Termilised pastad

(52)

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Mis on termopasta ja milleks peab seda vahetama?

Termopasta juhib soojust ja parandab soojuse ülekannet protsessori, graafikakaardi ja radiaatori vahel. Termopasta võib olla erinevate vedelike konsistents. Samuti võib see olla eri värvides - valge, hall või sinine.

Kuidas valida arvutile termopastat?

Oluline on pöörata tähelepanu sellele, et termopasta ei tohi olla liiga vedel ja mitte väga paks. Kui see on väga vedel, siis ei õnnestu sellega saavutada vajalikku kontakti. Kui valite protsessorile termopastat, peaks kõigepealt uurima arvuti võimsust ja oma vajadusi.

  • Igapäevaseks kontori- ja koduarvuti kasutamise puhul tasuks valida soodne termopasta. DeepCool kaubamärgiga toodetel on hea soojusjuhtivus ning protsessorit jahutatakse 20 °C kraadini. Need on müügil soodsa hinnaga.
  • Keskmise ja suure võimsusega mänguarvutitele tasuks valida termopastat, mis on valmistatud süsiniku või keraamika baasil. Selliseid termopastasid müüvad järgmised tootjad: Arctic Cooling, Noctua ja Cooler Master.
  • Kõrge klassi personaalarvutite omanikele sobivad vaskjahutitega termopastad, mis on valmistatud vedelate metallide baasil.

Kui tihti soovitatakse termopastat vahetada?

Pole kindlat reeglit, kui tihti peaks termopastat vahetama. See on individuaalne ja sõltub arvuti töötingimustest ning sellest, kui tihti on protsessor üle kuumenenud, millisel temperatuuril töötab süsteem ja kasutatava termopasta kvaliteedist.

Kuidas aru saada, et peaks vahetama termopastat:

  • Termopastat ei ole rohkem kui 2 aastat vahetatud;
  • Kui süsteemiplokki avatakse puhastus eesmärgil;
  • Kui arvutiga töötamisel on tekkinud „aeglustumised”, siis on tõenäoline, et vana termopasta on ära kuivanud.

Kui palju termopastat on vaja ühe protsessori jaoks?

Termopastat kantakse väga õhukese kihina 0,5-1 mm, liiga paks kiht hakkab segama protsessori stabiilset ühendamist radiaatoriga. Ühest tilgast piisab protsessori jaoks.

Kuidas õigesti termopastat kanda:

  • Esmalt eemaldage vana termopasta protsessorist ja radiaatorist, seda saab teha alkoholiga niisutatud puuvillase lapiga.
  • Kandke termopasta protsessori pinnale.
  • Termopasta ei tohi sattuda emaplaadile.

·           Kaetud kiht peab olema väga õhuke, ühtlane ja ilma tühimiketa.