Monitorid

(1238)

Monitorid on arvuti üks kõige olulisemaid komponente, mis määrab ekraani kvaliteedi. Arvutite laialdane kasutamine on toonud kaasa asjaolu, et ekraanide valik on äärmiselt lai - meilt leiad kõrgkvaliteetsed monitorid, mis sobivad suurepäraselt mängude või graafika jaoks. Samuti lihtsamad valikud, mis tagavad piisava kvaliteedi igapäevaseks kasutamiseks. Erinevaid diagonaalid ja teised parameetreid ootavad Sind- vali välja kõige sobivamad!

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Arvuti ekraan ehk monitor

Arvutid on meie tänapäevases pildis asendamatud - nendega on võimalik teha tööd, teha dokumendihaldust, mängida kõrgtasemel graafikaga mänge, vaadata videosi jne. Selleks, et seda kõike ka näha oleks, oleks vaja soetada lauaarvutile monitor. Kuigi võib monitori valimine tunduda lihtne, võiksid tegelikkuses arvestada nii mõnegi asjaoluga.

Kuidas valida sobiv monitor?

Kõigepealt võiksid selgitada, mis on Sinu jaoks arvuti kasutamise eesmärk. Üldjuhul mängurid soovivad saada suuremat ekraani koos suure värskendussagedusega, video ja pildi töötlejad väärtustavad värvide täpsust ning tavakasutaja jaoks ei pruugi olla ükski oluline.

Mida suurema resolutsiooniga monitor, seda parem pilt. Seda mõõdetakse üldiselt pikslites pikkus x laius formaadis. Siia tuleb mängu ka monitori enda suurus - mida rohkem piksleid ühe mõõtme kohta, seda parem on monitori kvaliteet.

Värskendussagedus näitab, kui tihti arvuti ekraan uuendab ennast uue informatsiooniga, mida mõõdetakse hertzides (Hz). Mida suurem värskendussagedus, seda parem. Samuti mida väiksem reaktsiooniaeg, seda parem. See näitab kui palju aega võtab, et piksel suudab värvi muuta mustast valgeks. Üldiselt on see olulisem mängurite jaoks.

TN monitori tüübid on kiired, kuid odavad kuna pildi kvaliteet võib olla veidi halvem. IPS monitorid omavad veidi kiiremat reaktsiooniaega ja paremat pilti kui VA monitorid, kuid VA ekraanid omavad kõigist kolmest kõige paremat pildi kontrasti.

Soovi korral võid valida kumera ekraaniga monitori, mis muudab kasutajakogemuse intensiivsemaks. Sisseehitatud kõlarite korral ei pea Sa uute kõlarite ostmise pärast muretsema.

Valikust leiad monitore tootjate seast nagu Acer, AG Neovo, ADC, Asus, Dell, EIZO, HP, Iiyama, LG, MSI, Samsung, TERRA, ViewSonic ja paljud teised.

Miks osta arvuti monitorid Kaup24 e-poest?

Kaup24 on Eesti populaarseim e-pood oma madalate hindade ja suure valiku tõttu. Meie pakume paindlikke ostu- ja maksetingimusi - Sina saad valida, kuidas toote eest soovid maksta ning kuidas kauba kätte saada. Lisaks kehtib ostule 2 nädalane ostugarantii - kui arvad, et toode ei vasta päris Sinu ootustele, on Sul õigus see tagastada või ümber vahetada.

Tutvu valikuga ja osta juba täna!