Mootorrataste mootoriõlid

(54)
Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Mootoriõli

Iga sõiduk vajab korrektseks töötamaks mootoriõli, mis takistab mootori ülekuumenemist või külmumist ning tagab sõiduki sujuva töötamise. Ostes ise kvaliteetset mootoriõli on võimalik hoida kokku kallite hoolduskulude pealt, kus sageli kasutatakse ebakvaliteetset õli kõrge hinna eest. 

Miks ja kuidas kasutada mootorratta õli?

Mootorratta õli on võimalik valida nafta baasil tehtud õli ja sünteetilise mootoriõli vahel kas 2 või 4 taktikalisele mootori tüübile, enamasti bensiini mootorile. Valik oleneb kasutaja eelistustest, kuid tähelepanu tuleks pöörata hoopis õli viskoossusele, hõõrumist muutvatele teguritele, tootjale, sõidutingimustele jne. Viskoossus indeks tähendab õli tihedust.  Mida suurem number, seda paksem ja kõrgem on viskoossus, mistõttu voolab õli mootoris aeglasemalt. Suurema viskoossuse tasemega õlid pakuvad kõrgemat kaitset ning sobib sõitmise ajal kasutamisel. Võrreldes autoga on oluline valida veidi tihkem õli. Siinkohal on oluline ka sõidutingimustega arvestamine, näiteks talvised temperatuurid vajavad õli viskoossusega nagu 5W20 ja 5"30, kuid soojemateks ilmadeks 10W40 tüüpi õli. Autode puhul kasutatakse õlisi, milles kasutatavad ained vähendavad hõõrdumist, kuid mootorratta jaoks on oluline selliseid vältida. Kui teil võib tulla ette olukordi, kus mootorratas jääb kasutamata kuid, on oluline leida õli, mis vähendaks korrosiooni ohtu. 

Lisaks õlile on võimalik osta juurde veel erinevaid õlilisandeid, milles on dispersandid ehk hajutusained ja detergendid ehk puhastusained.

Õlide valikut pakuvad tootemargid nagu Castrol, Dynamax, Motul, Fuchs, Valvoline, Xado, Neste, Kroon ja paljud teised. Kui Sul on juba jäänud silma mõni tootja, kelle õli on Sul näiteks praegu kasutusel ja oled sellega rahul, võid valida sama tootja oma. Enne toote ostu tutvu kindlasti ka tootekirjelduses oleva informatsiooniga ning esita sinna küsimusi. 

Miks osta Kaup24 veebipoest?

Kaup24 veebipoest leiad kvaliteetse mootoriõli ja õlilisandid oma sõidukile ülisoodsa hinnaga. Kaupa on võimalik kätte saada nii kulleri, pakiautomaadi kui ka tasuta esindusest. Lisaks kehtib igale ostule 2 nädalane ostugarantii, mis tähendab omakorda seda, et kui ostetud kaup mingil põhjusel ei sobi, on Sul õigus see tagastada või ümber vahetada.

Tutvu meie valikuga ja osta juba täna!