puhasta need.
  4. Vaata, millised soovitused on mööblile märgitud - sellest sõltub, kas võib vett kasutada või on Sinu mööbli jaoks keemiline puhastus sobilik.
  5. Kasuta spetsiaalset puhastusvahendit või valmista see ise - see nõuab pesuvahendit ja vett.
  6. Loputa käsn pesuvahendi segus ja proovi puhastada veidi vähemmärgatat piirkonda - diivani põhja või tagumist osa.
  7. Puhasta see koht puhta lapiga ja lase kuivada - kui mõne aja jooksul plekk ära ei kao, siis ei peaks Sa seda võimalust kasutama ega ise puhastamist katsetama.
  8. Kui puhastamine ei jätnud mingeid jälgi, võid tööd jätkata - pane käsnaga puhastusvahendit diivanile (püüa plekke eemaldada) ja lase sellel paar minutit mõjuda.
  9. Seejärel puhasta mööblit kuiva lapiga, kuid ära hõõru niisket kohta - nii võib plekk veelgi levida.
  10. Jäta puhastatud koht loomulikult kuivama ja ära pane mööblit radiaatori või muude kütteseadmete vahetusse lähedusse.

Selline puhastamisviis ei ole raske, kuid et tulevikus oleks see veelgi lihtsam, proovi plekki lihtsalt kohe pärast eemaldamist kuivatada, kuid mitte hõõruda. Nii ei imendu vedelik kangasse ega suuda seda nii palju kahjustada.

TOP puhastusvahendid

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad