Antifriisid ja jahutusvedelikud

(99)
Toodete kuvamine

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Jahutusvedelik, klaasipesuvedelik ja muu

Igaks aastaajaks ja olukorraks on oluline leida vastav vedelik, et auto nii sisemised kui ka välimised osad ei kuumeneks ega külmuks üle. Siiski on oluline tähelepanu pöörata ka sellele, et valitud saaks õige vedelik. Kaup24 meeskond on selleks kirjutanud valikust lühikese ülevaate, mis on loodetavasti valimisel kasuks.

Kuidas valida sobiv vedelik oma auto jaoks?

Jahutusvedeliku kasutamine on äärmiselt oluline, et vältida auto mootori ülekuumenemist või külmumist, mis võib omakorda tekitada autole korralikke rikkeid. Jahutusvedeliku taset on võimalik kontrollida vaadates kapoti alla - seal peaks olema 4 erinevad kohta kuhu on võimalik valada õli, pidurivedelikku, klaasipesuvedelikku ja jahutusvedelikku. Paljudel autodel on peal kirjas, milline koht on mis vedeliku jaoks mõeldud. Uuemad automudelid annavad ise teada, kui vedeliku tase on liiga madal või süttib temperatuuri märgutuli.

Õige jahutusvedeliku valimiseks tuleks tutvuda autoga kaasa tulnud kasutusjuhendiga. Seal peaks olema kirjas, mis tähisega jahutusvedelik Sinu autole sobib. Kuna jahutusvedelikud on üldiselt erinevates värvides, siis võib tunduda, et valimine peaks käima värvi järgi, siis tegelikkuses see nii pole. Kui te kasutusjuhendist vastavat tähist ei leia, võite vaadata kapoti alt järgi, milline jahutusvedelik parasjagu kasutusel on (kui seal veel alles on) ning valida siiski sellele sarnane värv, sest üldiselt nende omadused üldises pildis klapivad. See variant on ikkagi parem kui ilma jahutusvedelikuta auto.

Kuna Eestis on ilmad üsnagi varieeruvad, on oluline soetada õige klaasipesuvedelik. Nimelt kõik vedelikud omavad endas koostisosi, mis ei sobi kas kuuma või külma ilmaga. Seetõttu on oluline tähelepanu pöörata mis ilma tingimusteks vedelik mõeldud on. Ainult nii on võimalik kergelt eemaldada akendelt mustust, rasva, soola ja muid mustusi väikese kogusega. Kvaliteetsed klaasipesuvedelikud ei sisalda endas liiga keemiliselt agressiivseid aineid ehk need ei kahjusta auto värvi, plastist, kroomist ja kummist osu ja ei jäta klaasile plekke.

Vedelike valikut pakuvad erinevad brändid, nagu näiteks AD Baltic, Boker, DAC, Danushis Chemicals, Dynamax, K2, Kroon-Oil, LEsta, Liqui-Moly, Mannol, Pit Spot, Sonax, Turtle Wax, Valvoline ja paljud teised. Enne toote ostu tutvu kindlasti tootekirjelduses oleva informatsiooniga ning vajadusel esita sinna ka küsimusi.

Miks osta Kaup24 veebipoest?

Jahutusvedelike, klaasipesuvedelike ja muu sõidukite jaoks mõeldud toodetega soovitame tutvuda just Kaup24 veebipoest, sest meilt leiad kõige soodsamad hinnad ja väga paindlikud ostu- ja maksetingimused. Igale ostule kehtib ka 2 nädalane ostugarantii, seega kui ostetud saab toode, mis tegelikkuses ei sobi või ei vasta Sinu ootustele, on Sul võimalus see tagastada või ümber vahetada. Hoia silm peal ka sageli toimuvatel sooduspakkumistel ja kampaaniatel, et säästa veelgi rohkem.

Tutvu meie valikuga ja osta juba täna!