Kasulikud nõuanded

Kärude tüübid: mida valida?

5/5
01.06.2019

Küsimus, kuidas valida lapsele käru, on murettekitav paljude lapsevanemate jaoks - nende valik on turul äärmiselt lai ning otsuse tegemine üsna keeruline. Kui alustad otsinguid kindla tüübi järgi, kitsendad oluliselt oma valikuvõimalusi: tutvu kõigi nende funktsioonidega ning leiad endale parima käru.

Jalutuskärud

Kui vajad kerget jalutuskäru oma lapsele, on selline tüüp kõige sobivam. Need kärud kaaluvad vähe, on väga kompaktsed ja vajadusel kergesti kokkupandavad. See valik on kasulik siis, kui soovid rohkem liikuvust, kuid lapse mugavuse osas ei ole see kõige parem variant, sest laps tunneb paremini teede ebatasasusi.  

Lapsevankrid

Sellised vankrid, mis on varustatud amortidega või ilma, sobivad vastsündinutele, kui nende lülisamba arenemine on veel pooleli ja seetõttu tuleb neid õiges asendis hoida. Häll tagab lapsele kindlasti maksimaalse mugavuse. Võib olla on selle vankritüübi suurimaks puuduseks see, et need mudelid on üsna suured ja sobivad tavaliselt esimesteks kuudeks. Kui aga valid eemaldatava hälliga käru, saad seda kasutada palju kauem.

Kolmerattalised kärud

Suurte ratastega kolmerattaline käru sobib ideaalselt neile, kes soovivad oma lapsega aktiivselt aega veeta - kolme rattaga on kergem suurematel kiirustel liikuda isegi ebatasasel pinnal. Tõsi, seda tüüpi valik on soovitatav juhtudel, kui oled otsustanud sporti teha, sest selliste mudelite hind on sageli veidi kõrgem. Kui aga märkad kampaaniat, saad selle soetada palju madalama hinnaga.

Kaksikute vankrid

Nagu nimigi ütleb, sobivad need lastekärud (täispuhutavate või muud tüüpi ratastega) mugavateks reisideks kahe lapsega. Mõlemal lapsel on eraldi häll ja varikatus ning sellist käru saab hõlpsasti kasutada ka üksinda reisides.

 

Sportkärud

Sportlikku beebikäru kasutatakse tavaliselt väga pikka aega, mistõttu hindavad sellist investeeringut kõik vanemad. Sellised kärud on funktsionaalsed ning pakuvad palju erinevaid tarvikuid. Siiski öeldakse, et kui seda tüüpi toode on mugav lapsele, ei saa sama vanemate kohta öelda. Tundub, et tuleb otsida kompromisse!

Universaalsed vankrid

Selliseid vankreid iseloomustab asjaolu, et need koosnevad mitmest osast: kolmeosaline jalutuskäru on üks levinumaid mudeleid, kuid leidub veelgi rohkem variante. See tähendab, et sellist vankrit saab kasutada väga pikka aega ja seeläbi palju kokku hoida. Lisaks, kuna iga osa on kergesti eemaldatav, on nende lapsevankrite puhastamine lihtsam. Kuid nagu kõik teised universaalsed tooted, ei saa sellised vankrid igas olukorras ideaalsed olla.

Olles tutvunud kõikvõimalike kärutüüpidega, pead hindama oma ootusi ja harjumusi - seejärel saad valida oma perele kõige sobivama mudeli. Kaup24.ee e-poest leiad laia valiku hea hinnaga kärusid!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?