Kasulikud nõuanded

Garderoobikapp või eraldiseisvad kapid?

4/5
02.07.2019

Sõltumata sellest, kas elad majas või korteris, üksi või kellegagi koos, ikka on vaja kohta, kuhu oma asjad ära mahutada. Klassikalisele kapile on tulnud tugev konkurent garderoobikapi näol. Kui ei ole mõlemat ise katsetanud, võibki tekkida küsimus, mis on sisse ehitatud kappide ja eraldiseisvate kappide vahe ning erilisus. Millal millist varianti eelistada ja mida otsustamisel arvesse võtta?

Garderoobikapp annab igale asjale oma koha

Sisse ehitatud kapp on tavaliselt ehitatud selliselt, et see ulatub seinast seinani ning põrandast laeni. Kui on ruumi, saab teha lausa eraldi garderoobitoa. Sisse ehitatud kapi suureks eeliseks on ruumi täielik ära kasutamine. 

Tark riiuliplaneering ning sahtlite süsteem muudab kogu kapi omakorda organiseerituks.

Üks garderoobikapp ruumi servas, mis mahutab terve pere garderoobi, aitab toast jätta korrastatud muljet. Kui on soov kapp veel eriti nähtamatuks muuta, on abiks seintega sama tooni kapiuste kasutamine või peegeluste ostmine. Need aitavad tuba visuaalselt suuremaks muuta. Garderoobikappi võib kasutada ka muude asjade hoiustamiseks! Jäta piisavalt kõrge riiulivahe ning see saab kohaks, kus hoida triikimislauda, joogamatti või suuski ning suusakeppe. Võimalik, et sa leiad koha väiksematele aksessuaaridelegi: ehetest ja lipsudest kübarate ning rihmahoidikuteni.

Ka liiga palju panipaiku võib halb olla

Garderoobikappi mahub väga palju ning see ongi juba omaette probleem. Kapi saab küll osaliselt panipaigana kasutusele võtta, ent see julgustab ka nende asjade alleshoidmist, mida sa tegelikult ei kasuta. 

Tõenäoliselt kasutad sa tõenäoliselt ainult osa oma riietest. Riidekapis ruumi olemasolul on väga lihtne riideid, jalanõusid ja ka teisi esemeid justkui „igaks juhuks“ alles hoida.

Probleem tekib ka siis, kui plaanid lähiaastatel kolida. Garderoobikapi kaasavõtmine aga ei toimi, sest tubade mõõtmed varieeruvad ja võimalused ning soovidki muutuvad. Kolida planeerijale on riidekapp nutikam valik.

Eraldiseisev kapp on ajaproovile vastupidanud lahendus

Eraldiseisva kapi suureks eeliseks on selle mobiilsus. Kui sa soovid ruumi ümber tõsta või kui kolid võrdlemisi tihti, pole kapi liigutamine mingi probleem. Isegi kui see on suuremat sorti, saab sõbrad appi kutsuda ja kapi uude kohta tõsta. See, et kapp ära ei mahu, pole eriti levinud probleem ning ostmisel saab juba arvestada sellega ja soetada pigem paar väiksemat, kui ühe hiiglasuure kapi.

Riidekapp NORE CLP S90, valge hind ja info | Riidekapp NORE CLP S90, valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 14800 4.7/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp Adrk Furniture Gilton 150 cm, valge hind ja info | Riidekapp Adrk Furniture Gilton 150 cm, valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 30600 1/5 10p. 8t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kapp​ Charlotte, valge hind ja info | Kapp​ Charlotte, valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 27300 3.8/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp NORE Romana 160, tamm hind ja info | Riidekapp NORE Romana 160, tamm | kaup24.ee -21% % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 26100 5/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kapp Cambe, valge hind ja info | Kapp Cambe, valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 38400 10p. 8t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp Salto, valge hind ja info | Riidekapp Salto, valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 35400 5/5 10p. 8t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Kapp BRW Colin 183, valge/valge läikiv/hõbedane hind ja info | Kapp BRW Colin 183, valge/valge läikiv/hõbedane | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 24400 10p. 8t
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp Lima S1, Sonoma tamm hind ja info | Riidekapp Lima S1, Sonoma tamm | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 23800 4.4/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp Smart SR1, tamm/valge hind ja info | Riidekapp Smart SR1, tamm/valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 25500 5/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Riidekapp Smart SRL1, tamm/valge hind ja info | Riidekapp Smart SRL1, tamm/valge | kaup24.ee % 0 € TRANSPORT AL. 149 €
€ 27900 4.9/5 10p. 8t Ülehomme kätte
Lisa korvi
0 € TRANSPORT AL. 149 €
Näita rohkem

Enamjaolt võtab eraldiseisev kapp vähem ruumi. Võimalik on valida täpselt nii kitsas, kõrge ja lai kapp, kui sulle meeldiv ja vaja läheb. Või isegi nurgariidekapp, mis kasutab ära muidu tühjaks jäävad ruutmeetrid toa nurgas. Seetõttu on eraldi kapp parem variant väikesesse korterisse või ka eraldi tubadesse, kui ei taha kogu pere garderoobi ühes kohas hoida.

Miinuseks on aga see, et ükskõik kui täpselt oled mõõtnud, eraldiseisev kapp ei kasuta ära igat sentimeetrit. Ikka on kapi kõrval, peal või ka all väike vahe. Lisaks vabale ruumile koguneb sinna tolm, nii et koristamisel on veel üks nurk, mis ette võtta. Kuigi riidekappidel on ka võimalik valida sahtlite arvu ja riiuleid saab ümber tõsta, ei ole päris samasugust vabadust nagu garderoobikapis. On ju päris tüütu, kui mingi asi peaaegu mahub kappi, kuid siiski jääb paar sentimeetrit puudu ja sellele on vaja leida uus hoiukoht.

Lõplik otsus tee endast lähtuvalt

Nagu paljude teiste sisustusotsuste puhul, tuleb ka siin mõelda enda vajadustele. Kui sa elad üksinda ja sul on vähe riideid, ei ole mõtet ruumi kulutada tervet seina enda alla võtvale garderoobikapile. Eraldiseisvad kapid võivad sama hästi olla targa lahendusega ja hästi organiseeritud. Peab lihtsalt valima, mida sul tõesti vaja on ja mille võib minema visata.

Suuremas peres või kui endal on rohkelt asju, millele on vaja kappidesse oma koht leida, pole vaja tuba kolme-nelja erineva kapi ja kummutiga üle koormata. Kas sul on oluline omada korraga ülevaadet kõigest, mis sul on? Kui jah, siis vali garderoobikapp. Kui sa armastad klassikalist interjööri ning ei taha tervet seina ühele kapile kaotada, muretse pigem eraldiseisev kapp.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?