Muruniidukid

(177)

Hea muruniitja on selline, mis sobib pügatava muru sordi, niidetava maa-ala suuruse ja pinnareljeefiga ning on mugav käsitseda. Tootjad pakuvad väga erineva mootoritüübi- ja võimsuse ning mõõtudega niidumasinaid. Kas võtta aeda appi iseliikuv muruniiduk või hoopiski akumuruniiduk sõltub konkreetsetest vajadustest. Mõistlik on oma ootused enne niiduki ostmist selgeks mõelda.

Kliendid armastavad Kaup24.ee!

Kliendid hinnanud: 5/5
1 276 hinnangut. Vaata kõiki

Muruniidukid

Muru niitmine on üks väheseid aiatöid, mille tegemata jätmist on kohe märgata. Kui kasvõi üks niitmiskord vahele jätta, riivab pügamata muruvaip kohe silma ja muudab terve aia näotuks.

Muruniidukite valik on mitmekesine ja võtab silme eest kirjuks. Millest tööriista valikul lähtuda – kas hinnast, brändist, masina võimsusest või millestki muust? Olgu kohe öeldud, et hind pole alati määrav. Ka odavad muruniidukid suudavad teha suurepärast tööd.

Näiteks käsiniidukid on pea alati hea hinnaga saadaval. Mehaaniline muruniiduk pakub tänapäeval sisuliselt samasugust niitmiskvaliteeti nagu mootoriga masin. Kui pügatav murulapp asub siledal maakamaral aiaga piiratud õuel, siis ei mängi ka masina võimsus väga suurt rolli ja võib julgelt eelistada robotniidukeid, mis teevad sisuliselt kogu töö ise ära.

Samas on muruniitmine tegevus, mis on paljude jaoks üks mõnus viis end argirutiinist välja lülitada ja nautida vabas õhus liikumist, mistõttu ei tule robot muruniiduki kasutamine kõne allagi. Selliste aiaomanike lemmikuks on tavaliselt mõni akuga või elektriline muruniiduk. 

Kui aga omal jõudu napib või maapind ei ole just kõige ühtlasem, siis on palju abi isevedavast muruniidukist.

Eesti aiaomanike seas on kõige hinnatumad ja nõutumad bensiinimootoriga muruniidukid. Nende häält on küll naaberaeda kuulda, kuid bensiinimootoriga niidumasinad suudavad korraga ette võtta suurema maa-ala kui akuga või elektrilised muruniitjad.

Tavalisest koduaiast suurema ja lopsakamaga taimestikuga maa hooldamisel on asendamatuks abiliseks murutraktor. Ent kui on tarvis piirata rohtu maja ääres, põõsa all või puu ümber, siis ei ole selleks tõhusamat tööriista kui trimmer.

Kui juba uue tehnikaseadme valimiseks läheb, siis tasub vaadata ka masinate tehnilisi näitajaid ja lugeda teiste kasutajate hinnanguid. Aiatehnika otsingul tuleb seega lähtuda oma vajadustest ja võimalustest. Et niidukiost ei lööks rahakoti pihta, on kasulik jälgida erinevaid kampaaniaid, mil on muruniidukid soodsalt saada.

Kui isegi kampaania ajal ei ole võimalik täit summat kohe välja käia, võib muruniiduki soetada järelmaksuga. Veebipood Kaup24.ee võimaldab järelmaksuga ostmist ja kuna meil on kõikide müügiartiklite andmed ja hinnad kohe kättesaadavad, on meie ostukeskkonnas mugav tooteid omavahel võrrelda. Tellimine võtab ainult mõne minuti ja päeva-paariga jõuab kaup koju.

Klientidele meeldib Kaup24.ee puhul kõige enam meie aus hinnapoliitika – näiteks siin vastavad tuntud tootjate Honda ja Husqvarna muruniidukite hinnad nende kvaliteedile. 

Et kõik, mis liigub, see ka kulub, leiab meilt ka laias valikus muruniidukite varuosi ja lisavarustust nagu murukogujad, niidukite kaitsekatted, erinevad terad jms.