Kasulikud nõuanded

Kuidas jõulude ajal aknaid ja lauda kaunistada?

19.10.2019

Akende kaunistamise ideed

Alustades oma kodu kaunistamist, mõtleme sageli, kuidas aknaid jõuludeks kaunistada - need dekoratsioonid on nähtavad nii õues kui ka toas, seetõttu pöörame nende valimisele alati suurt tähelepanu. Siin on mõned silmapaistvamad ideed:

  • Kellukestega kaunistused. Sellised aknal olevad jõulukaunistused saavad ootamatuks, kuid väga ilusaks detailiks, mis aitavad luua piduliku keskkonna.

jõulukellad aknal

jõulukellad kaunistamas akent

kellakujulised kaunistused jõuludeks

  • Kingitused akendel. Pakendatud kingitusi (või isegi nende imitatsioone) saad paigutada mitte ainult jõulupuu alla, vaid ka aknalauale - sellised kaunistused ei jää kindlasti märkamatuks!

jõulukingid aknalaual

kingitused aknalaual

jõulukingid aknalaual

  • Küünlad. Need on täiesti klassikalised, kuid siiski tõhusad akende jõulukaunistused, mis lisavad kodule ja õuele hubasust. Võid valida valgeid, punaseid või värvilisi küünlaid, katsetada nende suuruse ja kogusega - selles osas ei ole konkreetseid reegleid.

küünlad aknalaual

küünlad aknal

pidulikud küünlad

  • Jõuluehted. Need kaunistused sobivad mitte ainult jõulupuule, vaid ka akendele - erinevate varjundite kombineerimine võimaldab ehetest luua väga mängulise ja värvikireva komplekti.

jõuluehted aknal

kuuseehted aknal

jõuluehted aknal

  • Hubased tulukesed. Need on järjekordselt aegumatud kaunistused, mis võimaldavad proovida mitmesuguseid lahendusi. Saad jõulutuled kombineerida huvitavate kaunistustega, lisades oma akendele veelgi rohkem originaalsust.

hubased jõulutuled

jõulutuled aknal

hubased tuled jõuludeks

Lauakaunistamise ideed

Kui aknakaunistused on paigas, ootab ees veel üks küsimus - kuidas jõuludeks oma lauda kaunistada. Parimad ideed selleks on:

  • Pidulikud salvrätikud. Tõsi, salvrätid ei puudu peolaualt peaaegu kunagi, kuid võid tagada, et need detailid näeksid veatud välja. Seda saab teha kahel viisil: kasutada lõbusaid kaunistusi või voltida enda võluvad meistriteosed. Salvrätikute voltimine on sel juhul üks parimaid võimalusi, kuid võid sellest ka kaugemale minna.

salvrätid jõuludeks

jõulusalvrätid laual

lauadekoratsioonid

  • Originaalsed vaasid. Sa ei pea vaasis lilli hoidma - saad seda kasutada spetsiaalse lauakaunistusena. Võid sinna asetada ehteid, karda ja küünlad, et luua ainulaadne kaunistus, mida ühestki teisest kodust ei leia!

jõuluvaasid laual

pidulikud vaasid laual

jõuluvaasid

  • Looduse vägi. Looduslike motiividega jõululaua kaunistamine näeb alati välja hubane ja soe. Võid kasutada lauapärgi, dekoratiivseid oksi ja lisada lauale naturaalseid toone.

looduslik meeleolu jõululaual

loodusmotiivid pidulikul laual

puulehed jõululaual

  • Punased ja valged detailid. Need jõuludega tihedalt seotud värvivarjundid sobivad alati! Saad neid kombineerida, kasutades salvrätikuid, jõuluehteid või lihtsalt paksemat paela (võimalusel ribasid) ja mähkida need söögiriistade ümber.

punased ja valged detailid laual

punane ja valge jõululaual

punased ja valged pisiasjad jõulualaul

  • Küünalde ja lillede kombinatsioonid. Lille- ja küünlaseadete kombineerimine loob hubase, kuid samas õrna ja elegantse mulje koos piduliku meeleoluga.

küünlaalused jõuludeks

küünaldega dekoratsioon jõulualual

jõulu kompositsioon

Nende ideede rakendamine oma jõululauale ja akendele loob hubase ja piduliku atmosfääri ilma suuremat vaeva nägemata. Võid alati katsetada - Sinu enda kujunduslahendused lisavad veelgi originaalsust!

Kuidas hindate seda postitust?