Kasulikud nõuanded

5 viisi, kuidas kontoritööga rohkem kaloreid põletada

20.12.2019

Istuv töö on küll oma loomult staatiline, ent see ei tähenda, et arvuti ja kirjutuslaua taga töökohustusi täites liikumisvõimalusi üldse poleks.

Kuvariga töötaval inimesel tuleb kindlate intervallide järel teha puhkepause ja lasta oma silmadel ekraanile vaatamisest puhata.

Need väikesed hingetõmbepausid on küll vajalikud, kuid ei ole piisavad, et rahuldada inimese päevast liikumisvajadust, rääkimata märkimisväärsest kalorite põletamisest.

Tegelikult saab ka tubast tööd tegev inimene nelja seina vahel viibides liikuda ja kaloritele valu anda. Tuleb vaid järgida neid lihtsaid nippe.

Otsi põhjust püsti tõusmiseks

Mida rohkem kordi tööpäeva jooksul toolilt püsti tõusta, seda parem sinu kõhu-, reie- ja säärelihastele. Kui püsti tõusmiseks otseselt põhjust ei ole, siis tekita see. Aja end korraks püsti näiteks iga 15 minuti või poole tunni tagant, iga kord, kui telefon heliseb või postkasti saabub uus kiri.

Kui võimalik, siis mine telefoniga rääkides kontori peale kõndima - sammu büroo ühest otsast teise ja tagasi, jaluta läbi kõik korrused ja siis tagasi oma töölaua taha. Töösse süvenedes on oht 15 minuti reegel ära unustada, mistõttu tasub telefoni väike meeldetuletus panna.

Tööta püstijalu

Seistes arvutiga tööd teha ei ole igas olukorras ega kontoris praktiseeritav, aga hea seegi, kui seda kasvõi vahel endale lubada saab.

Kui sinu töövahendiks on läpakas, siis tõsta see aeg-ajalt kõrgemale pinnale ja katsu seistes töökohustusi täita. On ka olemas spetsiaalne kontorimööbel, mille kõrgus on reguleeritav ja mille plaadi saab üles või alla tõsta.

Sääre- ja tuharalihaste trimmimiseks tee püsti olles järgmisi harjutusi: tõuse kikivarvukile ja lasku tagasi täistallale, proovi ka tuharalihaseid pingutada sünkroniseeritult kõhulihaste pingutamisega.

Pea meeles: seistes töötamine on kasulik vaheldus istumisele, mitmeid tunde jutti ei ole soovitav vertikaalasendis olla.

Siruta, venita, painuta

Sirutamine, venitamine ja painutamine on kontorirotile hädavajalik. Jäsemete venitamine ei ole tõhus ainult tardasendist tingitud vaevuste leevendamiseks, vaid on abiks ka kogunenud kalorihulga põletamiseks.

Toimi nii: istu kontoritoolil sirge seljaga ja tõsta käed üles, pea taha. Plaksuta käsi kokku ja liiguta ülakeha plaksutamise ajal vasakule ja paremale. Seejärel võta kukla taha painutatud kätest peopesadest kinni ning painuta otse pea taha nii kaugele, kui suudad. 

Järgmiseks: hoia käsi kukla taga üksteisest kinni ning hinga mitu korda aeglaselt ja sügavalt sisse-välja kaasates hingamisse ka oma kõhulihased. 

Kolmandaks: tõuse püsti, pane käed puusa ja painuta keha ühele ning teisele küljele, seejärel püüa, jalad sirged, sõrmedega varbaid puuduta ning viimaks viibuta sirgeid käsi vaheldumisi üles ja alla.

Pane end istudeski liikuma

Hea moodus kontoritoolilt tõusmata oma kõhu- ja jalalihased tööle panna, on kasutada laua all liikuvat jalalauda. Laual üles-alla sõtkudes saab jalgu kasvõi päev otsa treenida ja kaloreid kulutada.

Kui liigutatavat jalalauda ei ole, on abi ka sellest, kui laua all on väike aste või kast, kuhu peale ja maha jalgu tõsta.

Kolmas variant istudes kaloreid põletada, on tõsta jalad laua all kikivarvukile ja siis viia tagasi labajalale. Kui nii iga tund kasvõi kümme minutit teha, on tulemuseks toonused sääremarjad ja kenake hulk põletatud kaloreid.

Loenda oma samme

Paljudes nüüdisaegsetes töökohtades on siseruumides nooltega märgistatud terviserada, mis läbib tavaliselt tervet hoonet. Rada läbides on mõnus tööpäeva jooksul samme koguga ilma et, peaks kõndimiseks tööpostilt lahkuma.

Et vajalikud astumised päeva jooksul kokku tuleksid, tasub kasutada aktiivsusmonitori, spordikella, nutivõru või lihtsalt sammulugejat, et läbitud sammukogused kenasti salvestatud saaksid. Motivatsiooni tõstmiseks tuleb endale seada konkreetne eesmärk ja sammude hulka päev päevalt kasvatada.

Nutikell Samsung Galaxy Watch 3 (45 mm), Black hind ja info | Nutikell Samsung Galaxy Watch 3 (45 mm), Black | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 29300 5/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Huawei Watch GT2 Classic, 42 mm, Gold hind ja info | Huawei Watch GT2 Classic, 42 mm, Gold | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 16900 5/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Amazfit GTS 2 mini, Flamingo Pink hind ja info | Amazfit GTS 2 mini, Flamingo Pink | kaup24.ee 6 € SOODUSTUS ALATES 60 €
€ 7599 5/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
6 € SOODUSTUS ALATES 60 €
Samsung Galaxy Watch 3 (R850, 41mm), Mystic Bronze hind ja info | Samsung Galaxy Watch 3 (R850, 41mm), Mystic Bronze | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 27900 4.7/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Amazfit Amazfit GTR 2 Stainless Steel hind ja info | Amazfit Amazfit GTR 2 Stainless Steel | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 14800 5/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Nutikell Garett Women Laura hind ja info | Nutikell Garett Women Laura | kaup24.ee 3 € SOODUSTUS ALATES 30 €
€ 4399 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
3 € SOODUSTUS ALATES 30 €
Apple Watch S5, 44 mm, Hõbe/valge hind ja info | Apple Watch S5, 44 mm, Hõbe/valge | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 37900 4/5 5p. 18t
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Nutikell Huawei Watch GT 2 42 mm hind ja info | Nutikell Huawei Watch GT 2 42 mm | kaup24.ee -44% JÄRELMAKS 0%
€ 13700 4.4/5 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Nutikell Withings ScanWatch (42 mm) hind ja info | Nutikell Withings ScanWatch (42 mm) | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 35100 5p. 18t
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Nutikell Garett Women Naomi hind ja info | Nutikell Garett Women Naomi | kaup24.ee JÄRELMAKS 0%
€ 10300 5p. 18t Ülehomme kätte
Lisa korvi
JÄRELMAKS 0%
Näita rohkem

Kuidas hindate seda postitust?