Videokaardi jahutid

(12)

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Graafikakaardi jahutid

Enamik arvutikorpuse osadest genereerib teatud hulga soojust. Kõige enam genereerib soojust graafikakaart. Selleks, et tagada selle osa töötamist sobival temperatuuril, kasutatakse graafikakaardi jahutit.

Enamus kaasaegsetel graafikakaartidel on radiaatorid, mis suurendavad graafikaprotsessori poolt soojendatavat pinda ega lase üle kuumeneda. Võimalikud on eri tüüpi radiaatorid. Mõned võivad olla monoliitsed – alumiiniumist või muust soojust juhtivast metallist valatud tooted. Teised radiaatorid võivad olla valmistatud erineva paksusega vasktorudest ja alumiiniumplaatidest, tänu millele saavutatakse väga kõrge jahutusvõime.

Selleks, et jahutus oleks kiirem ja tõhusam, on ka graafikakaardi jahutitel ventilaatorid. See näitab, et jahuteid on kahte tüüpi:

  1. Passiivne jahutus, st kui jahutus toimub ainult radiaatori abil, suurendades kuumenevat pinda;
  2. Aktiivne jahutus - see tähendab, et radiaator ei jahuta iseseisvalt, jahtub ümbritseva keskkonna temperatuuril ning lähedale paigaldatud ventilaatori abil.

Milline graafikakaardi jahuti on parem? Millist tüüpi valida?

Kõigepealt peaksite uurima, kas teie graafikakaardi tootja soovitab konkreetse mudeli jaoks mingit kindlat jahutit. Tootekataloogi filtri abil võite otsida, kas kataloogis on teie graafikakaardile sobivat kaupa. Võib leida ka universaalseid lahendusi, mis sobivad enamik turul olevatele graafikakaartidele.

Passiivsetel jahutitel on väga suur eelis. Nad ei tekita müra. Kui vajate täielikku vaikust, siis on just see parim valik!

Kui vajate võimsat jahutusefekti, näiteks olete suurte videomängude fänn või teete tööd, mis nõuab väga kõrget graafikakaardi võimsust, siis ei saa te ilma ventilaatorita kuidagi hakkama. Seda tüüpi jahutid on kõige tõhusamad ja suudavad hajutada väga suurt graafikakaardi protsessori poolt tekitatud soojust. Kontroller juhib enamik jahuti ventilaatoreid, mis sõltuvalt graafikakaardi koormusest reguleerib ventilaatori kiirust, vähendades või suurendades sel viisil võimsust. Kui võimsust pole vaja, väheneb ventilaatori tekitatav müra.

Ülal käsitletud graafikakaardi jahutid hajutavad arvuti sees kogunenud liigset soojust. Need, kes kasutavad eriti võimsaid graafikakaarte, peaksid huvituma täiendavatest ventilaatoritest, mis paigaldatakse arvuti korpuse seintele. Teise variandina võib kasutada veelgi tõhusamaid graafikakaardi jahutusseadmeid, mis suudavad kogunenud liigse soojuse hajutada keskkonda.

Graafikakaardi jahutid vajavad siiski minimaalsel tasandil hooldust. Katsuge arvutit mitte hoida soojade pindade lähedal. Veenduge, et kõik õhuavad oleksid avatud. Kord aastas tuleb kasuks kontrollida, ega õhuavadesse pole kogunenud liialt tolmu. Kogunenud tolmu võib eemaldada värvipintsli või tolmuimejaga.