Kasulikud nõuanded

Viis nutitelefoni, mis sobivad koolilastele

4.2/5
28.12.2018

Meie lapsed kasvavad märkamatult iga päevaga suuremaks, muutuvad targemaks ja üha iseseisvamaks. Ning äkitselt ongi käes päev, mil nad paluvad endale esimest telefoni. See sidevahend ilmub laste soovinimekirja enamasti juba algklassides ja seetõttu seisab meil ees otsustamine, milline telefon on lapsele sobivaim. Otsuse tegemisel peaks lähtuma kõige tähtsamast ehk funktsioonidest ning järgnevalt kirjeldamegi lastele sobivate telefonide peamisi näitajaid.

Turvalisuse näitajad

Vahel on vaja lihtsalt oma lapse häält kuulda, et saaksime rahulikult tööpäeva jätkata, kuid samuti on paljudel telefonidel GPS jälgimisfunktsioon, mille abil näete alati, kus teie laps viibib. Omad ohud varitsevad lapsi muidugi ka internetis, kuid internetita telefonimudeli leidmine on tänapäeval juba raskendatud, nii et pigem panustage Parental Control funktsioonile ─ nii saate vähemalt mingilgi määral piirata nende vaadatavat sisu.

Lihtne kasutamine

Algklassilastel ei ole kindlasti vaja kõige uuemat ja kõige nutikamat telefoni ─ hoopis tähtsam on, et nad saaks vajadusel mugavalt ja kiiresti teile helistada. Juba suuremad lapsed hakkavad kindlasti soovima, et nende telefonis oleks ka kaamera ja teised tähtsaimad funktsioonid, kuid koos saate kergesti leida mõlemat poolt rahuldava lahenduse.

Vastupidavus

Arvatavasti ei lõhu keegi meelega uut telefoni ära, kuid teil tuleb silmas pidada, et väikese rahmeldise käes võib ekraan kiiresti mõraneda. Selliste õnnetuste ennetamiseks tuleks valida tugev, veekindel ning vastupidava ekraaniga telefon.

Suure mahutavusega aku

Kui lapsed on meie silma alt väljas, kasutavad nad telefoni mängimiseks kindlasti rohkem, nii et tuleks hoolitseda ka selle eest, et aku peaks vastu terve päeva ja oleks tagatud võimalus helistada. Kui valite mitme sarnase mudeli vahel, siis eelistage seda, millel on mahukam aku ─ seda otsust ei tule teil kindlasti kahetseda.

Lustakas disain

Meile võib tunduda, et see omadus ei oma absoluutselt mingit tähtsust, kuid algklassilastele on telefoni välimus vägagi oluline. Nad tahavad kindlasti sellega koolikaaslaste ees uhkustada, seepärast peaks telefoni disain olema vähemalt huvitav, aga veelgi parem oleks, kui see oleks koguni jalustrabav! Kui seda kriteeriumit täita ei õnnestu, siis võtke appi telefoni lisatarvikud: originaalsed telefoniümbrised varjavad pisut lihtsamat disaini ja lubavad lapsel end erilisena tunda.

5 parimat nutitelefoni koolilastele

1. Moto Z2 Play

See on pisut funktsionaalsem telefonimudel, mis sobib väga hästi rohkemaid võimalusi ihkavale koolilapsele. Sellest nutitelefonist leiate rohkesti lastele vajalikke funktsioone: lisakaitsega klaas, veekindel korpus ja piisavalt mahukas aku on kõik see, mida lapsel võib vaja minna. Kõikide nende eeliste juures ei saa selle telefoni soetamisel ka teie rahakotti liiga palju pihta.

2. Apple iPhone SE

See telefon on oma hinnakategoorias kahtlemata üks funktsionaalsemaid. Kui kahtlete, kas teie laps on ikka piisavalt küps, et internetti vastutustundlikult kasutada, siis pakub Apple teile Parental Control süsteemi, mis laseb piirata telefoni kasutamist teatud kindlatel kellaaegadel (näiteks öösel või koduste tööde tegemise ajal) ja jälgida, kui kaua ja milliseid programme kasutab teie laps. Ja mis kõige tähtsam – kõike seda saab teha kaugjuhtimise teel!

Meie nimekirjas ei ole see küll kõige vastupidavam mudel, kuid kui lapsele on ostetud taoline funktsionaalne telefon, siis hoiavad nad seda kindlasti ka hoolikamalt.

3. Nokia 3310

Kui te meenutate nostalgiaga oma noorusaja telefoni, siis võite sellega üllatada ka oma last! Legendaarne telefon on turul tagasi pisut muudetud kujul: nüüd võib sellega käia internetis ja pildistada (kahjuks ei ole pildid kuigi kvaliteetsed). Selle telefoni suuremad eelised on eriti kaua töötav fotokaamera, lihtne käsitsemine, soodne hind ning vastupidavus. Uuemad mudelid üllatavad ka moodsa disainiga, seetõttu pälvib selline telefon lastelt kindlasti heakskiidu!

4. CAT S41

Kui te olete kindel, et telefon kukub lapsel käest või taskust maha rohkem kui ühel korral, siis on see telefonimudel üks usaldusväärsemaid: see peab vastu ka kõige tugevamatele löökidele, ekraan aga on kriimustuskindel. Kuid need ei ole ainsad põhjused, miks see telefon võib lastele sobida: pisut nukravõitu disain varjab küllaltki kiiresti toimivaid programme, eriti mahukat akut ja kvaliteetset kaamerat, millest piisab täiesti meie noortele fotograafidele. Nii et jääb üle vaid välja mõelda, kuidas saaks seda mudelit lõbusamalt serveerida. Selle juures võivad abiks olla telefoni lisatarvikud.

5. Honor 7X

Kas soovite eriliselt rõõmustada oma telefonis mängida armastavat last? Sel juhul on see mudel üheks paremaks valikuks: mugav suurus, eredad värvid (mis ei ole alati iseloomulik odavamatele telefonidele) ja soliidne kiirus tagavad, et mängude mängimine oleks tore ja meeldejääv. Kuna aku peab piisavalt kaua vastu, siis ei ole vaja muretseda, nii et jääb üle vaid kokku leppida, kuidas te hakkate neid toredaid ajaviiteid piirama. Võib-olla on selline kingitus ise lapsele parimaks motivatsiooniks ja ta õpib telefoni kasutamisse vastutustundlikult suhtuma?

Valides koolilapsele telefoni, peaksime arvestama nii kirjeldatud funktsioone kui ka lapse ootusi: kui juba otsustasite sellise ostu teha, siis peaks ost olema vastuvõetav mõlemale poolele. Andsime mõned valikuvõimalused ─ ehk leiate nende seast just teile õige variandi!

Klientidele meeldib see postitus

4.2/5
5 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Märksõnad