Kasulikud nõuanded

Bensiinimootoriga veepumba erinevad kasutusvõimalused

01.07.2020

Olgu selleks suured suvilad, põllualad või muud tööstuslikud alad - igal juhul on olulisel kohal vee olemasolu. Bensiinimootoriga veepumbad tulevad appi just siis, kui vett on vaja palju ja kiiresti, mida teised pumbad teha ei suuda. Kui oled kaalumas endale bensiinimootoriga veepumba ostmist, tasub eelnevalt arvestada selle kasutusvõimalustega.

Mis on bensiinimootoriga veepump?

Veepumbad on masinad, mis on mõeldud vee transportimiseks. Need seadmed mängivad olulist rolli tänapäeva tööstuses, et suunata veeallikatest (kaevud, järved, jõed ja teised veekogud) vett teistesse sihtkohtadesse, ehitusplatsidele ja muudele aladele. Kodustesse tingimustesse sobivad eelkõige teised pumbad, sest bensiinimootoriga veepumpade eesmärgiks on transportida suurtes kogustes vett kiiresti ja mugavalt. Nagu nimigi ütleb, kasutab see pump töötamiseks bensiini, et vesi jõuaks alati õigetes kogustes õigesse kohta.

Kus ja millal kasutada bensiinimootoriga pumpa?

Vee transportimine

Kõikide veepumpade peamine eesmärk on vee pumpamine ühest kohast teise. Bensiinimootoriga mudelid suudavad teha seda suurtes kogustes väikese veesurve abil. Seepärast sobib see ideaalselt üleujutuse eemaldamiseks, tanklate kiireks täitmiseks ning ehitusplatside varustamiseks veega kui ka sealt vee ära suunamiseks. 

Tule kustutamine

Suure survega veepumbad võimaldavad pumbata vett veeallikast suure survega ning vabastada seda väikese survega. Seepärast sobib see ideaalselt tuletõrjujatele, et kustutada tuld, transportida kõrge rõhu all olevat vett, pindade kastmiseks, kõrgsurvega pihustamiseks, maha pesemiseks ja palju muudki.

Reovee või kemikaalide suunamine

Lisaks eelnevale sobivad veepumbad ka reostunud vee või kemikaalide pumpamiseks. See sobib suurepäraselt mudase ja musta vee pumpamiseks ehitusplatsidelt. Küll aga ei pruugi see sobida väga tihke vee pumpamiseks - sel juhul võiksid eelistada diafragma pumpa, mille tööviis meenutab eelkõige tolmuimejat.

Põllumajanduslikud tööd

Kuna bensiinimootoriga veepump töötab kütuse abil, mis töötamisel eritab heitgaase, on selle ilmselge kasutuskoht eelkõige väljas. Seepärast sobib see kasutamiseks farmides ja muudel põllumajanduslikel aladel, kus läheb vaja suures koguses vett, et kasta vilju, taimi või muud.

Ehitustööd

Ehitusplatsidel läheb ikka ja alati vaja vett - olgu see siis ehituspindade puhastamine, õnnetuste likvideerimine või torude varustamine veega. Kui tegeled ehitustöödega, on bensiinimootoriga veepump kindlasti üheks Sinu töökaaslaseks.

Kuidas valida sobiv pump?

Kui oled otsimas enda sobivat veepumpa, tasub arvestada sellega, et erinevad tingimused võivad vajada erinevate tehniliste näitajatega veepumpa. Kindlasti pööra tähelepanu pumba võimsusele ja jõudlusele - sellest oleneb veepumba töö efektiivsus ja kasutusmugavus. Kui tegu on sügavate veekogude või kaevudega, pööra tähelepanu ka imemissügavusele - mida kaugem on veekogu lõppallikast, seda väiksem imemissügavus. Veesurve võiks olla 1,5 kuni 2 baari. Tootlikkus näitab, kui palju vett liitrites suudab pump endasse tunni jooksul koguda. Üldiselt on selleks 3000 liitrit tunnis, kuid suuremate tööde puhul võid eelistada suurema näitajaga pumpa. Võimsusest oleneb ka seadme töötamise aeg - mida väiksem tööaeg, seda väiksemad on rõhu kõikumised ning seda vähem võimsust on tarvis. Selle eest aga võivad võimsamad mudelid tekitada palju müra - seepärast kontrolli üle ka seadme müratase, mida mõõdetakse destibellides. Mida suurem on antud näitaja, seda rohkem müra masin teeb.

Seega on bensiinimootoriga pumbad ühed tänuväärsed seadmed, mis aitavad ühest kohast teise juhtida suurtes kogustes vett - olgu selleks siis puhas vesi või mingil põhjusel reostunud vedelik. Koduseks kasutamiseks tasub pigem kaaluda väiksema pumba ostmist, kuid kui tegelete põllumajanduslikul või tööstuslikul elualal, on bensiinimootoriga pump kindlasti suureks abiks.

Kuidas hindate seda postitust?