Akud, akulaadijad

Kõige populaarsemad akud, akulaadijad

Autoakud ja autolaadija

Autoaku on auto üks osadest mida saab võrrelda laetava patareiga. See annab sõiduki süsteemidele ehk starterile voolu ning töötab siis, kui masina mootor on seisatatud või kui laed oma telefoni. See on auto käivitamisel üks olulisemaid komponente. Siiski võib aku mitmesugustel põhjustel tühjeneda, mistõttu on vajalik aku väljavahetamine.

Kuidas leida sobivad akud ja auto akulaadijad?

Akud võivad tühjeneda generaatori vale töötamise, vananemise või nõrgaks jäänud aku, oksüdeerunud või lahtiste klemmide, väga kõrgete või madalate temperatuuride või liiga lühikeste sõitude tõttu, mille tõttu ei suuda aku end piisavalt täis laadida. Autoaku kontrollimiseks on vajalik voltmeeter. 

Kui soovidki endale soetada uut akut, on oluline kontrollida, millist akut parasjagu tarvis on. Aku suuruse leidmiseks võid kontrollida markeeringut olemasolevalt akult või pöördudes hooldustehniku poole. Seejärel on vaja leida õige mahutavusega aku, mida mõõdetakse ampertundides ehk Ah. Näiteks 55-70 Ah sobib väikestele ja keskmises suuruses autodele, 70-90 Ah võimsama mootoriga või maasturitele ning 90+ Ah sobib ülivõimsate ehk eriti suure võimsusega sõidukitele.

Aku laadimiseks on vaja soetada akulaadija. Laadijatel on erinev toite pinge ja laadimisvool. Mõlemas oleneb laadimise kiirus ja laadimise võimsus. Autoaku laadimiseks on vaja hästi ventileeritud ala. Laadimist tuleb kontrollida teatud aja tagant ning laadimine on lõppenud siis kui laadija ekraan püsib paar tundi muutumatuna.

Valikut pakuvad autode ja nende lisatarvikute spetsialistid ja oma ala eksperdid, mistõttu saad meie valikus kindel olla. Enne toote ostu kindlasti tutvu tootekirjelduses oleva infoga ning vajadusel esita sinna ka küsimusi.

Miks osta autotarvikud Kaup24 veebipoest?

Kaup24 veebipoest leiad kõik kvaliteetsed ja vajalikud tarvikud ja seadmed oma autole ülisoodsa hinnaga. Lisaks kehtib igale ostule 2 nädalane ostugarantii - kui ostetud saab toode, mis mingil põhjusel tegelikkuses ei sobi, on võimalik see ümber vahetada sobivama vastu või tagastada ja raha tagasi küsida. Hoia silm peal ka meie sageli toimuvatel sooduskampaaniatel ja pakkumistel, et säästa raha veelgi rohkem.

Tutvu meie valikuga ja osta juba täna!